Google chrome "site diliniz ingilizce " uyarısı

Locked
osaltik
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Google chrome "site diliniz ingilizce " uyarısı

Post by osaltik » Thu Jan 12, 2012 11:26 am

Merhaba arkadaşlar,
Quickstart dosyasından joomla kurdum fakat siteyi türkçeye çeviremedim. Joomlacode dan son sürüm türkçe translate dosyasını indirip sisteme yükledim front ve back end türkçe fakat content kısmı türkçe olmadığını düşünüyorum.Content kısmında sadecce ing dil vardı oa tr ekledim fakat sorunumu çözemedim. Google chrome ile girdiğimde bu sitenin dili ingilizce, başka bir dile çevirmek istermisiniz diye soruyor yardımlarınızı bekliyorum.. :pop

Enes
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Re: Google chrome "site diliniz ingilizce " uyarısı

Post by Enes » Thu Jan 12, 2012 12:36 pm

Quickstart paketi yüklediğinize göre içerikleriniz yani makaleleriniz hep İngilizce sanırım. Bu nedenle Google Chrome'un sitenizi İngilizce olarak kategorize etmesi doğaldır. Yani sitenizdeki makalelerde genellikle İngilizce varsa, Chrome çevirmeyi tavsiye edecektir.

Eklentiler > Dil Yöneticisi girdiğinizde Türkçe dil dosyası hem site önyüzü, hem de admin paneli için varsayılan olarak seçili ise Joomla'nız Türkçe demektir. Zaten siz de öyle olduğunu söylemişsiniz.

Sanırım Joomla 1.7 sürümü kullanıyorsunuz. Eklentiler > Dil Yöneticisi'ne girip İçerik sekmesine tıklayın. Orada zaten İngilizce mevcut olması lazım.

Sağ üst köşeden Yeni düğmesine tıklayın ve Türkçe öğesini ekleyin. İngilizce olandan bakıp nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Türkçe dil dosyasının genel geçer kodu tr-TR şeklindedir. Bu nedenle kod kısmına tr-Tr yazın.
OptimumTheme.com

osaltik
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Post by osaltik » Thu Jan 12, 2012 7:16 pm

büyük ihtimalle makaleler ingilizce diye olmuştur. Söylediğim gibi ön ve arka kısımda da türkçe varsayılan olarak ayarlı ve içerik kısmına türkçeyi ekledim.Makaleleri değiştirip tekrar denicem , teşekkür ederim..

beylikduzuweb
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by beylikduzuweb » Sun Jan 22, 2012 2:16 pm

Eklentiler > Dil Yöneticisi girdiğinizde Türkçe seçili, içerik Türkçe ise ne yapmamız gerek?

Locked

Return to “Turkish Forum”