Dozvole direktorija i zapisivanje

Moderator: General Support Moderators

Locked
Filter
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Tue Dec 14, 2010 2:44 am

Dozvole direktorija i zapisivanje

Post by Filter » Tue Dec 14, 2010 2:58 am

Pozdrav svima naime imam problem sa dozvolama kod instalacije joomle po drugi puta sam instalirao jommlu bio je problem u ftp parametrima to sam podesio i uspjela instalacija. Nakon toga gledam u Joomla admin panelu gledam dozovole direktorija su mi sve zakljucane?
I to sam rijesio sa rucnim preimenovanjem datoteka i foldera na 777 sad mi sve stoji otkljucano.
Moje problem je sljedeci da pri svakoj novoj instalaciji bilo Flashchata kod instalacije izbacuje da nemam dozvole pisanja i prepisaivanja opet sam rucno neke podesio ali to dosta iritira. Plesk Control Panel 8.4 je na tom hostu.
SISTEMSKE INFORMACIJE SERVERA:

Verzija Baze: 5.0.26
Kolacija Baze: utf8_general_ci
PHP Verzija: 5.2.0
Web Server: Apache/2.2.3 (Linux/SUSE)
Web Server to PHP interface: apache2handler


Znaci sta da ardim da kod instalacije FlashChata da opet nemam s tim zezanja permisijama??

Dok na drugom serveru sta sam radio nema tih peoblema sve ide i sve je ok kod instalaciej svega na tom serveru informacije sistemske su:

Verzija Baze: 5.0.91-community
Kolacija Baze: utf8_general_ci
PHP Verzija: 5.2.13
Web Server: Apache
Web Server to PHP interface: cgi
Joomla! Verzija: Joomla! 1.5.22 Stable [ senu takaa ama woi ] 04-November-2010 18:00 GMT


Dal postoji neki pristup drugaciji po svemu sta sam citao izgleda da je do samog hosta i apache2handler .
Molim vas za pomoc

problem sa instalacijom Flashchata:

Code: Select all

PHP version >= 4.1.2: 	Yes
PHP 5 compatibility mode: 	Yes
PHP session support (recommended):	Yes
MySQL support exists: 	Yes
Files uploaded in binary mode (MD5 e7d406af3cc6a5b1109c329502b47ef0):	Yes
PHP setting magic_quotes_runtime is disabled:	Yes
PHP setting safe_mode is disabled:	Yes
PHP setting suhosin.post.max_vars >= 400:	Yes
/temp is writable: 	Yes
File writing functions exists:	No
File rename permission:	No


mikronet
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 39
Joined: Wed Aug 18, 2010 5:50 am

Re: Dozvole direktorija i zapisivanje

Post by mikronet » Sun Apr 22, 2012 7:33 am

I ja isto ponekad imam sličnih problema. Mislim da sve ponekad zavisi i od same skripte koja se instalira. Dali provjerava dozvole foldera ili ne provjerava, pa se želi samo prebaciti u dati folder. Dali ponekad FTP ne radi na serveru ili ne , nisam nikada uspio ustanoviti. Ponekad pomogne ako istaliraš iz tmp foldera. Tamo prvo prebaciš datoteku sa FTP i dekomprimiraš je najprije.


Locked

Return to “Croatian Forum”