Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Moderator: Alex Dobrin

Locked
computerscom
I've been banned!
Posts: 151
Joined: Tue Mar 02, 2010 4:00 am
Location: Alba Iulia
Contact:

Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by computerscom » Thu Nov 04, 2010 9:58 am

Am intocmit o lista de Directoare Web, cu adaugare foarte usoara si Page Rank mare. In aceasta lista exista link-uri catre directoarele respective.

Lista este destul de mare si nu o pot adauga aici ! Cei care doresc sa inscrie, pot intra pe xtcdirectory.com, link-ul este jos in semnatura. Lista de directoare este in meniul de jos " Free Directory List"

Directoarele sunt testate si accepta orice model de website. Sper sa nu fie problema cu acest post pentru ca este avantajos pentru toti utilizatorii de joomla.

Pentru o mai usoara inscriere, puteti instala RoboForm, un addon pentru Firefox. Aici adaugati datele despre D-vs. si datele website-ului, pentru care faceti inscrierea.
In Roboform la meniul Custom, adaugati la Field Name - Title si in dreapta titlul site-ului. Apoi Description si in dreapta descrierea si in cele din urma Keywords. Dupa terminare, intrati pe website-ul unde faceti inscrierea si apasati doar pe iconita de RoboForm din meniul Firefox.
In acest mod, munca D-vs. se micsoreaza la jumatate.

Succes !

Alex Dobrin
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2487
Joined: Wed Jun 07, 2006 9:10 am
Location: Brasov - Romania
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by Alex Dobrin » Thu Nov 04, 2010 11:25 am

Excelent. Consider că o astfel de listă este foarte utilă.
Aș avea o întrebare și o sugestie ( sper să nu te deranjeze ).

Cât de des este actualizată lista respectivă ?

Sugestia este să faci un mic rezumat cu reguli de subscriere în acele directoare. Cred că ar fi utile pentru cei care încep să-și facă promovarea site-ului de aici. :)
My latest project - http://www.extraglaze.co.uk/

computerscom
I've been banned!
Posts: 151
Joined: Tue Mar 02, 2010 4:00 am
Location: Alba Iulia
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by computerscom » Thu Nov 04, 2010 11:37 am

Lista se controleaza zilnic Alex. Sunt direct interesat sa nu tin link-uri moarte acolo si la gasirea unui director bun va fi adaugat imediat.
In partea dreapta, inainte de link este specificat ce pretentii are directorul respectiv (Free (recip.), Paid)

Multumesc pentru post.

Alex Dobrin
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2487
Joined: Wed Jun 07, 2006 9:10 am
Location: Brasov - Romania
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by Alex Dobrin » Thu Nov 04, 2010 2:11 pm

Am luat la întâmplare câteva link-uri de acolo și am găsit unul care cere link reciproc deși în listă nu e specificat asta. Pot să-ți trimit probleme de genul ăsta aici sau preferi un PM sau o altă metodă ?

Directorul este web-design-directory-uk.co.uk ( șterg informația asta de aici dacă te deranjează ).
My latest project - http://www.extraglaze.co.uk/

computerscom
I've been banned!
Posts: 151
Joined: Tue Mar 02, 2010 4:00 am
Location: Alba Iulia
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by computerscom » Fri Nov 05, 2010 2:08 am

Multumesc Alex, atent si cu respect ca intotdeauna. Sunt greseli intr-adevar, ca peste tot. Cu ajutorul prietenilor se pot elimina si daca cineva se deranjeaza de atentiile primite inseamna ca nu este o persoana capabila.

Am un amic in Austria, un baiat capabil si bun in aceste servicii. El ma mai inspira la website-uri si spune exact cum vede si ce vede, cu toata sinceritatea. Lucrurile acestea sunt foarte avantajoase. Trebuie sa spui prietenilor acolo unde gresesc, sau parerea ta sincera despre un anumit subiect.

Multumesc, am remediat - adica l-am scos :laugh:

computerscom
I've been banned!
Posts: 151
Joined: Tue Mar 02, 2010 4:00 am
Location: Alba Iulia
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by computerscom » Fri Dec 03, 2010 4:32 pm

computerscom wrote:Am intocmit o lista de Directoare Web, cu adaugare foarte usoara si Page Rank mare. In aceasta lista exista link-uri catre directoarele respective.

