Είμαι καινούργιος στο joomla - κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτ

Moderator: geof

Locked
Val32xanthi
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Fri Aug 21, 2009 5:20 am

Είμαι καινούργιος στο joomla - κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτ

Post by Val32xanthi » Thu Sep 03, 2009 7:18 pm

Εχω ένα στατικό site εδώ και τρίς μήνες, όπως είναι φυσικό είναι πολύ δύσκολο στον χειρισμό του, τις προσθήκες του και τις αναβαθμίσεις του.
Έτσι λοιπόν μετά απο συμβουλή πολλών, ξεκινάω να ξαναστήσω το site μου απο την αρχή με το JOOMLA. Η γνώσεις μου στο joomla είναι μόνο χοντρικές, κάποια βασικά πράγματα και τίποτα περισσότερο.
Εχώ παραγγείλει ένα βιβλίο: Το μάθετε το joomla 1.5 στα Ελληνικά, αλλά δεν μου έχει ερθεί ακόμη. Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάποιες απορίες μου, που κυριολεκτικά μου φαίνονται ΒΟΥΝΟ.

Θα ήθελα να μάθω τον τρόπο για το βασικό και κυριότερο για εμένα πρόβλημα μου αυτή την στιγμή, ώστε να μπορέσω να αρχίσω το στήσιμο του site μου (Γενικού περιεχομένου).
Στο template που κατέβασα και χρησιμοποιώ, άλλαξα τις κατηγορίες του και άρχισα να προσθέτω τις δικές μου.

Στο main menu, πλέον λοιπόν έχει: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗΣ, ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ, VIDEO, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ.

Πως μπορώ να φτιάξω παράδειγμα μια σελίδα την οποία θα την συνδέσω με τα Προγραμματα του main menu και σ' αυτή να βάλω τα αρθρα με τα προγράμματα που θα υπάρχουν για dowwnload, το link τους, τις φωτογραφίες τους, την περιγραφή τους.

Πως γίνεται να φτιάξω διαφορετικές σελίδες με το ανάλογο περιεχόμενο,και να τις συνδεσω με τις αντίστοιχες κατηγορίες;

Ελπίζω να μην σας κούρασα, δεν το ήθελα αυτό καθόλου.
Απλά επειδή δεν ξέρω πως να λύσω κάποιες σημαντικές και βασικές απορίες μου,
ώστε να μπορέσω να ξεκινήσω την δημιουργία της σελίδας μου,
Θα ήθελα κάθε δυνατή βοήθεια όλων σας.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά (και για την υπομονή σας) !!!

Locked

Return to “Greek Forum”