Category order

Moderator: cicans

Locked
kajzer
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 18
Joined: Tue Mar 09, 2010 5:20 pm
Contact:

Category order

Post by kajzer » Mon Oct 21, 2013 9:41 pm

Pozdrav Joomlalanceri :)

Imam jedan veeeeliki problem, tražim rešanje već par dana ..... i noći ali bezuspešno, ni K2 komponenta ne može da pomogne u ovom slučaju.

U glavnom radi se o tome, da kad izaberem multiple category in featured menu u Joomla 3.1, redosled artikala po kategorijama mi se ne prikazuje po onom redosledu kategorija što sam odabrao, npr:

Kategorija 1 -------> artikal 1
KAtegorija 1 sadrži --------->Artiakl 2
Oba artikla su featured
ZA tip menija izaberem fetured article, i kategorije koje želim da mi se prikazuju ovim redosledom
----> kat1, kat2
Za Menu 2 izaberem isto featured article a redosled kategorija je sledeći
Kat 2,kat1
Kada odem u frontpage-u na recimo meni 1 priakzuju mi se artikli
Art 1 Art 2
Kada odem u Menu 2 priakzuju mi se artikli ovim redosledom kao u menu 1
Art 1, art 2
Iako nisam tako namestio.
Opet se vratim u podešavanja za menije, uđem i u jedan i u drugi i vidim da kategorije ne stoje onim redossledom koji sam ja podesio nego je sama Joomla vratila redosled kategorija kao što su raspoređene u category manager-u.

Moje pitanje je, da li može da se postavi u featured article željeni raspored kategorija onako kako ja želim a ne Joomla da mi sama raspoređuje kako ona želi ?
Ako ne može da li ima neka komponenta ili pšlugin koji to omogućava ja do sad nisam našao, čak ni K2 to ne podržava.

Kad se izabere tip menija tag item, tada joomla prati redosled priakzivanja artikala po tagovima kako ste postavili, ali sam layout koji se priakzuje za tag item menu nije ni sličan category blog layoutu, što mi nikkao ne odgovara.
Ako neko zna rešenje za ovaj problem bio bih mu veoma zahvalan ako može da da neki input :)
Thanks !

User avatar
pirossi
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 207
Joined: Wed Oct 07, 2009 3:49 am
Location: Belgrade, Serbia

Re: Category order

Post by pirossi » Mon Oct 28, 2013 6:35 pm

Image

kajzer
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 18
Joined: Tue Mar 09, 2010 5:20 pm
Contact:

Re: Category order

Post by kajzer » Mon Oct 28, 2013 9:44 pm

Hvala na odgovoru i trudu,
ali nije taj order pošto je to order u category manageru, a priča je da "featured articles" menu options prati samo taj order iz categry managera, doduše to je J2.5, u J3.1 malo je drugačiji admin UI, kad u J3.1 izabereš za menu type "featured articles", i u tabu advanced options biraš koje ćeš kategorije, sličan je fazon kao da biraš tagove, npr. izabereš da ti se prikazuju featured articles iz: kategorije 1, kategorije 2, 3 itd
E sad fora je što joomla ne prati taj redosled koji sam postavio u tim podešavanjima, nego prati redosled iz category managera ili alphabetical order, ili by date zavisi šta izabereš ali uglavnom ne prati taj redosled koji sam izabrao za taj aktuelni meni, a meni baš to treba:
Kad biram da mi menu type bude "tag item" (pošto 3.1 je uvela tagove u content), i izaberem tagove u određenom redosledu , J prati resdosled ali mi layout tag itema nije kao category blog layout(category blog layout, je isti kao fetured articles, samo iz različitih tabela vuče artikle).
Da mi dozvoli da biram koliko intro artikala, kolona itd.
Najlakše rešenje za to je(i to nije baš jednostavno) je da nekako uradim hack Joomla core components\com_tags\views\tags\tmpl\default_items.php mislim da je taj fajl zadužen za tag item layout, pa da se priakazuje kao featured articles layout...
Baš je j******
A nemam drugu opciju da rešim stvar ili da ponudim klijentu nešto drugo pošto mu baš takav raspored treba...
Pozdrav !

