Kreiranje Joomla templatea od početka

Moderator: General Support Moderators

Locked
Lezbiljka
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Fri Apr 17, 2009 9:14 am

Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by Lezbiljka » Fri Apr 17, 2009 9:18 am

Pozdrav,

zanima me postoje li negdje upute kako kreirati Joomla template tj. da naučim što su to user1, user2, user3, itd. divovi. Tražio sam svugdje i ne mogu naći nešto zadovoljavajuće. Našao sam BeautyInDesign tutorial u kojem je dosta dobro objašnjeno kreiranje Joomla templatea, ali skroz osnovnog, a to mi nije bilo dovoljno. Pa ako netko zna bio bih mu zahvalan. ;)

sofija
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 13
Joined: Sun Apr 19, 2009 9:22 pm
Location: beograd
Contact:

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by sofija » Sun Apr 19, 2009 10:26 pm

Ni ja kada sam pocela pokusavati nisam nasla nista sto bi mi previse pomoglo, dosta mi je bilo nerazumno pa sam postavila joomlu na local i pocela u divove ubacati po malo svog teksta, zatim gledala gde se to pojavi na strani, i onda menjala deo po deo, vremenom se dodje do zeljenih rezultata.

Lezbiljka
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Fri Apr 17, 2009 9:14 am

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by Lezbiljka » Thu Apr 23, 2009 5:10 pm

sofija wrote:Ni ja kada sam pocela pokusavati nisam nasla nista sto bi mi previse pomoglo, dosta mi je bilo nerazumno pa sam postavila joomlu na local i pocela u divove ubacati po malo svog teksta, zatim gledala gde se to pojavi na strani, i onda menjala deo po deo, vremenom se dodje do zeljenih rezultata.
Hvala ti, ako ništa drugo na motivaciji! Svakako će mi biti od pomoći!

User avatar
cipek1981
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 27
Joined: Sat Dec 20, 2008 9:01 am
Contact:

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by cipek1981 » Mon May 25, 2009 9:10 pm

bitna je volja
Molim te da pogledaš Pravila Foruma povodom tvog potpisa: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=8&t=65

v4n_p3rs13
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 33
Joined: Thu Jun 25, 2009 8:24 pm

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by v4n_p3rs13 » Thu Jul 16, 2009 10:30 am

Pozzz... evo i ja sam krenuo vasim stopama, i da vam pravo kazem, super mi ide... CIjeli temple napravim kako treba, al ima jedan problem.. napravio sam sebi div jedan koji se zove "srednja-kolona", i u njega sam ubacio <jdoc:include type="component" /> .... tako da mi u tom div-u budu postovi i to... Al nikako ne mogu srediti da mi naslov posta bude centriran.. text posta, autora i datum objavljivanja sam centrirao, al ne mogu naslov.. stavio sam fino u css ovako:
.contentheading {text-align-center;}, ali i dalje ne radi. MOze li mi neko please pomoci, jer mi je ovo malo hitno.. pa da mi prek PM-a javi svoj msn ili da mi objasni ovdje...

Hvala Unaprijed

zarulja
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 11
Joined: Fri Aug 07, 2009 1:33 pm

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by zarulja » Sun Aug 09, 2009 11:19 pm

Lezbiljka wrote:Pozdrav,

zanima me postoje li negdje upute kako kreirati Joomla template tj. da naučim što su to user1, user2, user3, itd. divovi. Tražio sam svugdje i ne mogu naći nešto zadovoljavajuće. Našao sam BeautyInDesign tutorial u kojem je dosta dobro objašnjeno kreiranje Joomla templatea, ali skroz osnovnog, a to mi nije bilo dovoljno. Pa ako netko zna bio bih mu zahvalan. ;)
ja sam ih već nekoliko napravio..prvo nacrtas skicu kako zelis da ti nesto izgleda npr. u PS-u,Firefoxu itd. i onda sebi skiciras divove..neznam tipa..div#vanjski, div#unutarnji div#header itd.
e onda otvoris index.php u dreamweaveru i ides po redu te slažeš divove.. te kopiras u njih one jsoc-ove..svi su isti samo ovaj glavni sadrzaj nije module već component (mislim) i onda otvoris template.details i promijenis sve gore podatke..gledas koje ti pozicije trebaju i ostavljas koje ti trebaju a koje ne bacas..moras onda u template.css-u napraviti sve svoje divove,dati im classe, il ikako se kaze,.neznam.. uglavnom tipa #srednji #header itd. tu im das width,heighti recimo float..

