The Joomla! Forum ™


Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ] 
Author Message
 Post subject: joomla 1.5.x ne shqip?
PostPosted: Tue May 13, 2008 6:50 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm
Posts: 22
Ju lutem ka kush ndonje version te perkthyer ne shqip ose a eshte duke punuar ndonjeri ?
Flm


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Fri Aug 22, 2008 1:23 pm 
User avatar
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Joined: Fri Aug 22, 2008 12:59 pm
Posts: 2
Nese jeni te interesuar te behemi nji grup dhe ta perkthejm joomla 1.5 ne shqip, e pregadisim nji strategji dhe fillojm me punen.

_________________
www.shqip1.com - The best editet joomla in Albanian


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 1:47 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sun Jul 29, 2007 9:49 pm
Posts: 41
Location: Shkodra, Albania
Tung

Versioni shqip Joomla! 1.5.7 http://gegnia.com/joomla-shqip.

Blendi Kraja


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 1:51 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm
Posts: 22
ky version eshte gegerisht mer shoku.si psh:
Tana te drejtat e rezervueme
Pf.... nuk ia vlen as ta shkarkosh e jo me ta vesh live ne faqe.Me mire anglisht se sa kete version qe skuptohet.

Perkthim aspak i mire


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 2:00 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sun Jul 29, 2007 9:49 pm
Posts: 41
Location: Shkodra, Albania
Nese s'kupton shqip, mesoje. Asht gjuhe e veshtire, por e bukur.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 2:59 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm
Posts: 22
Shqip thuhet Eshte jo Asht


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 3:51 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sun Jul 29, 2007 9:49 pm
Posts: 41
Location: Shkodra, Albania
@alme:

urime!

ja dole qe per 4 minuta me thane shprehjen monumentale "Perkthim aspak i mire", jam i mbreselanun prej shpejtesise, si dhe aftesive tueja, qe po i kuptoj qe qenkan t'eperme

por, pjesa qe me pelqen ma shum tek ti asht kjo: "Me mire anglisht se sa kete version qe skuptohet"

ke hy ne librin e cmuem temin qe e ruej per persona te rralle, zakonisht i quej me emertimin "ekselence"

kam nji kureshtje: per sa i perket "ma mire anglisht", a te ka pranu bota anglishtfolese ne gjinin e saj, dhe nese po, kur?"

te pershndes e t'uroj dite te mbare


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 10:40 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm
Posts: 22
Sa lodhesh tu shkrujt ketu ik e bej ndonje perkthim te hajrit.Sa per vete "perkthimin" eshte shume i mire per shkodranet por jo per pjesen tjeter.faqet e mija si kam per shkodren shoku kshuqe aqshtu sic e thashe edhe me siper nuk do e instaloj kete version tendin pasi nuk eshte SHQIP.Te tjeret te bejne cte duan nuk me intereson.Sa per anglishten flasim ne privat edhe e shikon nqs e flas apo jo.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 10:45 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sun Jul 29, 2007 9:49 pm
Posts: 41
Location: Shkodra, Albania
Je NJESH alme.

Mos e rruj fare.

Jam i sigurt se e din anglishten, dukesh nga larg.

Te pershndes

Paqe


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 10:51 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm
Posts: 22
Paske ndermend te shtosh nr e postimeve m'duket.

Tung shoku se si shume kohe humba ketu.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Nov 11, 2008 3:31 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Fri Oct 24, 2008 10:22 am
Posts: 6
Shqip ti thuash ati perkthemi, por gjithsesi ja vlen si nje ndihme per te nisur, pastaj mund ta perkthejshe vet avash avash,

_________________
http://www.freesms.al


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Jan 22, 2009 2:40 am 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Thu Jan 22, 2009 2:38 am
Posts: 17
albagen un se kam ndermend me e ndrru ket perkthim tandin pom pelqen tejmase se keshtu duhet me qen gjuha letrare çysh e ke perkthy ti, se jemi shumë që flasim kshtu, me shumë se ata nga kongresi i enverit.

