Program za dizajn i izradu šablona

Moderator: cicans

Locked
User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Sun Jul 11, 2010 8:52 pm

Odmah želim da se izvinim. ovo će biti dugačak post.

Da bi ova priča imala smisla moram prvo da se predstavim. Svoj prvi sajt sam napravio 1996. godine. :eek: Od tada sam ih napravio popriličan broj. Međutim iako to protivrečno zvuči nikad se nisam u potpunosti posvetio web dizajnu. WEB sam radio kada bi bilo posla, kad ne bi bilo bavio sam se bilo kojom oblasti u kojoj je bilo posla: fotografija, video, grafički dizajn, programiranje...
Iz toga shvatate da sam svaštar. Međutim to ima jednu manu. Stalno moram da učim nove stvari ali i poneku od starih koju sam zaboravio u međuvremenu dok nisam radio tu vrstu posla.
U jednom trenutku sam rešio da je dosta tog pristupa. Poželeo sam da se uhvatim u koštac sa jednom oblašću i da tu budem jako dobar. Izbor je pao na web i to na izradu sajtova pod Joomla CMS-om. Uglavnom, relativno brzo sam napredovao. Jedini problem je bio pravljenje dizajna za templejt. Nije da nisam mogao ili znao ali strašno me je nervirao pristup da nije napravljen nijedan program koji bi omogućio jednom čoveku da uradi kompletan posao. Ako bi dizajner kreirao izgled templejta u recimo Photoshopu to bi bio njegov kraj jer bi posao morao da preda programeru koji bi to iskodirao u oblik koji bi bio pogodan za Joomlu, a tu je uvek počinjala zabava. Te ne može ovo, te ovo dugo traje, te ovi divovi nisu u gridu, ma grozno. Ondah sam shvatio da želim program koji će mi pomoći da dizajniram Joomla template ali da to želim da radim dizajnerski - mišem a ne da kodiram.
Obišao sam sve moguće web resurse ali nisam našao takav program. Doduše kupio sam Artisteer ali taj program jednostavno nije za dizajnere jer ima jako puno ograničenja. Posle par meseci traganja, pitanja, foruma, googlanja i opet googlanja došao sam do zaključka koji me je šokirao. Program koji ja tražim NE POSTOJI! Nisam mogao da verujem i još jednom sam ponovio celu pretragu. Rezultat isti. NEVEROVATNO.
Par dana sam razmišljao a onda sam doneo odluku. Želim da napravim program koji mi je potreban. Početak je bio naravno u okupljanju ekipe koja je kadra da to izvede i još važnije obezbeđivanju finansija za vreme koje je potrebno da se program napiše.
Prošlo je dosta vremena od tog dana. Program još nije gotov, ali biće. Napredak je spor, bolan i postepen ali stalan. Za sada program ispunjava mnoge zadatke koje nijedan drugi program koji sam ja probao ne radi.
Trenutno, ovo je lista funkcionalnosti programa:
• Miš se koristi za sve operacije koje će biti navedene ŠTO I JESTE NAJVEĆA PREDNOST OVOG PROGRAMA
• Boxovi (divovi, modulske pozicije) se crtaju.
• Crtanje je moguće na više načina: pravougaonici, jednostruko deljenje boxa, višestruko deljenje boxa, jednostruko deljenje više boxova istovremeno
• Pomeranje celog boxa ili neke njegove stranice
• Moguće je spajanje više boxova
• Imenovanje boxova (to će biti ime modulske pozicije)
• Moguće je dodeliti da neki box bude „component“
• Margine, padding, border, align se takođe određuju mišem u realno vremenu
• Importovanje slike (ili više njih) koja će biti korištena za „precrtavanje“
• Postoje slojevi (slično kao Photoshopu) gde je moguće manipulisati slikama
• Slika može da menja svoju „providnost“ radi lakšeg „precrtavanja“
• Slike je moguće postaviti kao pozadinu celog templejta ili samo nekog boxa
• Biranje boje pozadine za background i za svaki box pojedinačno
• Moguće je postaviti i više slika na istu poziciju
• Omogućeno je „slajsovanje“ (isecanje) slika po boxovima
• Svaka slika može da ima svoju orijentaciju u boxu
• Može se odrediti deo slike koji će biti patern (modla, šablon) koji je moguće ponavljati po horizontali ili vertikali ili po obe ose – gradijentalni slajs
• Sve što je navedeno da program može da prikaže na ekranu on pretvara u templejt
• Za sada svo što izađe kao kod, prolazi validaciju po HTML-u i CSS-u
• Pravi se zip arhiva koja sadrži sve potrebne fajlove (index.php, templateDetails.xml, template css, slike i ostali fajlovi)
• Prilikom snimanja korisnik upisuje podatke o nazivu templejta, datumu nastanka, emailu i sve one ostale podatke koje idu u „description“

