Problemi posle instalacije joomla

Moderator: General Support Moderators

Locked
ukan
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Tue Jun 06, 2006 3:24 am

Problemi posle instalacije joomla

Post by ukan » Tue Jun 06, 2006 3:52 am

Zamolio bih ako neko moze da mi pomogne sa ovim problemom. Pokusavam da instaliram joomla sve ide ok do kraja instalacije kada izbrisem installation folder i kliknem na view site ne pojavi se nista samo error page, isto ne mogu da udjem u administrator folder. Ja mislim da je do dodatnog codea kada sam zavrsio instalaciju dobio sam neki dodatni code da ubacim rucno ali to mi isto ne ide u sql kada ubacim taj code dobijem slijedecu gresku:

Error
There seems to be an error in your SQL query. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem

ERROR: Unknown Punctuation String @ 1
STR:

Hvala unaprijed!
Last edited by ukan on Tue Jun 06, 2006 3:56 am, edited 1 time in total.

User avatar
crow
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 304
Joined: Mon Aug 29, 2005 5:17 pm
Location: Austria
Contact:

Re: Problemi posle instalacije joomla

Post by crow » Tue Jun 06, 2006 7:24 am

Koju verziju MYSQL baze imas i php.

Probaj da skines zadnju verziju Joomla 1.0.9 FULL install. i provjeri da ti je (vecina ako ne sve) zeleno u prvom prozoru instalacije...

Javi nam sta nemozes da podesis....

Jesi ok napravio BAZU (dodo usera u tu bazu)....
BosanskoHercegovacki Chat Komjuniti
http://www.chat.ba

ukan
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Tue Jun 06, 2006 3:24 am

Re: Problemi posle instalacije joomla

Post by ukan » Tue Jun 06, 2006 2:44 pm

Verzija MySQL - 4.1.19-standard. Skinuo sam zadnju verziju od joomla. Sve je zeleno osim configuration.php. Baza je 100% ok. Prije dok sam imao mambo instaliran sve je bilo uredu. Mambo sam koristion oko 4 god sada ovo me izludjuje polahko.


Hvala na odgovoru

||NeX||
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 177
Joined: Mon May 29, 2006 6:58 pm
Location: Stuttgart - Travnik
Contact:

Re: Problemi posle instalacije joomla

Post by ||NeX|| » Tue Jun 06, 2006 3:27 pm

Taj "code" što si dobio strpaj u file i nazovi ga configuration.php i prepiši onaj stari.

ukan
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Tue Jun 06, 2006 3:24 am

Re: Problemi posle instalacije joomla

Post by ukan » Wed Jun 07, 2006 2:52 am

Nex jarane svaka cast evo rijesio sam problem.

Hvala ti puno

User avatar
medin
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 83
Joined: Fri Apr 28, 2006 11:31 am
Location: Nederland

Re: Problemi posle instalacije joomla

Post by medin » Wed Jun 07, 2006 6:22 am

author=ukan link=topic=66923.msg351165#msg351165 date=1149565949]
Zamolio bih ako neko moze da mi pomogne sa ovim problemom. Pokusavam da instaliram joomla sve ide ok do kraja instalacije kada izbrisem installation folder i kliknem na view site ne pojavi se nista samo error page, isto ne mogu da udjem u administrator folder. Ja mislim da je do dodatnog codea kada sam zavrsio instalaciju dobio sam neki dodatni code da ubacim rucno ali to mi isto ne ide u sql kada ubacim taj code dobijem slijedecu gresku:

Error
There seems to be an error in your SQL query. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem

ERROR: Unknown Punctuation String @ 1
Ovo je jasno ko dan!

Nisi obratio paznju prilikom instalacije na crvena polja (folder's). Trebas prije pocetka instalacije sve direktorije koje ti je obiljeziu crveno prko control panela prebaciti u 777 (promise) tj. dozvoliti pisanje u folderu. Na taj nacin neces vise dobiti da moras rucno konfigurisati vec samo nakon instalacije izbrises instalaciski folder.

Moj savjet je da izbrises data baze preko control panala i nakon toga napravis novu bazu i u nju instaliras joolma i nemoj zaboraviti da pogledas na crvena polja kad pokrenes instalaciju!!  ;)

Joolmu mozes ponovo instalirati vrlo jednostavno. Samo kopiraj instalaciski floder odakle si ga izbrisao i pokreni instalaciju ponono!
Last edited by medin on Wed Jun 07, 2006 6:30 am, edited 1 time in total.

User avatar
crow
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 304
Joined: Mon Aug 29, 2005 5:17 pm
Location: Austria
Contact:

Re: Problemi posle instalacije joomla

Post by crow » Wed Jun 07, 2006 6:32 am

ukan wrote: Verzija MySQL - 4.1.19-standard. Skinuo sam zadnju verziju od joomla. Sve je zeleno osim configuration.php. Baza je 100% ok. Prije dok sam imao mambo instaliran sve je bilo uredu. Mambo sam koristion oko 4 god sada ovo me izludjuje polahko.


Hvala na odgovoru
Mislio sam da neko ko je radio u Mambu 4godine zna da treba onaj Kod na kraju kopirati rucno u configuration.php :)))) ...
Uvjek instaliram Joomla rucno nikad preko Fantastica (za mene rucno najbolje)....

Pozdrav
BosanskoHercegovacki Chat Komjuniti
http://www.chat.ba

User avatar
medin
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 83
Joined: Fri Apr 28, 2006 11:31 am
Location: Nederland

Re: Problemi posle instalacije joomla

Post by medin » Wed Jun 07, 2006 6:40 am

Mislio sam da neko ko je radio u Mambu 4godine zna da treba onaj Kod na kraju kopirati rucno u configuration.php :)))) ...
Uvjek instaliram Joomla rucno nikad preko Fantastica (za mene rucno najbolje)....

Pozdrav
Potpuno se slazem! Ja sam obadvije verzije isprobao. Moze se rucno i automatski, ali moras dozvoliti pisanje u odredjenim folderima da bi islo automatski!  ;)


Locked

Return to “Bosnian Forum”