Da li joomla moze da odgovori na ovakav zahtev....?

Moderator: cicans

Locked
biker972
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Tue Dec 15, 2009 6:34 pm

Da li joomla moze da odgovori na ovakav zahtev....?

Post by biker972 » Thu Dec 17, 2009 7:56 pm

Ovako, par godina sam izasao iz ove cele price site-ova, cms-ova itd, ali silom prilika sam uvucen u nesto, pa me interesuje vase razmisljanje, i da li joomla moze da odgovori na sledece:

moja firma
------> klijent A
----------> klijent A1
----------> klijent A2
....
----------> klijent An

------> klijent B
----------> klijent B1
----------> klijent B2
....
----------> klijent Bn

------> klijent N
----------> klijent N1
----------> klijent N2
....
----------> klijent Nn

Znaci, ja vodim racuna o klijentima A, B...N, a ti moji klijenti mogu da imaju n svojih klijenata. Svaki moj klijent treba da ima razlicit layout, i njegovi klijenti porucuju sa njegovog "sajta", s' tim sto bi postojala neka korpa, ali se ne bi vrsilo placanje, samo porucivanje.

Da li joomla i virtue mart mogu da odgovore na ovaj zahtev, ili, dajte ideju sta bi od modula moglo da se koristi za tako nesto.

Nadam se da sam koliko-toliko bio jasan sto se tice zahteva :)

Pozdrav.

Nicke001
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 34
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:45 pm

Re: Da li joomla moze da odgovori na ovakav zahtev....?

Post by Nicke001 » Thu Dec 17, 2009 8:35 pm

Ne razumem se u module i sve to, tek sam poceo da radim sa Joomlom, ali mislim da je ovo ostvarljnivo.
Jednostavno u public_html naprai 3 foldera i u svaki ubaci Joomla instaliciju (napravis tri sajta), na svakom od ta tri sajta ti budes Head Admin, a svojim klijentima A, B i N das obicnog Admina. I oni dalje sami sredjuju svoj sajt i sve tako.
Za dodavanje te korpe za kupovinu i sve ostalo treba ti neko strucniji od mene :)

User avatar
ajfile
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 595
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:59 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Da li joomla moze da odgovori na ovakav zahtev....?

Post by ajfile » Thu Dec 17, 2009 11:31 pm

svejedno je da li može ili ne može - da bi ovakav sistem funkcionisao (besprekorno) potreban je bar jedan ozbiljan php programer koji će srediti hiljadu i jednu sitnicu kad zapne pri sklapanju ovakve joomle. Zatim posle nekog vremena na red dolaze update-ovi komponenti, joomle a onda programer nastavlja da ima ozbiljnog posla oko sajta. Na kraju ostaje pitanje da li je bilo bolje od početka uraditi sopstveni cms prilagođen tačno definisanim zahtevima.

Ovo malo liči na ono "Šta je starije kokošta ili jaje" :))

PS. ja sam odradio nešto slično u joomli, mada potpuno drugačije, nije vm, uglavnom postoji mogućnost automatskog pravljenja podsajtova koji su samostalni, mogućnost korišćenja zasebnih (ili zajedničkih) template-a, komponenti, sinhronizacija itd itd. I to ok radi, ali pošto nisam programer nedao bog da treba raditi neke velike izmene, ažuriranja i slično - srećom sajt radi na intranetu pa nije problem.

biker972
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Tue Dec 15, 2009 6:34 pm

Re: Da li joomla moze da odgovori na ovakav zahtev....?

Post by biker972 » Fri Dec 18, 2009 8:30 am

Hmm, pa i ovo mu dodje kao neki intranet, tj nece biti otvoreno za neregistrovane korisnike, sto ce reci da broj kompanija sa kojima ja radim nije veliki, a i broj njihovih korisnikanije veliki, tj samo ljudi iz nabavke, sto nije veliki broj, cca 5. Da, znam da je pravljenje od nule sigurno resenje, ali u nedostatku vremena, mislim da bi joomla sigurno mogla da resi stvar, pa sam zato i pitao iskusnije joomla-se da mi daju predlog, sta i kako koristiti.

Thnx ;)

User avatar
VM Srbija
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 721
Joined: Fri Mar 27, 2009 6:18 pm

Re: Da li joomla moze da odgovori na ovakav zahtev....?

Post by VM Srbija » Fri Dec 18, 2009 12:08 pm

Pozdrav biker972. To sto ti trazis mozes videti na linku: http://vm-expert.com/virtuemart-expert- ... nistration
Poenta je u prefiksima tabela. Znas da VirtueMart koristi prefiks vm za svoje tabele. Razmisli sta ce biti ako mu stavis neki drugi prefiks. recimo A1~AN ;) I za svaku instalaciju postavis administratora shop-a. Tada ce svako od njih dalje moci da sam strdjuje svoj shop. Samo im omoguci frontend administraciju, kako ti nebi ceprkali po backend-u joomle.
It is all in my mind!!!

biker972
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Tue Dec 15, 2009 6:34 pm

Re: Da li joomla moze da odgovori na ovakav zahtev....?

Post by biker972 » Thu Dec 24, 2009 10:11 am

Sorry, nisam stigao da se zahvalim na tvom postu :)
Pokusacu da nesto uradim, hvala puno!

Poz.


Locked

Return to “Ćaskanje”