Lista este destul de mare si nu o pot adauga aici ! Cei care doresc sa inscrie, pot intra pe neoebay.com, link-ul este jos in semnatura. Lista de directoare este in meniul de jos " Free Directory List"

Directoarele sunt testate si accepta orice model de website. Sper sa nu fie problema cu acest post pentru ca este avantajos pentru toti utilizatorii de joomla.

Pentru o mai usoara inscriere, puteti instala RoboForm, un addon pentru Firefox. Aici adaugati datele despre D-vs. si datele website-ului, pentru care faceti inscrierea.
In Roboform la meniul Custom, adaugati la Field Name - Title si in dreapta titlul site-ului. Apoi Description si in dreapta descrierea si in cele din urma Keywords. Dupa terminare, intrati pe website-ul unde faceti inscrierea si apasati doar pe iconita de RoboForm din meniul Firefox.
In acest mod, munca D-vs. se micsoreaza la jumatate.

Succes !

radubunt
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 11
Joined: Fri Jul 15, 2011 9:01 am

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by radubunt » Fri Jul 15, 2011 9:58 am

Stiu ca acesta este un subiect mai vechi dar eu acum l-am gasit. Am incercat si eu lista si vad ca majoritatea merg. Este adevarat ca s-au mai facut schimbari de PR, dar majoritatea au ramas la fel sau au mai crescut. Cat despre addon pentru completarea formelor eu folosesc Autofill Forms si sunt foarte multumit.

bogdan69
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 96
Joined: Sun Aug 07, 2011 11:24 am
Location: Romania
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by bogdan69 » Wed Sep 14, 2011 8:30 pm

Cu Firefox se poate folosi inFormEnter pentru inscrieri in directoare. Atat timp cat este actualizata des, orice lista de directoare este utila
Custom CMS Themes http://www.mlbthemes.com

Piese Telefoane
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Sat Feb 04, 2012 10:43 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by Piese Telefoane » Sat Feb 04, 2012 10:52 pm

se mai poate un update la lista?

smyth_makoto21
I've been banned!
Posts: 47
Joined: Tue Aug 23, 2011 5:45 am
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by smyth_makoto21 » Sat Apr 28, 2012 1:36 pm

computerscom wrote:Am intocmit o lista de Directoare Web, cu adaugare foarte usoara si Page Rank mare. In aceasta lista exista link-uri catre directoarele respective.

Lista este destul de mare si nu o pot adauga aici ! Cei care doresc sa inscrie, pot intra pe xtcdirectory.com, link-ul este jos in semnatura. Lista de directoare este in meniul de jos " Free Directory List"

Directoarele sunt testate si accepta orice model de website. Sper sa nu fie problema cu acest post pentru ca este avantajos pentru toti utilizatorii de joomla.

Pentru o mai usoara inscriere, puteti instala RoboForm, un addon pentru Firefox. Aici adaugati datele despre D-vs. si datele website-ului, pentru care faceti inscrierea.
In Roboform la meniul Custom, adaugati la Field Name - Title si in dreapta titlul site-ului. Apoi Description si in dreapta descrierea si in cele din urma Keywords. Dupa terminare, intrati pe website-ul unde faceti inscrierea si apasati doar pe iconita de RoboForm din meniul Firefox.
In acest mod, munca D-vs. se micsoreaza la jumatate.

Succes !
Ai cumva lista online pe vreun site?
As fi interesat sa o vad si eu.

marin_victor05
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Wed Dec 05, 2012 3:29 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by marin_victor05 » Thu Dec 13, 2012 7:58 am

ce ma bucurasem ca am dat de petrol.... :(

costy1
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 7
Joined: Thu Dec 20, 2012 8:47 pm
Location: Romania
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by costy1 » Thu Dec 20, 2012 9:00 pm

M-ar interesa si pe mine lista cu directoare.
Daca nu se poate as dori sa stiu macar cate dintre acele directoare erau din Romania.
Multumesc anticipat.

