Koliko računati?

Locked
ps1h1ch
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Mon Jul 17, 2006 12:37 pm

Koliko računati?

Post by ps1h1ch » Sat Jul 22, 2006 3:04 pm

Naredil sem že 3 joomla!/mambo strani, zdej me je pa znanec ki mu je bilo moje delo všeč vprašal če naredim še njemu spletno stran za predstavitev podjetja. Zanima me koliko bi vi računali za tako stran, stran bo imela približno 6 podstrani in galerijo artiklov. Template bom seveda sam naredil.

LP
Last edited by ps1h1ch on Sat Jul 22, 2006 4:04 pm, edited 1 time in total.

tribal
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 30
Joined: Thu Aug 25, 2005 2:15 pm

Re: Koliko računati?

Post by tribal » Mon Jul 24, 2006 7:38 pm

Odvisno, koliko dela boš imel (verjemi, za Joomla strani sem zaradi strank, ki so si kar naprej nekaj izmišljale, včasih porabil tudi preko 100 ur dela) in kdo je tvoja stranka.  Joomle kot take ne smeš prodajati, ker je GPL, lahko pa prodajaš svoje delo in design. Glede na količino dela in velikost stranke (večja kot je, večjo ceno postavi, ker te drugače ne bodo jemali resno) sem za postavitev strani računal od 60k pa tja do 380k.

ps1h1ch
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Mon Jul 17, 2006 12:37 pm

Re: Koliko računati?

Post by ps1h1ch » Mon Jul 24, 2006 11:23 pm

^^ bi mi lahko pokazal kakšno stran za  katero si računal od 60>100k in pa zraven še kakšno za 200-300k da bi se vsaj približno znal orientirati.

LP

User avatar
miha
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Thu Jul 20, 2006 11:02 am

Re: Koliko računati?

Post by miha » Thu Aug 03, 2006 3:43 pm

Računaj mu 60-100k - odvisno pač od tega, kakšen template boš naredu. Če boš galerijo artiklov iz 0 delal (ne boš imel fotk ipd.) lahko tudi več ...

User avatar
Naughty
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 14
Joined: Sat Jun 17, 2006 12:18 am

Re: Koliko računati?

Post by Naughty » Tue Aug 08, 2006 3:10 pm

Najboljše je, da šešteješ ure ,ki si jih porabil za delo in na podlagi tega stranki zaračunaš. Sam sem trenutno ravno naredil eno spletno stran za 120000 v joomli in je bila stranka zadovoljna, kar je najbolj pomembno. ;)

matjazz
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 57
Joined: Mon Jul 31, 2006 10:33 am
Contact:

Re: Koliko računati?

Post by matjazz » Mon Aug 14, 2006 12:08 pm

Naughty wrote: Najboljše je, da šešteješ ure ,ki si jih porabil za delo in na podlagi tega stranki zaračunaš. Sam sem trenutno ravno naredil eno spletno stran za 120000 v joomli in je bila stranka zadovoljna, kar je najbolj pomembno. ;)
tole je nekje realno za kakšno manjše podjetje in nezahtevno obliko. Nekako isto računam običajno

User avatar
OxyuranusML
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 37
Joined: Tue Sep 27, 2005 4:53 am
Contact:

Re: Koliko računati?

Post by OxyuranusML » Mon Aug 14, 2006 6:52 pm

matjazz wrote:
Naughty wrote: Najboljše je, da šešteješ ure ,ki si jih porabil za delo in na podlagi tega stranki zaračunaš. Sam sem trenutno ravno naredil eno spletno stran za 120000 v joomli in je bila stranka zadovoljna, kar je najbolj pomembno. ;)
tole je nekje realno za kakšno manjše podjetje in nezahtevno obliko. Nekako isto računam običajno
Moj projekt v izdelavi je tudi nekje tukaj.
Web developer & designer

User avatar
dorjano
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 432
Joined: Tue Aug 30, 2005 11:26 am
Location: Slovenia
Contact:

Re: Koliko računati?