Verovatno sam neke funkcionalnosti i zaboravio ali uglavnom, to je to. Trenutno je u procesu izrade deo programa koji će baratati sa CSS parametrima.

Zašto sam sve ovo pisao. Pa iako sam krenuo sa namerom da napravim program koji će mi omogućiti da svoj posao obavljam lako i brzo, shvatio sam da je ovo daleko iznad toga. Ovo je program koji ću objaviti.

Bilo bi lepo kada bi mi rekli koje vam opcije trebaju. Šta je to što vam treba a nema ga u drugim programima ili tako nešto. Gde gubite puno vremena a mislite da bi to moglo da se uradi brže, lakše, efikasnije.

Dakle, navalite sa idejama. :)
free website studio

Software for making web sites

User avatar
VM Srbija
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 721
Joined: Fri Mar 27, 2009 6:18 pm

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by VM Srbija » Sun Jul 11, 2010 9:25 pm

Pa Djole, svaka cast!!! Artisteer ce naspram ovoga biti igracka!!! Naravno, savetovao bih da se odmah napravi i segment gde ces raditi i optimizaciju za IE odnosno druge browsere (osim FireFox-a), ftp klijent mozda...

PS A i kad vec razmisljas ovako veliko, razmisljaj i globalno, pa pitaj i ostale Joomlase na globalnom forumu za poneku ideju...
It is all in my mind!!!

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Sun Jul 11, 2010 11:04 pm

Artisteer i jeste igracka. To znam jer sam dao 129$ za njega a tek posle sam shvatio ogranicenja.

FTP sigurno nece postojati u prvoj verziji zato sto cemo onda probiti rok koji smo sebi nametnuli, ali cemo se za IE potruditi da ga skockamo.

Globalni sajtovi ce biti napadnuti pred izlazak programa. :)
free website studio

Software for making web sites

Nightmaster
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 19
Joined: Fri Mar 12, 2010 4:23 pm
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Nightmaster » Mon Jul 12, 2010 8:25 am

Svaka čast na ambicioznosti i želji.
Da li možemo znati kada bi program trebao da izadje?
Da li će se plaćati?

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Mon Jul 12, 2010 12:40 pm

Pa, plan je bio da izadje 1. oktobra 2010. godine.

Sigurno bi taj plan i ispunili da nismo u toku rada napravili neke izmene i dodali neke opcije.

Te dodane opcije su jako povecale moc programa ali su nam i uzele vreme.

Jos uvek smo na prloaznim vremenima koja su blizu da stignemo na vreme.

Valjda necemo opet biti alavi na neke nove opcije.