EliasArtifex
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Sat Dec 29, 2012 9:05 am

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by EliasArtifex » Sat Dec 29, 2012 9:29 am

Sunt si eu interesat de aceste directoare si mai mult ca asta ma uit ca prostul cat de mult bun simt la userii acestei comunitati! Cu greu gasesti asa ceva. Ma bucur ca am nimerit intre voi si de asemenea daca gasesc ceva care nu este ok am sa semnalez si eu.

ulisecatalogweb
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 13
Joined: Mon Aug 13, 2012 12:27 pm
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by ulisecatalogweb » Mon Jan 28, 2013 11:36 am

Liste de directoare romanesti si straine se gasesc si aici: listadirectoare . ro - si din cate am observat sunt actualizate zilnic, plus ca sunt mai multe decat pe clasicul deja dirpedia . ro.
Sper sa fie de folos celor care cauta!

enrique00a
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 18
Joined: Sat Aug 06, 2011 8:52 am
Location: Bucharest / Romania
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by enrique00a » Sun Feb 17, 2013 11:01 pm

listadirectoare ro e buna, dar sunt destul de multe directoare atat de noi si atat de pline de continut "valoros", incat nu mereu sunt utile.
plus de asta am observat ca multi "baieti destepti" si-au luat domenii multe si bune si in general de pe acelasi IP, chestie iar "pozitiva".
nu intotdeauna page rankul e cel care da valoarea unui site.
Mai scriu pe blog https://emrzone.ro despre design si optimizare CMS-uri diverse.

Saltele
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 10
Joined: Mon Jan 21, 2013 9:44 pm

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by Saltele » Thu Feb 21, 2013 6:15 pm

enrique00a wrote:listadirectoare ro e buna, dar sunt destul de multe directoare atat de noi si atat de pline de continut "valoros", incat nu mereu sunt utile.
plus de asta am observat ca multi "baieti destepti" si-au luat domenii multe si bune si in general de pe acelasi IP, chestie iar "pozitiva".
nu intotdeauna page rankul e cel care da valoarea unui site.
important e sa fii sus cu toate astea :D

communicator
I've been banned!
Posts: 18
Joined: Wed Oct 31, 2012 7:51 pm

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by communicator » Fri Mar 01, 2013 6:24 pm

Are cineva o lista cu directoare romanesti cu PR6 si PR7

IulianG
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 13
Joined: Fri May 12, 2006 11:06 pm
Location: Romania
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by IulianG » Wed Mar 06, 2013 1:14 am

Inscrieri in directoare web ?

Pentru mine si clientii mei acest serviciu s-a oprit de multa vreme.
Nu-i nimic mai NEnatural decat sa inscrii in directoare web.
Please, see Forum Rules for signature: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=8&t=65

ceasuridelux
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 15
Joined: Sat Jan 26, 2013 11:49 am
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by ceasuridelux » Thu Mar 07, 2013 7:34 am

Am intrat acolo unde ai zis si se pare ca domeniul a expirat pentru ca nu gasesc acea lista...
Please read the Forum rules regarding signatures: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=65

ginuta
I've been banned!
Posts: 19
Joined: Fri Apr 12, 2013 10:50 pm
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by ginuta » Tue Apr 16, 2013 11:58 am

ceasuridelux wrote:Am intrat acolo unde ai zis si se pare ca domeniul a expirat pentru ca nu gasesc acea lista...
Desi personal NU recomand sa va pierdeti timpul cu inscrierea in directoare, mai ales celor care derulati proiecte pe .com, pentru cei care uziteaza totusi de acesta practica va recomand http://www.directorycritic.com/ , probabil una dintre cele mai cuprinzatoare resurse de gen.
Pentru ro, aveti dirpedia lui Alecs.

eurosilver
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 14
Joined: Mon Nov 18, 2013 10:43 am
Location: Romania
Contact:

Re: Lista Directoare PR-5/6/7/8 si 9 - Directoare Free !

Post by eurosilver » Mon Nov 18, 2013 10:53 am

ginuta wrote:
ceasuridelux wrote:Am intrat acolo unde ai zis si se pare ca domeniul a expirat pentru ca nu gasesc acea lista...
Desi personal NU recomand sa va pierdeti timpul cu inscrierea in directoare, mai ales celor care derulati proiecte pe .com, pentru cei care uziteaza totusi de acesta practica va recomand http://www.directorycritic.com/ , probabil una dintre cele mai cuprinzatoare resurse de gen.
Pentru ro, aveti dirpedia lui Alecs.
mai ales cu ultimul update la google ... am primit penalitati pentru directoare si acum incerc sa scap de linkurile din directoarele respective pentru a-mi recapata locul


Locked

Return to “Romanian Forum”