Post by dorjano » Wed Aug 16, 2006 12:00 am

Zelo, zelo enostavna računica! Preštej ure jih zmnoži z cca. 1500 do 5000 sit in to je to. Predvsem NE SE PODCENJEVATI!!
Vaš čas je enako vreden kot tisti od Jankoviča, Janše ali Bavčarja recimo. Naš čas ravno tako tiktaka kot njihov in ker je čas največja vrednota ...ga mastno zaračunajte.


lpD 8)
Moderator of Slovenian Forum

matjazz
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 57
Joined: Mon Jul 31, 2006 10:33 am
Contact:

Re: Koliko računati?

Post by matjazz » Wed Aug 16, 2006 5:56 am

Ko smo lih pri denarju. Prodam en projekt izgradnje. Gre se za eno manjšo pojetje, predstavitvena stran.

Sam nimam časa...

Eksotik
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 24
Joined: Sun Aug 13, 2006 4:14 pm

Re: Koliko računati?

Post by Eksotik » Wed Aug 16, 2006 7:08 am

Se strnjam z Dorjanotom.

Ce je nekomu enostavno nardit spletišče še ne pomeni, da je enostavno to narest tudi automehaniku, ki pa ima uro 8k SIT.

Nikoli se ne vprasamo, koliko let smo sedeli za PC-jem, da vse to obvladamo ..

Skratka, dejmo se cenit in imet primerne cene. Itaq se pol se vedno dobi nelojalna in neumna konkurenca ...

Na zacetku je bila nepisana tarifa za spletišče podjetja z 10-20 stranmi in fotkmami, 1000 DEM ...

In ker je bilo vcasih 100DEM kot danes 100EUR si lahko naredite racun.

Ceno in njeno odtstopanje pa delno doloci tudi status stranke, vsaj jest tako delam, seveda z argumenti.

User avatar
Naughty
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 14
Joined: Sat Jun 17, 2006 12:18 am

Re: Koliko računati?

Post by Naughty » Wed Aug 16, 2006 12:48 pm

je mogoče videti kakšno stran, ki ste jo nardil?

matjazz
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 57
Joined: Mon Jul 31, 2006 10:33 am
Contact:

Re: Koliko računati?

Post by matjazz » Wed Aug 16, 2006 5:15 pm

www.esec.org.uk
www.rhb.si
www.eumoto.net - v beta fazi izgradnje
www.slo-skuter.net/portal - miruje zaradi novega portala
pa še bi se našlo...

User avatar
Naughty
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 14
Joined: Sat Jun 17, 2006 12:18 am

Re: Koliko računati?

Post by Naughty » Sat Sep 02, 2006 5:48 pm

bom še sam svoje dodal pa upam ,da jih bo še kdo ;)

http://www.gastro-tn.si/ -pomanjkanje vsebine
http://www.gm-invest.si/ -nekaj popravkov bo še treba
http://www.skgzalec.si/ (brez vsebine)

to so moje prve tri v joomli narejene strani... čedalje boljše mi gre pri izdelavi ;) za zadnjo sm porabil le 4 dni :D

zdej pa upam ,da bom še kej od koga videl

User avatar
phr
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Tue Mar 13, 2007 7:39 pm
Location: Slovenia

Re: Koliko računati?

Post by phr » Tue Mar 13, 2007 8:04 pm

ps1h1ch wrote: Naredil sem že 3 joomla!/mambo strani, zdej me je pa znanec ki mu je bilo moje delo všeč vprašal če naredim še njemu spletno stran za predstavitev podjetja. Zanima me koliko bi vi računali za tako stran, stran bo imela približno 6 podstrani in galerijo artiklov. Template bom seveda sam naredil.

LP
:o
Last edited by phr on Wed Mar 14, 2007 4:29 pm, edited 1 time in total.
The UNIX way of sex: gunzip-strip-touch-finger-mount-fsck-more-yes-umount-sleep

User avatar
bobysolo
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 23
Joined: Fri Sep 15, 2006 2:16 pm
Contact:

Re: Koliko računati?