Da, program ce biti komercijalan.
free website studio

Software for making web sites

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Vrlo Jak Tim » Mon Jul 12, 2010 1:32 pm

Bravo!
Ma samo da je crtanje DIV-ova - dosta je! (svak' se češe đe ga svrbi...) :)
Keep up good work!
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso
Posts: 4439
Joined: Fri Dec 08, 2006 3:33 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Leftfield » Mon Jul 12, 2010 1:47 pm

joes021 wrote:Bilo bi lepo kada bi mi rekli koje vam opcije trebaju. Šta je to što vam treba a nema ga u drugim programima ili tako nešto. Gde gubite puno vremena a mislite da bi to moglo da se uradi brže, lakše, efikasnije.
Oćemo li dobiti besplatnu verziju ili mi pomažemo džabe :D?

Pogledaj ovo šta smo radili i šta smo pisali kao prednosti i mane: Joomla! Template Tools Part One. Uskoro izlazi drugi dio, pa treći... Ako imaš neko pitanje javi se, drago će mi biti da pomognem.
SEO & SEM Manager https://vujosevic.com/

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Mon Jul 12, 2010 1:54 pm

Hvala Dragane.

Nemate pojma kako je dobro kad neko pruzi podrsku.

Sto se tice crtanja divova:

NE POSTOJI PROGRAM KOJI TO RADI BOLJE OD OVOG.

Napravili smo citav algoritam sa sve nekom morskom matematikom za prepoznavanje oblika i nemogucih slucajeva. Uglavnom to je pojelo jako puno vremena ali sada smo bas, bas ponosni kako to funkcionise.

Odupirem se zelji da napavim video koji pokazuje kako to sve radi ali bojim se uroka.

A stvarno nisam neka sujeverna osoba ali sad prosto drhtim od srece sto ovo radi i od nervoze sto jos nije gotovo.

Najveca pomoc mi treba da odredim pravi nacin on line prodaje. Da li neko ima tu dobra/losa iskustva da mi da pravi savet. To bi mi stvarno puno znacilo.

U svakom slucaju hvala i pozdrav.
free website studio

Software for making web sites

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Mon Jul 12, 2010 2:13 pm

@ Leftfield

Da, to istrazivanje sam i ja sproveo.

U nekim stvarima sam sigurno jaci od svih navedenih, a dobro je sto su ti delovi programa zavrseni.

U nekim stvarima sam slabiji pa se trudim da ih popravim.

A negde prakticki i ne postojim jer ovo nije framework nego pravi dizajnerski program.

Uzgred cekam da mi se zena vrati sa puta pa palim na more. Verovatno ponedeljak, 19. jul.

Letujem u mestu Kruce.

Mozda bi mogao da se vidim i ispricam sa tobom i Draganom (VJT)?

Pozdrav.
free website studio

Software for making web sites

User avatar
Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso
Posts: 4439
Joined: Fri Dec 08, 2006 3:33 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Leftfield » Mon Jul 12, 2010 2:21 pm

Djordje, imas br. mobilnog na mom sajtu, javi se kad god oces :). Ja sam ljeti više u Kotoru.
SEO & SEM Manager https://vujosevic.com/

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Mon Jul 12, 2010 2:46 pm

OK. Super.

Cemo da se gledamo.
free website studio

Software for making web sites

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Vrlo Jak Tim » Mon Jul 12, 2010 2:54 pm

joes021 wrote:Nemate pojma kako je dobro kad neko pruzi podrsku.
Pa šta radimo ovdje sve ove godine? :)
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
VM Srbija
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 721
Joined: Fri Mar 27, 2009 6:18 pm

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by VM Srbija » Mon Jul 12, 2010 2:57 pm

Uuuuuuu vidim ja da ce biti !J Day - Kotor (party) ove godine!!! Sta kazes Miljane? Jel ce biti neko pivo, zurkica... pa da svratimo? :-)
It is all in my mind!!!

