Ο ιστότοπος μπλοκάρεται λόγω includer-E [Trj]

Moderator: geof

Locked
kosmakis
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Tue Jan 07, 2014 7:46 am

Ο ιστότοπος μπλοκάρεται λόγω includer-E [Trj]

Post by kosmakis » Thu Jan 23, 2014 9:17 am

Γεια σας,

Η προσπέλαση στον ιστότοπό μου μπλοκάρεται λόγω ανίχνευσης «includer-E [Trj]». Γνωρίζει κάποιος ο,τιδήποτε σχετικά με το «includer-E [Trj]»; Χρησιμοποιώ το joomla! 2.5 και μέχρι στιγμής έκανα τις εξής ενέργειες:
1. Έθεσα τον ιστότοπο Offline
2. Ενημέρωσα τον provider
3. Έλεγξα τα αρχεία με διάφορες εφαρμογές και δε βρήκα τίποτα. Το antivirus που χρησιμοποιώ βρήκε τον υπολογιστή μου καθαρό
4. Ζήτησα από τον provider να ελέγξει και αυτός τα αρχεία μου στο server αλλά δεν υπήρξε αποτέλεσμα, παρά μόνο εικασίες για το τί μπορεί να έχει συμβεί
5. Στο forum του avast! μου δόθηκαν κάποιες συμβουλές για να ελέγξω την αρχική σελίδα και πράγματι, η εφαρμογή που χρησιμοποίησα βρήκε ύποπτο κώδικα που περιλαμβάνει Link σε άλλη διεύθυνση. Η διεύθυνση είναι της εταιρείας της οποίας το tamplate (δωρεάν με την προυπόθεση να μη σβήσω το logo της) χρησιμοποιώ. Επίσης χρησιμοποιώ μερικά ακόμη modules της ίδιας εταιρείας.
6. Από το forum του avast! με συμβούλεψαν να απευθυνθώ στο forum toy joomla!
Το ερώτημά μου είναι τί κάνω από δω και πέρα; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Επισυνάπτω το μήνυμα που εμφανίζεται

Ευχαριστώ
kosmakis
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by imanickam on Thu Jan 23, 2014 9:27 am, edited 1 time in total.
Reason: Moved the topic from the [English] forum Security in Joomla! 2.5 to the Greek forum. In the future, please post your questions in the appropriate forums.

Locked

Return to “Greek Forum”