Post by bobysolo » Thu Nov 08, 2007 3:33 pm

Pa da še jaz po dolgem času povem nekaj na to temo  :D

Jaz sem na začetku računal tam okrog 400€ za stran, ker še sam nisem resnično obvladal kaj prida. Bi se reklo da sem se še učil - kar nekaj strani sem naredil brezplačno - pač za učenje. Sproti sem približno ugotovil koliko časa porabim za določene elemente strani.

Razlika je tudi, ali delaš popolnoma svoj template ali spreminjaš obstoječega - slednje je mnogo mnogo lažje, pa časovno manj potratno. Najlepše pa je kar kupit en template in ga sploh ne spreminjat.

Sedaj pa sem ceno nekoliko dvignil - spet odvisno kakšna bo stran - če je samo osnovna stran, s par podstranmi, brez kakšnih ekstra modulov in komponent je cena okrog 500-600 €. Kar je več pač cena naraste. Ampak, do sedaj več kot 900€ še nisem računal.

Da ne bom objavljal miljardo linkov, bom samo enega - http://www.macus.info/webdesign/. Na moji strani lahko pogledate kaj sem do sedaj naredil.

User avatar
dorjano
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 432
Joined: Tue Aug 30, 2005 11:26 am
Location: Slovenia
Contact:

Re: Koliko računati?

Post by dorjano » Fri Nov 09, 2007 2:13 am

Sam ne računam NIKOLI manj kot 1000€, no, razen če ne delam za prijatelje ali zavestno zastonj. Zakaj? Namreč večino strani, ki sem jih videl v Joomli (bobysolo) ni izjema je načeloma dokaj slabih in so kot take celo predrage. Da razložim, da ne bo takoj ogenj v strehi. Večinoma uporabljate zelooooo enostavno konfiguracijo Joomle (nič posebnih modulov, komponent), dizajn je pa rak rana 99% "web dizajnerjev". Jooomla ima možnost res zelo dobrih dizajnov (pa ne mislim tu na Rocketeheme ipd.), vendar je večina, bom kar rekel - "web postravljalcev", zelo slabo grafično oz. oblikovalsko usposobljenih. Zato so sajti v glavnem vizualni zmazki in delajo krivico Joomli.
Da se vrnem k izhodiščenu vprašanju. Torej dober J! sajt mora imeti porihtane "č-je", če se zastopimo, porihtan mora biti SEO/SEF, imeti mora kak atraktiven modul/komponento, vse skupaj mora biti v SLO in ne nazadnje res originalen dizajn. Če vse to pogledaš vidiš, da dejansko potrebuješ mesec dela da VSE, ponavljam VSE, spedenaš v nulo. Hja, o varnosti in navodilih uporabniku nisem niti govoril. Če sam vsega tega NE porihtam potem nimam pravico vzeti več kot par sto €.
Potrebno je preiti nivo diletantizma in začeti delati PRO stvari, čene ne bo dosti kruha. Seveda in potrebno je stati za svojo ceno, CEno si načeloma postavljamo sami, vendar moramo za njo stati - pomeni, da mora stvar bit narejena v nulo.

lpD
Moderator of Slovenian Forum

tarci
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:50 am

web stran

Post by tarci » Mon Nov 19, 2007 8:58 am

Zanimam se za izdelavo joomla cms (dva-tri jezike). Forum, koledar, oglasnik, kadrovanje, ... usklajevanje sproti. Trenutno imam stari mambo.

Izdelava ali prilagajanje template.

Plačilo napotnica, račun, žal gotovina ne.

User avatar
dorjano
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 432
Joined: Tue Aug 30, 2005 11:26 am
Location: Slovenia
Contact:

Re: web stran

Post by dorjano » Tue Nov 20, 2007 10:56 am

tarci wrote:
Zanimam se za izdelavo joomla cms (dva-tri jezike). Forum, koledar, oglasnik, kadrovanje, ... usklajevanje sproti. Trenutno imam stari mambo.

Izdelava ali prilagajanje template.

Plačilo napotnica, račun, žal gotovina ne.
Hja to je NATANČNO tako kot, če bi rekel;" zanimam se za nov avto". Ne gre tako. Da bi bilo obema stanema lažje mora povpraševalec natančno specificirati za kaj gre sicer je odgovor; Cena je med 400 in 4000€.