User avatar
Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso
Posts: 4439
Joined: Fri Dec 08, 2006 3:33 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Leftfield » Mon Jul 12, 2010 3:58 pm

Ja bi volio ali teško. Čak sam imao i neke svjetske face (ne možeš da zamisliš) ali...
SEO & SEM Manager https://vujosevic.com/

evilmc
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 182
Joined: Wed Apr 02, 2008 8:52 pm
Location: Krusevac
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by evilmc » Fri Aug 27, 2010 2:37 pm

sve pohvale za Đoleta, čeka se program, i naravno kupuje se.
http://www.serbianunderground.com / srpski hip-hop portal

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Fri Aug 27, 2010 11:16 pm

Imam i dobrih i losih vesti.

Prvo lose.

Programiranje nije zdravo.

Bole: oci, ruke, noge, ledja, svaka siva celija...

Dobre vesti:

dodata je citava hrpa funkcionalnosti:

- manipulacija sa slikama na nivou diva (ili body-ja), dakle mozete da pomerate sliku ali i da joj menjate velicinu, rotirate, flipujete, brisete delove (doduse samo pravougaono brisanje), kropovanje, fitovanje (na tri nacina)

- exportovanje layouta kao PNG fajla (u obliku bez boja i slika i u finalnom, obojenom i iscrtanom)

- automatsko kreirenje favicon-a i thumbnail-a

- automatsko secenje, skracivanje, brisanje, produzavanje zahvacenih divova prilikom promene predefinisane stranice

Ispravak 99% posto postojecih bagova (ostala su prakticki samo dva za koje postoje resenja ali moraju se primeniti posle uvodjenja nekih funkcionalnosti)

- odredjivanje vidljivosti po divovima

- specijalno crtanje diva unutar postojeceg diva

-poboljsanje su opcije prikaza divova

- uvedena je opcija uzorkovanja boje sa cele povrsine ekrana, cak i iz browsera ili recimo Photoshopa

- opet sam sigurno zaboravio nesto jer pisem onako iz glave, napamet a ne iz projektne dokumentacije


Trenutno rade se nekoliko vitalnih funkcija za program.

Najbitnija je snimanje projekta.

Drugi deo koji je malo (vise) u zaostatku je formiranje dela programa koji ce se baviti kreireanjem menija. Ovde se nadam da ce mi nasa uvazena predsednica CICANS pomoci jer toliko sam se zapleo da ne vidim kako cu se bez neke dobre pomoci izbaviti.

Uzgred, evo poziva za sve koji su dobri u CSS/Javascript kombinaciji i prave menije da mi se jave da napravimo neku saradnju :)

Glavni problem kod ovakvog pristupa radu je zelja da program ima sto manje mana. To naravno komplikuje i produzava vreme izrade programa jer implementacija samo jedne funkcionalnosti koja nije bila predvidjena moze da odnose sate i dane rada koji nisu bili predvidjeni prilikom formiranja dinamike izrade.

No, ako MS kasni godinama a ostali jos i vise, sta je onda nasih mesec ili dva :)

Ne mogu da vam opisem koje cu plaksanje imati kad Creative Template Designer ugleda svetlo dana!


Pozdrav, ljudi... do novog izvestaja o napredku programa.
free website studio

Software for making web sites

User avatar
VM Srbija
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 721
Joined: Fri Mar 27, 2009 6:18 pm

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by VM Srbija » Fri Aug 27, 2010 11:44 pm

Evo ja odma kukam da uradite i za dizajniranje modula (left/right), ono style rounded, boja ili gradient... drop shadow i slicne fore...
It is all in my mind!!!

User avatar
hogar8
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 187
Joined: Fri Aug 21, 2009 6:38 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by hogar8 » Sat Aug 28, 2010 5:37 pm

Kupicu, cisto da pomgnem "domacu" privredu.

