Dreamweaver template u Joomla- potrebna pomoc

Locked
velimir
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Dreamweaver template u Joomla- potrebna pomoc

Post by velimir » Fri Jun 16, 2006 12:37 pm

Dakle potrebna mi je pomoc oko adaptiranja postojeceg templata kako bi se prilagodio joomli. Nemam iskustva u PHP programiranju tako da nisam odmakao daleko. Sve sto sam do sada citao na ovu temu nije mi dalo dovoljno sposobnosti da to efikasno odradim. Iz tog razloga molio bih nekoga ko je to vec radio da mi pomogne ukoliko je u mogucnosti.

Nazalost ne mogu Vam ponuditi novac ali sam spreman za svaki dogovor kako bi vam to vratio protiv uslugom.

Eto toliko,nadam se da ce neko imati razumevanja,dobre volje i slobodnog vremena.

Pisite na PM

Pozdrav

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Re: Dreamweaver template u Joomla- potrebna pomoc

Post by BSD » Fri Jun 16, 2006 2:36 pm

Da li si citao moje uputsto sa Joomla Srbije? Sta tanco zelis da izvedes..rado cu ti pomoci ako mi samo kazes sta zelis.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

velimir
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by velimir » Fri Jun 16, 2006 2:52 pm

Jesam citao sam i uputstvo je veoma dobro (medjutim je se snalazim samo u C-u a PHP mi je jos uvek nepoznanica :((  ). Takodje ljudi sa glavnog foruma su me uputili na razne tutoriale koje sam procitao ali opet imam problema da to sprovedem u delo.

Inace radi se o tome da template koji sam pripremio i koji je uradjen u Dreamweaveru, dakle cist html, zelim da prvedem u paket koji se moze instalirati kao i svaki drugi Joomla template. Inace na sajtu imam instaliranu Joomla i neke probne template ali jednostavno nisam nasao ono sto mi odgovara tako da moram na ovaj nacin da se snalazim.

Nadam se da ovo malo pojasnjava situcaiju. Ja sam vise nego voljan da u tome aktivno ucestvujem samo nisam siguran koliko  cu u ovom trenutku moci da doprinesem ali sam svakako voljan da se oduzim na drugi nacin.

U svakom slucaju mnogo hvala :))

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Post by BSD » Fri Jun 16, 2006 3:03 pm

Aha..shvata. Ovako, za pravljenje sablona ti ni ne treba neko posebno znanje PHP-a. sa druge strane, ako znas C PHP ces nauciti za jedno popodne...ali ozbiljno.:) No, da ne gnjavimo..imas moj mail u potpisu, posalji mi da vidim kako izgelda taj template i objasni mi gde sta zelis da se vidi. Ja cu ti doraditi kod i napravi TPL od njega...ako je sve vec gotov HTML onda mi je to laganica posao.:) Ovo je for free...a ti sutra kad budes naucio vise Joomlu pomozi nekom drugom i kvit smo..ili mi dodjes pivo.:)
Marko Milenović

euripyd
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by euripyd » Wed Jun 28, 2006 11:46 pm

BSD wrote: Ovo je for free...a ti sutra kad budes naucio vise Joomlu pomozi nekom drugom i kvit smo..ili mi dodjes pivo.:)
BRAVO Majstore!!! :laugh:
cuj, velimir, treba mi nesto da se isprogramira u C...  8)

magnusscg
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by magnusscg » Sun Jul 02, 2006 1:45 am

BSD wrote: Aha..shvata. Ovako, za pravljenje sablona ti ni ne treba neko posebno znanje PHP-a. sa druge strane, ako znas C PHP ces nauciti za jedno popodne...ali ozbiljno.:) No, da ne gnjavimo..imas moj mail u potpisu, posalji mi da vidim kako izgelda taj template i objasni mi gde sta zelis da se vidi. Ja cu ti doraditi kod i napravi TPL od njega...ako je sve vec gotov HTML onda mi je to laganica posao.:) Ovo je for free...a ti sutra kad budes naucio vise Joomlu pomozi nekom drugom i kvit smo..ili mi dodjes pivo.:)
Možda malo skretanje sa teme, ali ako sam ja ovo dobro shvatio onda i nije.