Të falemnerit albagen.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Mar 21, 2009 1:15 am 
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Joined: Sat May 10, 2008 10:21 pm
Posts: 2
PHP register_globals setting is `ON` instead of `OFF`


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Mar 21, 2009 1:17 am 
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Joined: Sat May 10, 2008 10:21 pm
Posts: 2
qka do me then kjo1111

PHP register_globals setting is `ON` instead of `OFF`


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Apr 06, 2009 12:00 pm 
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Joined: Mon Apr 06, 2009 11:55 am
Posts: 4
a metevertet nuk e ka ndonje ne shqip?


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Sep 13, 2009 7:37 am 
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Joined: Sun Sep 13, 2009 7:32 am
Posts: 1
bukur bukur shqipe .... edhe ketu ne kete gje kaq paqesore ja niset nga llafet dhe ofendimet . Pse nuk i harrojme njehere e mire keto zenka dhe te bejme dicka te hajrit . :( :(


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Sep 13, 2009 10:30 am 
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Joined: Mon Apr 06, 2009 11:55 am
Posts: 4
ne nuk do te behemi te hajrit ndonjehere


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Sep 13, 2009 2:34 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sun Aug 30, 2009 11:31 am
Posts: 8
Sikur te perpiqemi te tere pak e nga pak dhe te japim cfaredo lloj ndihme perkthimi do te ishte me ne rregull dhe me lehte per gjithe secilin nga ne, ne vend qe te zihemi dhe ti shkulim floket njeri-tjetrit >:( >:(
Fundi i fundit te jemi krenar per gjuhen shqipe qofte me dialekt shkodran ose sarandiot,
Une po perpiqem te bej disa zevendesime te vogla te perkthimit te fundit te zotit Blendi Kraja (TE GJITHA KREDITET E VERSIONIT TE PERKTHIMIT TE FUNDIT NE SHQIP I TAKOJNE ATIJ PERSONALISHT!!!!) Une do mundohem per qejfin tim ta perpunoj paksa ne dialekt fierak ( :laugh: ).Kush ti pelqeje versioni im le te me dergoje ndonje email, kush ti pelqeje te beje ndonje version tjeter le ta beje pse jo, sa me teper aq me mire.Kur te mbaroj versionin tim do le nje mesazh perseri, vetem nuk e di ku do te ishte vendi me i posacem per ta zbritur.
Tja kaloni mire te gjithe dhe shendeti mbi te gjitha


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Jul 29, 2010 6:04 pm 
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Joined: Tue Nov 04, 2008 3:20 pm
Posts: 1
Me kaq e paskeni lene debatin ???
Pas shume vitesh qe perdor Joomla v.1 (version i cili e ka gjuhen shqipe) tani me duhet te kaloj ne v1.5 per shume arsyeje te ndryshme.
Por si cdogje qe behet ne Shqiperine tone te dashur (dmth behet mbrapsht) dhe dalin gjithmone njerez qe vetem dua te hapin probleme dhe ti zgjidhin ato. Dhe ky eshte nje rast konkret.
Vertete kaq e veshtire paska qene te perkthesh ne gjuhen shqipe LETRARE jo dialektore ?
Perkthimi qe eshte ne sektorin zyrtar te gjuheve nuk eshte gjuha shqipe zyrtare.
Nuk kam asgje kundra qe mundimi i dikujt te vleresohet por ai version te jete nen-gjuhe dhe jo versioni zyrtar. Prandaj i lutem autorit qe te bej nje perkthim te dyte (shkodrance-shqip) nese eshte e mundur.
Te pakten nese eshte bosh sektori i gjuhes shqipe, dikush tjeter mund te vendose perkthimin e duhur aty.
Per momentin jam bllokuar ne ndertimin e faqes vetem per kete arsyje.
Faleminderit


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ] Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group