Problem pri promjeni jezika

Moderator: cicans

Locked
djmilenko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 23
Joined: Sun Nov 29, 2009 8:42 pm
Contact:

Problem pri promjeni jezika

Post by djmilenko » Fri Mar 28, 2014 8:31 pm

Pri promjeni jezika na sajtu sa engleskog na srpski ili bosanski, pojavljuje mi se sledeca greska:

0
DateTime::__construct(): Failed to parse time string (subota, 26 januar 2013 10:12) at position 0 (s): The timezone could not be found in the database

U pitanju je joomla 3.0.

djmilenko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 23
Joined: Sun Nov 29, 2009 8:42 pm
Contact:

Re: Problem pri promjeni jezika

Post by djmilenko » Sat Mar 29, 2014 8:51 pm

Mala ispravka,
Greska se samo desava na www.nekadomena.com, a ne u ostalom sadrzaju, npr.www.nekadomena.com/sadrzaj sve funkcionise...

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Problem pri promjeni jezika

Post by drazic » Mon Mar 31, 2014 4:16 am

Probaj da promenis vremensku zonu u Global Configurations - Server - Locattion settings, kao i za svoj profil u delu Users.

Mozda pomogne...

User avatar
cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2274
Joined: Fri Oct 12, 2007 10:31 am
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Problem pri promjeni jezika

Post by cicans » Mon Mar 31, 2014 6:07 am

Ja bih prvo probala sa azuriranjem Joomle na najnoviju verziju 3.2.3
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

djmilenko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 23
Joined: Sun Nov 29, 2009 8:42 pm
Contact:

Re: Problem pri promjeni jezika

Post by djmilenko » Mon Mar 31, 2014 6:58 pm

Obje stvari sam uradio i opet je isto. Samo da kazem, mozda je bitno, sajt je u izradi, joomla je instalisana preko quick install, zajedno sa templejtom, i svim podesavanjima...

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Problem pri promjeni jezika

Post by drazic » Mon Mar 31, 2014 9:12 pm

Moguce da ti je podesen neki modul samo na naslovnoj strani koji pravi taj problem...

djmilenko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 23
Joined: Sun Nov 29, 2009 8:42 pm
Contact:

Re: Problem pri promjeni jezika

Post by djmilenko » Wed Apr 02, 2014 8:33 am

U pravu si, u pitanju je modul Lof SlideShows Module. Koliko shvatam on nema prevod za srpski, i to pravi problem. U jezicima sam probao da iz engleskog prebacim fajl en-GB.mod_lofslideshows, u srpski i da ga reimenujem u sr-YU.mod_lofslideshows, medjutim opet bude isto. Vjerovatno treba jos negdje nesto podesiti? Znam da je najlakse izbaciti ovaj modul, i ubaciti neki koji funkcionise, ali ovaj mora iz 10-og razloga.... :)

djmilenko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 23
Joined: Sun Nov 29, 2009 8:42 pm
Contact:

Re: Problem pri promjeni jezika

Post by djmilenko » Fri Apr 11, 2014 8:44 pm

Definitivno imam neki problem sa vremenom na sajtu, vrlo moguce da i ovaj problem sa jezikom proizilazi iz toga...Imam instalisan modul News pro gk4, koji ima neko podesavanje za kasnjenje servera, kad ga podesim na +12 on samo tada mi prikazuje na pocetku objave koje sam upravo ubacio(tako mi je potrebno da prikazuje), i to u periodu oko 12 u podne ili u ponoc, kad podesim na bilo koju drugu vrijednost, na 0,ili neku vrijednost od -12 do + 12 ne funkcionise uopste.Tacnije kad je na 0, objave mi iskoce tek posle ponoci, a kad je neka druga budu cak i objave starije od 24 casa.A napominjem da je podesen modul da mi reda objave prvo najnovije...Sledeca stvar, na templejtu imam sat koji nije modul,nemam nacina da pronadjem njegova podesavanja,koji mi prikazuje 12-casovni oblik vremena.Sajt je podesen na UTC prikaz vremena, i taj sat mi prikazuje tacno vrijeme,medjutim kad nesto objavljujem, na svakoj objavi je po dva sata kasnjenje za vremenom koje se prikazuje na sajtu,npr. ako nesto objavljujem u 15 h, u artiklu mi pokazuje da je objavljeno u 13h.Inace koristim K2 clanke.Zvao sam hosting,i kazu mi da je kod njih sve normalno podeseno...Ima li ko kakvu ideju kako da ovo rijesim?

djmilenko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 23
Joined: Sun Nov 29, 2009 8:42 pm
Contact:

Re: Problem pri promjeni jezika

Post by djmilenko » Mon Apr 21, 2014 10:00 pm

Uspio sam da uz pomoc googla rijesim ovaj problem sa News pro gk4, treba zamijeniti dio koda...Problem sa jezikom i dalje postoji,a imam i novi...Templejt je responsive, ali mi je prikaz na mobilnim telefonima - katastrofa,sve zbrkano...Googlao sam par dana, mijenjao css, medjutim nista nisam uradio...Templejt ima i neki svoj plugin, moguce da je u njemu nesto podeseno...Interesuje me da li ima neki univerzalni metod za iskljucivanje ovog prikaza za mobilne? Da napomenem, u administratorskom dijelu imam mogucnost on/of responsive, ali i kada iskljucim i dalje imam isti problem...


Locked

Return to “Tehnička pitanja”