Delenje modul pozicije

Moderators: TheHacker, cicans

Locked
ljiskam
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Delenje modul pozicije

Post by ljiskam » Fri Dec 23, 2011 11:07 pm

Prilično sam nova sa JOOMLA! .

Recimo da sam naučila da je instaliram, da... uglavnom sve ono što se moglo naučiti iz tutorijala sa milosblog.com . Znam nešto sitno da promenim u HTML i tu se moje znanje završava.

Sad šta meni treba.
Pozicija za modul "Top" je sasvim široka da modu da stanu dva modula jedan pored drugog.

E sad da li postoji neki način, ne previše komplikovan (na žalost jer je moje znanje ograničeno), da nekako podelim tu poziciju na dva dela, ili se može na neki drugi način napraviti da tu stane 4/6 modula, ali dva po dva.

Nadam se da sam napisala pitanje u skladu sa pravilima ponašanja. :-[

aleksblack
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Re: Delenje modul pozicije

Post by aleksblack » Sat Dec 24, 2011 9:22 am

Не можеш баш да "поделиш" позицију за модуле на два дела, али можеш сваком модулу који се појављује на тој позицији да даш исти module class suffix:
http://docs.joomla.org/Using_Class_Suffixes

Е онда преко CSS-а тој класи задаш правила да има ширину од 50% и да има float (levo ili desno).

Нпр:
Модулима даш класу " nekaklasa" - без наводника, са овим размаком испред назива. Битно је да то буде јединствен назив, који се нигде више не понавља.
Онда нађеш template.css (налази се у templates/tvoj_template/css ) и упишеш нешто овако:

Code: Select all

.nekaklasa {width:50%; float:left;}

ljiskam
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by ljiskam » Sat Dec 24, 2011 11:18 am

Hvala, na odgovoru, ali nije mi mnogo pomoglo jer ne znam ni kako započeti.
Molim te ako može neko ''step by step'' objašnjenje.

ljiskam
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by ljiskam » Sat Dec 24, 2011 11:35 am

Na primer, na tu poziju hoću da stavim 10 modula, tipa Aidanews, ali da budu poredani dva po dva.
Kako sad to da učinim.

Dexter83
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by Dexter83 » Sun Jan 01, 2012 6:29 pm

Pa kada napravis modul imas tamo u opcijama desno module class sufix i tu upises nesto sto je zapravo klasa tog modula kao sto je gore napisano i onda u template menageru u odes na uredjivanje css-a i nadjes template css i potom dodas tu klasu u formi kako je gore aleksblack napisao i odredis kako ce se prikazivati.

Locked

Return to “Šabloni”