site

Moderator: Alex Dobrin

Locked
novicaromania
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Sat Mar 23, 2013 4:06 pm

site

Post by novicaromania » Sat Mar 23, 2013 4:18 pm

Buna ziua,
am si eu un site http://www.novica.ro pe platforma joomla si incerc sa ma ocup personal de seo, as vrea sa stiu daca in ceea ce priveste continutul este ok sau ce ii lipseste. In primele luni am reusit sa obtin PR 2 de la Google dar dupa 6 luni de cand nu am mai publicat articole pe liste de firme si nu am mai introdus in directoare (aceste lucruri le-am facut in primele 3 luni) nu am mai urcat in PR si nici nr. de vizitatori nu mi-a crescut prea mult.

bodolik
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 27
Joined: Wed Feb 06, 2013 5:34 am
Contact:

Re: site

Post by bodolik » Wed Jun 26, 2013 4:54 pm

Un PR mai mare nu iti aduce implicit un nr de vizitatori mai mare. Sunt multi alti factori care depind de nr vizitatorilor. Iar de PR iti pot spune ca din amrtie pana acum nu a mai fost nici un update - cu totii l-am asteptat in mai-iunie .. dar se pare ca se lasa dorit.
http://www.topdiete.com - Diete de slabit si sfaturi de slabire
http://ecredite.net

cariman
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Mon Jul 29, 2013 9:20 pm
Location: Romania
Contact:

Re: site

Post by cariman » Mon Jul 29, 2013 9:33 pm

M-am uitat la siteul tau si mie imi arata ca inca ai PR in Firefox.
M-am uitat in majestic si ai o gramada de backlinkuri nu stiu daca e bine sau nu dar imi place ca stai foarte bine cu trust flow si citation flow.

Crucifix
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 5
Joined: Wed Feb 26, 2014 11:04 pm

Re: site

Post by Crucifix » Sat Mar 08, 2014 3:48 pm

Joomla este o platforma buna pe care a recomand dar asta nu e tot trebuie sa te ocupi putin de partea de html deoarece ai greseli in codul sursa. Incearca sa le remediezi.

Crucifix
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 5
Joined: Wed Feb 26, 2014 11:04 pm

Re: site

Post by Crucifix » Thu Mar 20, 2014 8:09 pm

Este important sa nu ai erori in codul tau html. In platforma Joomla se pot face usor modificari si incearca sa restructurezi mai bine site-ul 8)

Cel mai important este sa ai vizitatori, pentru inceput PR site-ului tau este ok nu ai nevoie de mai mult.

BogdanG
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 18
Joined: Fri Apr 25, 2014 10:34 am
Location: Romania
Contact:

Re: site

Post by BogdanG » Tue May 20, 2014 6:40 am

Chiar daca PR-ul reprezinta oarecum radacina marelui Google, el nu mai are o insemnatate atat de mare ca odinioara. Doara daca te intereseaza vanzarea de link-uri pe site. In schimb, in ceea ce priveste clasamentul in cautari, este aproape nul.

costea17k
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Sat Feb 21, 2015 9:02 am
Contact:

Re: site

Post by costea17k » Sat Feb 21, 2015 9:30 am

BogdanG wrote:In schimb, in ceea ce priveste clasamentul in cautari, este aproape nul.

E extrem de important PR si sa va spun de ce. In situatia in care 2 siteuri fac referire la aceeasi informatie iar ambele siteuri au continut original si ambele siteuri sunt optimizate atunci google va afisa ca prim rezultatat siteul cu PageRank ul cel mai mare.

Am avut surpriza sa am o pagina cu un continut unic si bogat iar concurenta mea sa aiba o pagina despre acelasi produs dar cu 3 cuvinte la descrierea produsului, adica concurenta avea o pagina vai de capul ei iar cu toate acestea pagina concurentei aparea prima iar a mea a doua. De ce? Pentru ca eu aveam PR1 iar concurenta PR2. Urasc PR-ul de la google dar trebuie sa tinem cont si de el. Ma lupt cu PR-ul de ceva timp pe siteul atestatelainformatica.ro dar vestea buna e ca sunt zvonuri care spun ca in viitorul foarte apropiat PR-ul nu va mai face diferenta.


Locked

Return to “Romanian Forum”