ne prikazuje nove članke

Moderator: cicans

Locked
Vladimirbl79
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 53
Joined: Fri Aug 13, 2010 7:22 pm

ne prikazuje nove članke

Post by Vladimirbl79 » Thu Jun 15, 2017 6:55 am

Instalirao sam novu JOOMLA, module, plugine... podesio da mi bude sve kako treba.
Sa starog sajta sam iskopirao, u novu bazu odnosno tabele
_categories
_content
_contentitem_tag_map
_content_frontpage
_content_rating
_content_types
_menu
_menu_types

Iskopirao sam i sve iz tabele što je vezano za ARTIO JoomSEF da ne pogubim linkove, kao i sve tabele veze za FJ relates plugin.

Na novom sajtu mi sad uredno otvara sve članke koje sam iskopirao sa starog sajta. Nakon toga mi nije dozvoljavao da upišem novi članak u "staru" kategoriju uz grešku ID PARENT. Obnovio sam "meni", obnovio sve kategorije i sad mogu normalno da pišem članke u "starim" kategorijama. Međutim ti člnaci su nevidljivi na sajtu. Vidi se u modulu (npr News Show Pro GK5) ali kad kliknem na njega otvara mi početnu stranu. Link jeste od članka npr mojsajt.com/proba ali vidim početnu stranu.

User avatar
novii025
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 49
Joined: Sun Feb 13, 2011 12:00 pm
Location: Apatin
Contact:

Re: ne prikazuje nove članke

Post by novii025 » Mon Jun 19, 2017 4:02 pm

Malo je nezgodno ovako predlagati, jer ne znam kako ti je sve podešeno.

Recimo da u Global Configuration isključiš opciju SEF URLS i vidiš da l će tada proraditi.

Problem sa redirekcijom može da da pravi i .htaccess. Za to nisam neki stručnjak, ali sam pre koju godinu nešto oko preusmeravanja u njemu podešavao.

User avatar
cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2274
Joined: Fri Oct 12, 2007 10:31 am
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: ne prikazuje nove članke

Post by cicans » Tue Jun 20, 2017 6:25 am

@Vladimirbl79 Šta si kopiranjem tabela hteo da postigneš? I zašto si to radio? Nisi mogao da "apgrejduješ" Joomlu? Zašto nisi uradio bekap i restore sa npr. akeebom? Tabele iz jedne baze jednog sajta ne možeš tek-tako kopirati u drugi sajt, pogotovo ako nisu iste verzije Joomle.
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

Vladimirbl79
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 53
Joined: Fri Aug 13, 2010 7:22 pm

Re: ne prikazuje nove članke

Post by Vladimirbl79 » Wed Jun 21, 2017 10:28 am

Ista verzija joomla je u pitanju.
A radio sam ovako jer... sad ne znam ni ja. očigledno da ge bila greška. Ideja mi je bila da uradim novi dizajn sajta i da kad sve bude OK prenesem samo članke i ono što ide uz njih. Jer mi je sve ostalo višak. Činilo mi se da će tako biti najbrže.

User avatar
cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2274
Joined: Fri Oct 12, 2007 10:31 am
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: ne prikazuje nove članke

Post by cicans » Wed Jun 21, 2017 10:54 am

Tako to obično biva. Tabele u bazi Joomle su povezane na više načina i kao što rekoh ne možeš kopirati samo tabelu artikala i da ti to funkcioniše. Da li ćeš koristiti neke alate za upravljanje bazama, ili ćeš raditi sve peške i proveravati gde si šta izostavio i opet da ti na kraju ne radi... mnooogo komplikovano veruj mi. Najbrži i najjednostavniji način je da u lokalu napraviš kopiju sajta, instaliraš novi templejt i da pobrišeš sve viškove. To je uvek najbolji savet za svaki sajt koji imaš - dodatno instalirane komponente, plagine, module, artikle, sve što ne koristiš i što ti ne treba briši!
Promena templejta je najjednostavnija, ostaje ti jedino da odlučiš na koje pozicije ćeš postojeći sadržaj rasporediti.
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

Vladimirbl79
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 53
Joined: Fri Aug 13, 2010 7:22 pm

Re: ne prikazuje nove članke

Post by Vladimirbl79 » Thu Jun 22, 2017 6:20 am

Znači sad sve ponovo iz početka.
Ako ništa bila je dobra škola :-)


Locked

Return to “Tehnička pitanja”