Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Moderator: cicans

Locked
User avatar
novii025
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 49
Joined: Sun Feb 13, 2011 12:00 pm
Location: Apatin
Contact:

Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by novii025 » Thu Apr 07, 2022 9:38 am

Snimio sam jedno uputstvo oko korišćenja editora TinyMCE, pa da ga i ovde predstavim jer može biti zanimljivo početnicima da se upoznaju sa svim mogućnostima.



https://www.[youtube].com/watch?v=FL-7oECl0XM

User avatar
novii025
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 49
Joined: Sun Feb 13, 2011 12:00 pm
Location: Apatin
Contact:

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by novii025 » Fri Apr 08, 2022 10:18 am

Onaj link iznad ne radi, evo ispravan ispod

Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo - video na [youtube]

User avatar
Grncar
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 32
Joined: Tue Jun 30, 2009 7:39 pm
Location: Serbia
Contact:

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by Grncar » Wed May 04, 2022 12:29 pm

Moже да се нађе ако се у Гуглу укуца само шифра видеа: FL-7oECl0XM
Уметност је као колач - Сладак је док га једеш, кад га нема увек ти недостаје а понекад ти буде мука од њега...

User avatar
Grncar
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 32
Joined: Tue Jun 30, 2009 7:39 pm
Location: Serbia
Contact:

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by Grncar » Tue Jul 19, 2022 11:01 am

Реално са унапређеним TinyMCE едитором нема потребе за додатним и то из више разлога који су појашњени у видеу који ћу поставити на крају.
Овај видео ми је помогао да се одлучим да ипак напустим JCE Editor по највише због честих проблема копатибилности са неким од компонената које сам користио. Реши се то све али не желим да губим време а TinyMCE и више него довољно завршава посао.
www.[youtube].com/watch?v=yt8ipm-HN1E
Када би постојали додатни туторијали везано за Џумлу и њене компоненте додатно бисмо порадили на повећању Џумла заједнице у Србији.
Хвала @novii025 на ангажовању.
Уметност је као колач - Сладак је док га једеш, кад га нема увек ти недостаје а понекад ти буде мука од њега...

User avatar
petrovicivan
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 104
Joined: Fri Mar 17, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by petrovicivan » Sun Sep 04, 2022 9:06 am

Moram da priznam da TinyMCE nisam koristio godinama, ali glavni raszlog zbog čega sam ga napustio je interno linkovanje stranica. Kod JCE postoji i lista svih članaka i pretraga. Bez spiska članaka TinyMCE ne može da bude opcija.

Da li si pomenuo ovu temu?
Odgledao sam tvoj video i u drugom delu nema. Možda sam preskočio

JasnaSontag
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 244
Joined: Mon Aug 26, 2019 10:58 am
Location: Zagreb, Croatia
Contact:

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by JasnaSontag » Sun Sep 04, 2022 12:19 pm

Super, samo još fali kako se u pripadnom pluginu slaže za određene grupe korisnika drugačiji prikaz, tj. ograničavaju opcije, npr. pristup mapama slika, pa dozvola iframe nekim grupama, itd. a tu je još i skin kreator - kako ga potpuno prebojati i preurediti...

User avatar
Grncar
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 32
Joined: Tue Jun 30, 2009 7:39 pm
Location: Serbia
Contact:

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by Grncar » Mon Sep 05, 2022 8:13 am

За све то онда свакако JCE али када је индивидуални корисник у питању TinyMCE сада стварно завршава посао. Са друге стране у последњих месец дана експериментишем са Gridbox-ом који поред pege builder-a има и додатне елементе за блог и интернет продавницу и долази са својим едитором који је по мени у почетку био небулоза док нисам сконтао зашто су неке ствари "закомпликовали" тј. направили да буду логичне и један јако једноставан уређивач учинили моћним. Има могућност интерног линковања а за групе кориниска још нисам чачкао.
Уметност је као колач - Сладак је док га једеш, кад га нема увек ти недостаје а понекад ти буде мука од њега...

User avatar
petrovicivan
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 104
Joined: Fri Mar 17, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by petrovicivan » Mon Sep 05, 2022 2:53 pm

Kako onda rešavate interno linkovanje? Ja možda preterujem, ali kada god ubacujem linkove uvek ih stavljam u izvornom obliku (index.php?component=content itd...) jer onda nema veze ako sutra promenim strukturu i sa rewrite svi linkovi na sajtu se promene. Ako kopiraš sa rewrite onda si sam sebi jamu iskopao bez potrebe... to je prednost na JCE bez koje se ne usuđujem da pravim sajt

User avatar
Grncar
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 32
Joined: Tue Jun 30, 2009 7:39 pm
Location: Serbia
Contact:

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by Grncar » Mon Sep 05, 2022 3:00 pm

Сад сам погледао и TinyMCE колико видим има варијанту и за интерно линковање. Прво дугме је падајући мени, у чланак се може додати ставка из менија или чланак. Поред тога модул, додатно поље, контакт, галерија итд... и проверио сам линк у извором је облику тако да изгледа да су се баш исцимали.
Уметност је као колач - Сладак је док га једеш, кад га нема увек ти недостаје а понекад ти буде мука од њега...

User avatar
petrovicivan
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 104
Joined: Fri Mar 17, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by petrovicivan » Mon Sep 05, 2022 3:21 pm

Grncar wrote:
Mon Sep 05, 2022 3:00 pm
Сад сам погледао и TinyMCE колико видим има варијанту и за интерно линковање. Прво дугме је падајући мени, у чланак се може додати ставка из менија или чланак. Поред тога модул, додатно поље, контакт, галерија итд... и проверио сам линк у извором је облику тако да изгледа да су се баш исцимали.
Odlično! Hvala za tip ;-)

User avatar
petrovicivan
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 104
Joined: Fri Mar 17, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by petrovicivan » Mon Sep 05, 2022 3:23 pm

I na v3 su ubacili ove opcije ;)

User avatar
Grncar
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 32
Joined: Tue Jun 30, 2009 7:39 pm
Location: Serbia
Contact:

Re: Joomla 4 editor TinyMCE uputstvo

Post by Grncar » Mon Sep 05, 2022 4:15 pm

Генерално се много ради на унапређењу "core" функција. На прошлом Joomla! London окупљању представљен је додатак који мање више мења било какву SEO компоненту. Тако да би се директно у чланку нпр. уређивали прикази за социјалне мреже што су до сад радилe "open graph" комоненте али не само то него и анализу текста, типа дужина реченица, густина параграфа итд. Иначе на њиховим видео састанцима се може чути доста занимљивости али мало заостају када је качење истих на јутјуб канал у питању. Па и сам чекам неке које сам пропустио.
Уметност је као колач - Сладак је док га једеш, кад га нема увек ти недостаје а понекад ти буде мука од њега...


Locked

Return to “Instalacija i početnička pitanja”