The Joomla! Forum ™


Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Si instalohet Joomla???
PostPosted: Sat Jul 18, 2009 5:50 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sat Jul 18, 2009 5:32 pm
Posts: 17
Pershendetje.

Une jam i ri ne kete forum, gjithashtu i ri ne kriimin e web faqeve. Une e shkarkova Joomla! prej web faqes www.joomla.org , por nuk po di si me instalue. Kur e shkarkova ishte ne .ZIP dhe pasi e bere EXTRACT me dulen disa Foldera, por kerkund nuk ishte ndonje lloj SETUPI ose ndonje gje tjeter qe do ta instalonte Jommla!. Nese keni mundesi ju lutem te me tregoni se si ta instaloj Joomla!


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 20, 2009 4:35 pm 
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:31 pm
Posts: 357
Folder-at dhe file-at e extraktuara aplodoi tek folderi i cili eshte lidhur me domainin.
pastaj shkruaj ne broser www.faqjajote.com e cilia do te dergoi tek instalimi i joomles.
Ndiq hapat qe do te kerkohen nder te cilat te duhet te dhenat e database-it.
Pastaj kur te thote qe instalini u krye fshij forderin instalation.

_________________
Ad Share Revenue Social Network : http://www.ufreespace.com


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 5:02 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sat Jul 18, 2009 5:32 pm
Posts: 17
File-at dhe Folder-at jan te uploduar ne Ftp dhe une hina te web faqja po po ma qet me downloadu Joomla amo nuk po muj kurrqysh me INSTALUE. A munet be naj kush mem kallxu se qysh instalohet kjo gje se me te vertete sun pi bi ne fije.


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 6:26 pm 
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:31 pm
Posts: 357
Dmth kur klikon tek http://www.faqajote.com nuk te fillon instalimi? ( gje duhet te filloje automatikisht)i aplodove te gjithe fila-t dhe folderat ?

_________________
Ad Share Revenue Social Network : http://www.ufreespace.com


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 6:36 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sat Jul 18, 2009 5:32 pm
Posts: 17
po amo me heret e ka pas njoni qe e ka mirmbajten web faqen nashta kur i ka uploadu ai, i ka dal per me instalu. E ai ma ka dhonen Ftp serverin e vet ku jan te uploduara Folderat dhe File-at e Joomlas. E a duhet une tash mi uploadu edhe niher, per ja fillu instalimi???a po qysh??


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 6:41 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sat Jul 18, 2009 5:32 pm
Posts: 17
a kishe mundur GOGOLI te ma japesh emailin tend ne Pm, se me te vertete po me nevojitet ndihme, nese kishe mundur ta kisha dit per nder shummm


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 6:42 pm 
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:31 pm
Posts: 357
Dmth faqja ka qene e ndertuar?

_________________
Ad Share Revenue Social Network : http://www.ufreespace.com


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 6:43 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Sat Jul 18, 2009 5:32 pm
Posts: 17
po ka qen e ndertuar prej 2007, dhe une e kam marr per ta mirembajten


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 27, 2009 6:44 pm 
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Joined: Fri Aug 17, 2007 5:31 pm
Posts: 357
Sapo ta dergova

_________________
Ad Share Revenue Social Network : http://www.ufreespace.com


Top
 Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Fri Oct 01, 2010 1:15 pm 
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joined: Thu Jan 25, 2007 9:43 pm
Posts: 8
Pershendetje,

Shiqo mos te mungon katalogu installation ne FTP /root te domainit tende. Administruesit shpesh e fshijne kete katalog pasi te instalojne Joomla per shkaqe sigurie.

Kontrollo edhe skedarin config.php a i posedon te dhenat e sakta dhe a ekziston ky skedar.
Per te reinstaluar Joomla te duhen pra katalogu Installation dhe config.php duhet fshire ose tia ndryshosh emrin ne p.sh. config.phpORG poqese nuk deshiron te fshishe ate. Pas reinstalimit te Joomlas do te krijohet nje config.pph skedar i ri.

KUJDES! Kjo procedure te fshine te gjitha tabelat ne databaze, pra beje kopje databazen perpara se te fillosh me kete procedure.

Me nderime Neim Rustemi


Top
 Profile  
Reply with quote  
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group