Ok predlagam sledeče:

Moje potrebe so naslednje;
- Spletno mesto naj bo več jezično (dva do tri ali štiri ali pet jezikov - ali so vsi podatki več jezični ali samo izbrani prispevki/članki),
- naj ima forum, ki naj bo tudi več jezičen (ali ne? - sicer je to v Joomli možno ni pa praktično!!),
- naj ima možnost oglasnika (kaj? kot salamonov oglasni ala mali oglasi ali kot Ona-On kaj naj počne ta oglasnik se da kupovat izmenjevat mejle, podatke, chatat, več jezikov??, slike...)
- kadrovanje (kaj naj bi tukaj počel, ponujal zaposlitev preko neta ali samo "iščemo novega sodelavca", spet jezik?)
- usklajevanje sproti (a to pomeni, da bi izvajalec sam "po nareku" filal podatke? to je običajno stvar druge pogodbe, ali to pomeni, da bi spletno mesto sproti malo spreminjal funkcijsko?)

Kot vidiš je še morje vprašanj in vsak odgovor ima drugačno ceno, zaradi porabljenega časa in mogoče potrebe po komercialni komponenti.
No tukaj je še stvar oblike-dizajna, pa povezava med različnimi moduli/komponentami, morebitna povezava med članki, optimizacija za Google ipd. ....in še  in še. Pomagalo bi, če bi navedelč naslov obstoječe strani...

Stvari se lahko hiiiiiiiiiiiiitro zakomplicirajo kot vidiš. Saj se vse naredi LE NATANČEN OPIS JE POTREBEN.

Iz lastnih izkušenj vem, da je priprava vsaj 50% vsega in tisti, ki ti bo ponudil neko ceno brez, da bi vedel odgovore na zgornja vprašanja je šarlatan in verjetno zadevo sploh ne bo naredil.

Upam, da ti je odgovor pomagal ;)

lp Dorjano
Moderator of Slovenian Forum

Izis
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Fri Oct 21, 2011 5:56 pm

Re: Koliko računati?

Post by Izis » Fri Oct 21, 2011 6:47 pm

Sicer je stara tema pa sem jo na googlu našel in me zanima koliko sedaj, v času recesije kaj računate za spletne strani osnovane na Joomli. Recimo za tiste, za katere template kupite ali predelate brezplačne?

User avatar
dorjano
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 432
Joined: Tue Aug 30, 2005 11:26 am
Location: Slovenia
Contact:

Re: Koliko računati?

Post by dorjano » Wed Nov 02, 2011 1:52 pm

Izis wrote:Sicer je stara tema pa sem jo na googlu našel in me zanima koliko sedaj, v času recesije kaj računate za spletne strani osnovane na Joomli. Recimo za tiste, za katere template kupite ali predelate brezplačne?
Da ponvim mojo staro misedl: "to je tako kot bi rekel koliko pa stane avto?".

Spletna stran je sestavljena iz predloge (ki te očitno najbolj matra) to je forme in vsebine.
Ampak Forma sama se pol deli še na predlogo samo, razne module, vtičnike, slike itd. vse to je "dizajn". Potem pa je tu še vsebina,ki jo na grobo lahko razdelimo na navigacijo (menu struktura, linki, SEO, SEF...) ter na vsebino samo. Čista vsebina pa se lahko deli še na članke, razne uploud/download fajle ala pdf...

IN TO JE IZREDNO POENOSTAVLJENO. Če ne poznaš strukture spletne strani je neresno govoriti o ceni.
Drži pa, da se poskuša posploševati in stvari tlačiti v enake koše na katerih je nalepka s ceno. Tako kot kostanje... mala vrećica 1€, srednaj vrećica 3€, a velika vrećica bu te koštala 5€.

Ne gre ne, namreč jaz bi želel poleg kostanja še tri pečene borovničke, pa robček da si obrišem roke, pa mogoče še deci refoška....
Moderator of Slovenian Forum


Locked

Return to “Slovenian Forum”