Problem sa serverom "Your IP was banned..."

Moderator: cicans

Locked
User avatar
dare023
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 362
Joined: Mon Feb 25, 2008 4:07 pm
Location: Bečkerek
Contact:

Problem sa serverom "Your IP was banned..."

Post by dare023 » Wed Mar 12, 2014 8:59 pm

Biće malo duži post pa se unapred izvinjavam.
Slučaj prvi:
I tako, na jednom poslu koji sam radio (apdejt Joomla-e, itd) hosting kompanija je "nešto" promenila na serveru i dugmad "Save", "save&New" i ostala u tom redu su prestala da rade. Kada se klikne na "close" dobije se poruka
The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.

Your support ID is: 12442144120459507451 (uvek drugi broj naravno)
Da bi videli da li je greška moja, prebacio sam na svoj server (xampp) i sve je radilo kako treba.
E, sad hosting kompanija je kao problem rešila tako što je "odblokirala moj ip" i prebacila sajt na drugi server.
Meni to malo ne pije vodu, jer da mi je blokirana IP ne bih mogao ni da se ulogujem u Džumlu, ili grešim?
Takođe dešavalo se samo na jednom modulu, neki slajder (nebitno), ostalo je radilo.
U neko doba je potpuno prestao da radi i Javascript, pa sam pokušao da rešim sa EasyJs pluginom, ali bezuspešno.
Kada je prebačen sajt na drugi server, JS je bio blokiran sa tim pluginom i posle uklanjanja istog je proradilo.
Na mom serveru sve radi kao da plugin i nije tu.
Naravno hosting kompanija nije priznala grešku dok im nismo pokazali da sajt drugde radi.
Slučaj drugi:
Potpuno nevezano za prvi slučaj, drugi server i sve ostalo.
Na templejtu koji ima podešavanja u tabovima, postalo je nemoguće preći u drugi tab, dotad je radilo, naravno. Poput onog prvog slučaja, samo bez IP greške
Napišem pismo podršci, dobijem standardan odgovor: ne pružamo prodršku za joomla, bla,bla...
Odgovorim otprilike sa svime što sam napisao i ovde i sve proradi ubrzo.

Zanima me da li bi mi neko mogao objasniti o čemu se ovde radi?
Bar u tom prvom slučaju, možda drugi i nije povezan.
Oba hostinga su linux naravno.

Locked

Return to “Tehnička pitanja”