par pitanja, oko joomla forum komponentama

Moderator: General Support Moderators

Locked
User avatar
predic
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 88
Joined: Wed Jun 20, 2007 9:39 am
Location: Europe

par pitanja, oko joomla forum komponentama

Post by predic » Sun Aug 19, 2007 3:56 pm

uf, ja imam par pitanja.
1) upravo sam se registrovao ne crojoomla.com ali mi se pokazao neki redirect link koji nisam mogao da aktiviram. onda sam nekako naišao na crojoomla.org pa sam se ponovo registrovao. a sad na kraju došao i na ovaj...
tako da mi ništa nije jasno.
2)elem, hteo sam da pitam neke stvari i zatom evo mene i ovde i onde.

-imam sajt koji funkcioniše sasvim lepo već skoro dva meseca sa joomla 1.0.12. danas videh da je izašla verzija 13 ali kad sam čitao kakve probleme ljudi imaju, rekoh, bolje da ne upgradeujem ništa, ovako kako je, dobro je, funkcioniše.
-osim tog sajta koji imam, palo mi je na pamet da otvorim novi sajt (hosting nije problem, pošto ga već imam) a koji bi bio prilika za ljude da ubacuju žalbe (svoja neprijatna iskustva sa bankama, osiguravajućim društvima, itd). dakle, to bi bila kratka uvodna strana (zašto postoji takav sajt) i forum (jedino putem foruma ljudi mogu da ubacuju svoja iskustva a da sve bude lepo sortirano).
dakle, rešio sam da ubacim još jedan folder u moj server i da instaliram joomla 1.0.13. izaberao bih temu "matrix" i forum SMF 1.1.1. ili Fireboard_Forum_1.0.1.beta. znači, želim da ovaj sajt bude nezavisan od ovog koji već imam, i zato mora sve ispočetka a ne samo kao link za forum na već postojećem sajtu.

dakle, pitanja bi bila:
3) koji forum bi neko od vas izabrao na mom mestu, za ovakav sajt kakav pomenuh? ja sam se razmišljao izmedju pomenuta dva. ali ne znam šta koji dozvoljava, pošto treba da postoji i opcija upload attachment ako neko želi da potvrdi svoje tvrdnje uploadom nekog dokumenta.
4)pošto meni ceo taj sajt treba SAMO na našem jeziku (hrvatski mi je sasvim okej), dakle i ono što piše na naslovnoj strani (matrix temi) i ono što piše na forumu, da li je moguće, i ako jeste kako, da instaliram samo joomla na našem jeziku i forum komponentu samo na našem jeziku? meni tu engleski uopšte ne treba.
5)da li je moguće instalirati samo forum bez joomla? onda bih izbegao gomilu fajlova/foldera, a na forumu bih ubacio uvodni tekst o svrsi, cilju postojanja sajta. jel ovaj vaš forum samo forum ili ste morali prvo da instalirate ceo joomla pa ste dodali SMF 1.1.1. kao komponentu?

ja na ovom sajtu koji sad imam, nemam forum, tako da mi oko toga ništa nije jasno.
-i kad skidam/instaliram komponentu za forum, da li treba da skinem samo hrvatsku verziju SMFa ili Fireboarda ili moram i englesku? pošto vidim da postoje prevodi obe te komponente...pa mi nije jasno to oko jezika. na sadašnjem sajtu imam joomlafish, ali na ovom sajtu koji planiram, ne treba mi uopšte engleska verzija.
-onda sledi i pitanje, da li postoji joomla 1.0.13 na hrvatskom, i ako postoji da li treba samo nju da instaliram ili moram da ubacim kao i na sadašnjem sajtu: sve na engleskom, pa dodam joomfish i prevodim sve što ubacim na sajt. malo sam se zbunio, pa mi ništa više nije jasno.

i da li zna neko konkretan link za download za forum SMF 2.0.2? posetih sto strana, pocev od strane za ekstenzije, i nigde ne vidoh link za skidanje.
Last edited by predic on Sun Aug 19, 2007 4:09 pm, edited 1 time in total.

Locked

Return to “Croatian Forum”