e sad nisam siguran da li tu moras kopirati od templatea nekog donji dio coda koji je dosta velik..mislim da se tu kopira.. i onda ides preview i vidis da li ti svi divovi idu gdje želiš da budu..dadnes im recimo backgrounde razlicite i to da vidis kako izgleda..i to zipujes i podignes install i eto ga..nekad oce nekad nece..malo prosnjuvas jos i to je uglavnom to..

zarulja
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 11
Joined: Fri Aug 07, 2009 1:33 pm

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by zarulja » Sun Aug 09, 2009 11:22 pm

v4n_p3rs13 wrote:Pozzz... evo i ja sam krenuo vasim stopama, i da vam pravo kazem, super mi ide... CIjeli temple napravim kako treba, al ima jedan problem.. napravio sam sebi div jedan koji se zove "srednja-kolona", i u njega sam ubacio <jdoc:include type="component" /> .... tako da mi u tom div-u budu postovi i to... Al nikako ne mogu srediti da mi naslov posta bude centriran.. text posta, autora i datum objavljivanja sam centrirao, al ne mogu naslov.. stavio sam fino u css ovako:
.contentheading {text-align-center;}, ali i dalje ne radi. MOze li mi neko please pomoci, jer mi je ovo malo hitno.. pa da mi prek PM-a javi svoj msn ili da mi objasni ovdje...

Hvala Unaprijed
sve se moze...
dadnesmu css dodatni kao sto su vec uradio...i igraj se malo sa.. margin-left, margin-right i takvim tim forama..a nije ti to dobro gore:

mora biti text-align: center;

preopruka..instaliraj firebug ..to ti je extra..

v4n_p3rs13
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 33
Joined: Thu Jun 25, 2009 8:24 pm

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by v4n_p3rs13 » Mon Aug 10, 2009 7:23 am

Neka, hvala na odgovoru, al skonto sam odmah naredni dan cim sam postao ovaj post... imam firebug vec godinu dana :> i super mi koristi, uspio sam staviti naslov u centar, samo u css, u contentheading stavio width: 100%

zarulja
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 11
Joined: Fri Aug 07, 2009 1:33 pm

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by zarulja » Mon Aug 10, 2009 8:45 am

v4n_p3rs13 wrote:Neka, hvala na odgovoru, al skonto sam odmah naredni dan cim sam postao ovaj post... imam firebug vec godinu dana :> i super mi koristi, uspio sam staviti naslov u centar, samo u css, u contentheading stavio width: 100%
eto vidis da se sve moze..skoro sve.. ;)

mikronet
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 39
Joined: Wed Aug 18, 2010 5:50 am

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by mikronet » Sun Apr 22, 2012 7:56 am

Neznam dali se i dalje dotične osobe bave Joomla predlošcima, pa ako ima i dalje zainteresiranih za zajednički rad neka se jave.

v4n_p3rs13
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 33
Joined: Thu Jun 25, 2009 8:24 pm

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by v4n_p3rs13 » Sun Apr 22, 2012 8:05 am

Evo jedan moj tutorial.. Napisan od prije nekih godinu dana, ne sjecam se bas ni kad je to bilo :)

http://www.experts-exchange.com/Softwar ... plate.html

Mogao bih jednog dana uhvatiti pa napisati tutorijal za izradu templatea za noviju joomlu

mikronet
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 39
Joined: Wed Aug 18, 2010 5:50 am

Re: Kreiranje Joomla templatea od početka

Post by mikronet » Sun Apr 22, 2012 8:43 am

Bilo je to jako davno, ali uvijek nekome može dobro doći tko se tek namjerava u tome okušati.


Locked

Return to “Croatian Forum”