User avatar
cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2274
Joined: Fri Oct 12, 2007 10:31 am
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by cicans » Sat Aug 28, 2010 7:39 pm

joes021 wrote:Ovde se nadam da ce mi nasa uvazena predsednica CICANS pomoci jer toliko sam se zapleo da ne vidim kako cu se bez neke dobre pomoci izbaviti.
Djole, jesi ti to mene vec imenovao za predsednicu upravnog odbora tvoje nove multinacionalne kompanije za izradu programa, ekstenzija i kojecega ostalog...?
Gde si sad opet zapeo? :D
Decu je lako praviti, ali pocev od radjanja pa do samostalnosti - mnogo je tezi i duzi posao. A ti si ovo tvoje dete tek zaceo ;)
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Sun Aug 29, 2010 10:30 am

:)

Nisam znao ovo za decu ali zapamticu!!!

Pa cekaj, ja sam misli da si ti predsednica ovog naseg udruzenja gradjana koji se bave Joomlom.

Trenutno nesto petljam sam, ali ne boj se, bice opet pitanja!
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazo024
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 45
Joined: Wed Apr 22, 2009 8:46 am
Location: Su
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazo024 » Mon Aug 30, 2010 8:52 pm

haaa pa ne mogu verovati braaaavooooo !!! too Djole !!!

ja takodje vec par meseci pokusavam da nadjem ovakakv program i ovde na forumu sam pisao o ovome... naravno nigde nista kvalitetno i za mene pocetnika dovoljno jednostavno.
imam ponudu jednog prijatelja koji radi graficki dizajn i kaze da moze nabaviti dosta posla za izradu sajtova (CMS)... on bi nabavio posao i uradio graficki dizajn, a ja bi trebao odraditi sajt (CMS) sa detaljnim upustvom. jedan sam vec uradio, ali nepitajte kako i koliko je trrrajaalooo, uglavnom ne planiram da ponovim taj rad :) (a opet avantura, prihvatio sam se da cu jos jedan zavrsiti do 15.11.2010. :)).
inace moja prva zamisao je bila da radim template za joomla, ali sam video da je ovo prekomplikovano za mene pocetnika (ovo sam poceo iz hobija, a sad imam ponudu za posao!) pa sam se uhvatio u kostac samostalno pisati kod malo po malo, ali kao sto rekoh proveo sam se ko bos po trnju...

malo sam oduzio ovaj post i pisanje o meni, pokusao sam da objasnim koliko bi mi dobro dosao ovaj program. samo je jos pitanje koliko ce kostati - ako je artisteer igracka i kosta 129$ koliko ce tek ovo kostati (mi smo u Srbiji) ?! haha svak' se cese gde ga svrbi! :)
dakle ako ste planirali neku test fazu ja se prijavljujem i na taj nacin bi pokusao pomoci i nadam se ublaziti cenu (ako ne uzecu kredit). u svakom slucaju sigurno cu ga kupiti - nemoj sve rasprodati, ostavi mi jedan :)

trenutno ne znam sta jos dodati kao potrebnu operaciju na sve ovo sto si nabrojao, verovatno vecinu necu ni koristiti...
nadam se da ce biti neko detaljno uputstvo (help), obzirom da ce biti online prodaja ocigledno ce biti online podrska u vidu foruma (ako budem "tester" dobrovoljno se prijavljujem za obavljanje online podrske :)).
da li ima mogucnost paralelnog pracenja koda u odnosu na to sto se crta misem, mislim na nesto kao sto je u dreamweaver-u. ovo bi bilo korisno jer neke stvari je lakse uradi preko koda, a naravno vecinu lakse "misem".

svaka cast za ovo !!! jedva cekam.

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Tue Aug 31, 2010 10:12 am

Drazo hvala na podrsci.

Ne boj se cena ce biti ispod artistera.

Sto se tice koda, nema ga! Ti ga nikad neces videti u toku rada. Ako si bas negde zapeo da nesto promenis onda ces uci u tvoj neki editor (dreamviewer, aptana, notepad) i menjati kod,

ALI GLAVNA STVAR OVOG PROGRAMA JE DA TO NIJE POTREBNO JER CES SVE MOCI DA URADIS POMOCU MISA!!!

