BRIDGE - SMF - JOOMLA - PROBLEM

Moderator: General Support Moderators

Locked
nonmiller
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Fri Jul 27, 2007 8:22 am

BRIDGE - SMF - JOOMLA - PROBLEM

Post by nonmiller » Fri Jul 27, 2007 8:29 am

Rucno sam instalirao smf i joomlu u istu mysql bazu - prefiksi su bili razliciti, instalirao sam 1.0.13 verziju joomle i 1.13 verziju smf-a, za brigde imam instaliran - Joomla - SMF Forum 2.02 ali pokusao sam i sa drugim ali dok njega ne instaliram i u forum i u stranicu se mogu normalno registrirati a nakon instalacije u stranicu (u admin mogu) se nemogu više logirati ni sa podacima koji su stari a ni sa userima koji su novo kreirani jer kaze da korisnicko ime nije ispravno. U admin panelu vidim da je joomla kreirala korisnicko ime a li u smf-u ne vidim. pretpostavljam da je to problem ali pokusao sam osim toga i neke stvari mjenjati u bridgu i kako god da namjestim uvijek imam isti problem. Da li mi može netko pomoći

baceljic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Sun Jul 29, 2007 5:32 pm

Re: BRIDGE - SMF - JOOMLA - PROBLEM

Post by baceljic » Thu Aug 02, 2007 4:41 pm

Ovo sam pronašao na stranicama predstavljanja nove 1.0.13 stable verzije, i baš iz toga razloga se još nisam prebacio na zadnju stable verziju, nego još uvijek koristim 12. Kad, (i hoće li uopće biti moguće povezati Joomlu sa SMF forumom..jer sam nešto čitao, isprika ako sam bio površan, da se SMF neće više razvijat za J!).
This release features several improvements to the password storage system designed to help protect the future security of your Joomla! powered website.  These changes will cause compatibility issues with some 3rd Party Extensions, especially bridges.  If your Joomla! site utilizes bridges to other applications or extensions that have their own login system such as Community Builder, Virtuemart, or others you should not upgrade your site until those extensions have also been updated.

nonmiller
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Fri Jul 27, 2007 8:22 am

Re: BRIDGE - SMF - JOOMLA - PROBLEM

Post by nonmiller » Thu Aug 02, 2007 4:54 pm

Hvala. vec sam se prebacio na 1.012 i radi savrseno. Jer mi mozda mozes reci sto trebam prepravit da bi mi joomla prepoznala hrvatske znakove jer imam s time problema dok smf prepoznaje normalno.

baceljic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Sun Jul 29, 2007 5:32 pm

Re: BRIDGE - SMF - JOOMLA - PROBLEM

Post by baceljic » Thu Aug 02, 2007 9:20 pm

Ovdje je detaljno objašnjenje problema, uzrok su uglavnom nekomercijalni templatei.

http://www.crojoomla.com/component/opti ... ic,2670.0/


Neznam dal si skinuo i instalirao croJoomlu, lokaliziranu verziju Joomle..ili..? Da bi dobio mogućnost izbora admin jezika..i frontend jezika...skini croJoomlu..i kopiraj foldere: Administrator, Includes, Language. Tada bi trebao imati mogućnost izbora hrvatskog jezika, i mislim da ne bi trebao imati problema sa znakovima.

nonmiller
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Fri Jul 27, 2007 8:22 am

Re: BRIDGE - SMF - JOOMLA - PROBLEM

Post by nonmiller » Thu Aug 02, 2007 9:23 pm

Hvala :) ali to sam rijesio... :)
sad me jedino muci kako da promjenim ikonu od stranice (ono ljevo od http:)...

baceljic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Sun Jul 29, 2007 5:32 pm

Re: BRIDGE - SMF - JOOMLA - PROBLEM

Post by baceljic » Fri Aug 03, 2007 7:35 am

Ikonu koju trebas promijeniti je favicon.ico. Ne znam dal je imaš napravljenu, ali ukoliko nemas evo ti link na kojem imaš jednostavan alat koji od normalne slike (png, jpg,gif) stvara .ico file. http://tools.dynamicdrive.com/favicon/

Nakon toga, trebaš zamjeniti favicon.ico od joomle koji se nalazi u root direktoriju, i u images direktoriju. Ukoliko ne vidis promjene nakon zamjene, ocisti history i probaj osvjeziti stranicu.


Locked

Return to “Croatian Forum”