Pročitao sam par tutoriala (naravno i tvoj) u vezi pravljenja template, i onda došao do jednog koji mi se svideo i koji sam stavio na jedan sajt koji radim. Međutim, on nije napravljen "običnom" procedurom već pomoću patTemplate-a. Moja pretpostavka da je ova tvoja ponuda podrazumevala isti taj način izrade templejta (ako sam pogodio onda sam definitivno nešto naučio do sada :).

So, kada budeš imao vremena ako nije problem da napišeš par redova kako se koristi patTemplate u izradi Joomla templatea.

p.s. Prvo pivo ti se već ladi, ovo je za drugo :)
p.p.s. Ako nije problem, objasni na primeru templejta uwf_rounded.
Boris

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Post by BSD » Sun Jul 02, 2006 9:00 am

Cek, cek, daj mi da vidim taj template? Zasto bi neko koristio patTemplate da bi pravio Joomla template? To je potpuno besmisleno jer Joomla! vec koristi patTemplate kao svoj interni template sistem. Template koji se pravi na nacin koji sam opisao je zapravo patTemplate template. Ne vidim ni jedan smislen razlog da neko podize citav engine da bi postavio jedan index.php i jedan style.css kada Joomla! to ionako onogucava. Jesi li siguran da nisi nesto pobrkao? Sto se mene tice mogu da napisem objasnjenje za gotovo svaki template sistem ali to nema svrhu za Joomla!.;)
Marko Milenović

magnusscg
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by magnusscg » Sun Jul 02, 2006 10:40 am

BSD wrote: Cek, cek, daj mi da vidim taj template? Zasto bi neko koristio patTemplate da bi pravio Joomla template? To je potpuno besmisleno jer Joomla! vec koristi patTemplate kao svoj interni template sistem. Template koji se pravi na nacin koji sam opisao je zapravo patTemplate template. Ne vidim ni jedan smislen razlog da neko podize citav engine da bi postavio jedan index.php i jedan style.css kada Joomla! to ionako onogucava. Jesi li siguran da nisi nesto pobrkao? Sto se mene tice mogu da napisem objasnjenje za gotovo svaki template sistem ali to nema svrhu za Joomla!.;)
Ima ga i na netu, ali evo poslaću i ovde.

Koliko sam ja shvatio, ovde postoji još jedna stvar osim index.php i odgovarajuće css datoteke. Ovde index.php služi samo da učita/importuje podatke iz .html strane koja je pravljena kao obična .html strana.

Evo šta me je zbunilo, a nisam video u bilo kom drugom templejtu:

Code: Select all

....
$templatePath = $GLOBALS['mosConfig_live_site'] . '/templates/uwf_rounded';
$tmpl->addGlobalVar('TEMPLATEPATH', $templatePath);

page_loadModules($tmpl, 'left', 'page_tmpl', 'LEFT');
page_loadModules($tmpl, 'banner', 'banner', 'BANNER');
page_loadModules($tmpl, 'top', 'page_tmpl', 'TOP');
page_loadModules($tmpl, 'bottom', 'page_tmpl', 'BOTTOM');
page_loadModules($tmpl, 'header', 'page_tmpl', 'HEADER');
page_loadModules($tmpl, 'footer', 'page_tmpl', 'FOOTER');
....
Na samom vrhu strane je i jedna liniji koja me je odvela na patTemplate

Code: Select all

require_once('includes/patTemplate/patTemplate.php');

Poz,
Boris
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Boris

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Post by BSD » Sun Jul 02, 2006 10:51 am

Skinuo sam ovaj ZIP ali nemam sad vremena da pogledam. Ukoliko pogledas Joomla! direktorijume videces da /includes/patTemplate/ vec postoji. Covek je u izradi ovog template-a koristio nesto sto je vec deo Joomla!. A zasto? Mocicu da ti kazem tek kad budem pogledao kod stranica koje je pisao ali na osnovu koda koji ovde vidim potpuno je besmisleno komplikovati stvari...ne zaboravimo,. Joomla! je nastala iz Mamba a Mambo je imao moto: "Power in simplicity", zar ne? On je uradio isto sto se inace radi pri pravljenju templatea samo komplikovanije..:) Predlazem da se ne opterecujes previse ovim stilom pravljenja template-a.;)
Marko Milenović

Locked

Return to “Šabloni”