Help se planira da bude najbolji moguci, dakle video tutorijali od najosnovnijih stvari pa do toga kako naprviti magiju, sve ce biti okaceno za download a za ljude iz Srbije (tj. one koji imaju spor internet saljemo DVD-ove sa videom).
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazo024
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 45
Joined: Wed Apr 22, 2009 8:46 am
Location: Su
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazo024 » Tue Aug 31, 2010 10:45 am

ok, ako je cena ispod 130$ to je super necu vise kukati :). mada samo da kazem nije cena nikad problem kad je nesto kvalitetno, tako da nemoj se plasiti cene nisu u celom svetu plate 200$. ipak na ovu temu pricaj sa nekim ko ima iskustva u prodaji/marketing.

kad cemo moci poceti koristiti ovaj program ? bilo je reci 01.10.2010. da li je rok pomeren ?

da li ce biti moguce odmah raditi i kreirati komponete tipa login/registracija, kontakt... kao i pravljenje i kreiranje potpuno novih komponeti za joomlu (npr. galerije slika, video, pricaonica...) ?

pozzz

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Tue Aug 31, 2010 10:59 am

"da li ce biti moguce odmah raditi i kreirati komponete tipa login/registracija, kontakt... kao i pravljenje i kreiranje potpuno novih komponeti za joomlu (npr. galerije slika, video, pricaonica...) ?"

standardne komponente tipa login/registracija, kontakt... ce moci da se modifikuju

Nove komponente nece moci da se kreiraju na nacin koji mislis ali ce moci da se napravi dizajn modula u koji ce biti smestena komponenta. Ovo ne znam da bolje objasnim, ali za dobar deo slucajeva ovo ce biti sasvim OK resenje.
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazo024
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 45
Joined: Wed Apr 22, 2009 8:46 am
Location: Su
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazo024 » Tue Aug 31, 2010 11:10 am

ok, hvala...
nisi nista napisao za rokove ?

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Tue Aug 31, 2010 12:04 pm

Ma znas da programeri uvek lazu za rokove :)

Sta god da napisem, slagacu.

Situacija u sadasnjem trenutku je sledeca:

Sigurno nece biti 1.10.2010. (taj datum bi bio ostvaren da nismo toliko pumpali mogucnosti programa a to je m oj rodjendan pa sam ja hteo da se i program "rodi" na taj dan.

Verovatno pomeramo datum na 1.11.2010.

Opet to je okvirni datum koji ne zavisi samo od rada programera nego i od drugih faktora (citaj 2co).
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazo024
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 45
Joined: Wed Apr 22, 2009 8:46 am
Location: Su
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazo024 » Tue Aug 31, 2010 12:19 pm

:) ok cekamo :pop

evo jedan si vec prodao samo pisi ovde na forumu ili me kontaktiraj preko kontakt maila sa ovog sajta u mom potpisu.

srecno, pozzz

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Tue Aug 31, 2010 1:11 pm

:p :) :D
free website studio

Software for making web sites

User avatar
miodrag75
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 13
Joined: Sun Jun 22, 2008 6:06 pm

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by miodrag75 » Sun Sep 05, 2010 8:07 am

Kazi mi joes021 program ce imati verziju samo za win? Ideja za software je odlicna oci mi otpadaju u Aptani i Eklipsetu a i jos poneki program koji otvorim toliko se zaglibim u prepravci da zaboravim na kraju sta sam hteo da popravim i prepravim u templejtu :D :laugh:

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Sun Sep 05, 2010 11:08 am

Za sada pravimo samo za windowse.

U nekom planu je i verzija za mac-a ali sada se uopste ne usudjujem da kazem kada ce to biti u neko skoro vreme.

Dovoljno sam naucio do sada da smem da kazem da nista ne znam. :)
free website studio

Software for making web sites


Locked

Return to “Ćaskanje”