kajzer
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 18
Joined: Tue Mar 09, 2010 5:20 pm
Contact:

Re: Category order

Post by kajzer » Wed Nov 20, 2013 11:30 am

Nemam baš mnogo vremena, ali evo da podelim sa Joomla zajednicom možda će nekom trebati, našao sam jednostavno rešenje na naizgled komplikovan problem koji sam naveo u prvom postu...

Instalirao sam modul "news show pro GK5" (free) koji povlači sadržaj (Artikle) iz kategorija, item-e iz K2 komponente, itd
Ima opciju da slaže artikle kao u menu item opciji category blog layout, birate koliko kolona intro artikala itd...

Pošto sam imao 91 kategoriju i samo 20 artikala koji treba da su u svih 91 kategoriji, napravio sam 91 news show pro GK5 modula i naveo za svaki da vuče iz različite kategorije koja mi je potrebna, koristio sam takođe besplatan plugin "modules anywhere" da 91 modul importujem u artikle...

Kad sam kreirao menu,izabrao sam za menu type single article i izabrao sam sam jedan od artikala u kojem sam raporedio 91 modul (redosledu za taj meni) da njega prikazuje kao single article i VOILA, artikli su raspoređeni kako mi je i trebalo za svaki 91 meni različito raspoređeno 20 artikala...

Kako sam došao do rešenja, ostavio sam sve na par dana odputovao, i rešenje mi samo sinulo, kad se mnogo razmišlja samo se bespotrebno zakomplikuje od tolikog traženja najboljeg rešenja... (tako je bar kod mene :D )

Iskreno sad mi je malo problem oko dupliranog sadržaja zbog SEO optimizacije, i nije maš jasan rel=canonical za joomla, pošto u teoriji, rel=canonical treba da obeležava koji artikal na toj i toj URL adresi Gbot da teba da indexira kao jedini, ako se taj artikal pojavljuje na više stranica ( URL adresa )...

A kod mene za jedan te isti artikal u svkom meniju je postavljen rel=canonical kao da taj artikakl odnosno URL adresa je originalna a ostale da se ne indexiraju...
ok, bot zapamti da taj artikal ima rel=canonical i njega je stavio u svoj index kao jedinog a ostale ne vidi, međutim, kad ode na drugu stranicu gde se isti artikal nalazi na nekom drugom mestu (jer je tako raspoređen) i harvestuje njegov sadržaj taj artikal (odnosno URL sdresa) opet ima rel=canonical...

I zbog toga mi nije jasno šta će bot da indeksira kao original,mislim, da ovako će posmatrati kao i da ne postoji rel=canonical i opet ću imati dupliran sadržaj...

Jer meni je potrebno da imenujem da samo jedna adresa odnosno kategorija bude canonical, aostale da se ne indexiraju.. ???
Ako neko ima iskustva sa rel=canonical za Joomla, some input about that is welcome...

User avatar
pirossi
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 207
Joined: Wed Oct 07, 2009 3:49 am
Location: Belgrade, Serbia

Re: Category order

Post by pirossi » Wed Nov 20, 2013 11:52 am

kajzer wrote:..
Pošto sam imao 91 kategoriju i samo 20 artikala koji treba da su u svih 91 kategoriji, napravio sam 91 news show pro GK5 modula i naveo za svaki da vuče iz različite kategorije koja mi je potrebna, koristio sam takođe besplatan plugin "modules anywhere" da 91 modul importujem u artikle...
...
fizikalija.

kajzer
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 18
Joined: Tue Mar 09, 2010 5:20 pm
Contact:

Re: Category order

Post by kajzer » Wed Nov 20, 2013 12:01 pm

Brutale...


Locked

Return to “Tehnička pitanja”