pozdraf !

Moderators: Bernard T, General Support Moderators

Locked
andrej
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

pozdraf !

Post by andrej » Mon Sep 26, 2005 1:12 pm

eto... jedan novi korisnik... isprobavao sam razna rijesenja... najvise mi se od svih do sada svidio dot net nuke, ali s njim postoji problem sto trojka podrzava samo ms sql server...

pa sam probao xoops... na njemu pak pola stvari nije htjelo proraditi kako treba... te sam naisao na mambo, poslao preko ftp-a na site i proradilo iz prve sve :-) konacno... te kasnije naidjem na vijest u razilazenju mambo i sada joomla tima... srecom web je tek u izradi, pa migracija ide bezbolno ... nadam se :-) ako ne ide cista instalacija i nece biti problem takodjer... (nema sadrzaja, ucim raditi template)

jedno pitanje.. da li mogu i dalje koristiti mas ili kako se vec zove i onaj plugin ma dreamweaver za izradu template za joomplu? jel tko zna?

hvala unaprijed... i pozdrav svima :-) ;D

ogulinac
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Re: pozdraf !

Post by ogulinac » Mon Sep 26, 2005 1:31 pm

Dobrodošao. Da možeš koristiti plugin za DW bez problema. Pa prijelaz ne bi trebao stvarati nikakav problem imas sve objasnjeno kako trebas i sta trebas napraviti.

Za sad sta znam, modul mambelfish koji sluzi za multijezicnost sajta i komponenta facile forms koja sluzi za formulare, oni imaju problema poslije migracije ali i za njih postoje korekcije i mali patchevi tako da se i to moze rijesiti. Ostalo za sve radi. Bar tako kod mene je. Jel sam ja vec imao kompletno izgradjen sajt i proradilo je sve osim to dvoje ali sad i oni rade bez problema.
Croatian Forum Moderator :: Croatian Translation Team
www.croJoomla.com - Croatian Joomla! Community Web Site

andrej
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by andrej » Mon Sep 26, 2005 1:34 pm

eh supericka.. brzi odgovor sada sam i skuzio crojoomlu... pa sam se i tam registriral ali pod nickom andy :-)

upravo se zavrsava ftp upload joomle... nisam nikakve dodatke komponente stavio... inache sam napravio za svoj site phpbb2 forum :-) ali vidim da cu prijeci na jedan od integriranih .... (hostan mi je web kod avalona i jednim klikom u control panelu mi je postiman phpbb2 forum... ali nije integriran u joomlu.. a to bi hito...)

ogulinac
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by ogulinac » Mon Sep 26, 2005 1:37 pm

Da neznam jel postoji mogucnost da se integriraju nisam bas radio s forumima, ali znam da postoji mogucnost integriranja SMF foruma, ima neki bridge koji povezuje dvije baze korisnika.

andrej
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by andrej » Mon Sep 26, 2005 2:10 pm

nesto je cudno.. i dalje mi pokazuje da je to mambo a ne joomla... i pise mambo verzija 4.5.2 u gornjem desnom cosku od administratora? upload sam napravio s override opcijom i to sam upload joomle 1.0.1 radio

ogulinac
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by ogulinac » Mon Sep 26, 2005 6:31 pm

Nisi čitao članak o prijelazu :). Joj joj čitati čitati i samo čitati. Trebaš napraviti sql upit na bazi, njega ćeš naći u installation/sql --> migrate nešto.

andrej
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by andrej » Mon Sep 26, 2005 6:37 pm

problem je u tome kaj i jesam... napravio sam... i site nije radil kako spada... sada sam obrisal i ponovo od nule s joomlom idem.. ali me sada upload zeza nesto.. uf....

excal1bur
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by excal1bur » Tue Sep 27, 2005 8:45 pm

ogulinac wrote: Da neznam jel postoji mogucnost da se integriraju nisam bas radio s forumima, ali znam da postoji mogucnost integriranja SMF foruma, ima neki bridge koji povezuje dvije baze korisnika.
Može se i phpBB integrirati.

Najbolja solucija u tom slučaju je MOSPlus, koji će se ubuduće zvati Heimdal.

andrej
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by andrej » Wed Sep 28, 2005 8:03 am

za sada isporbavam smf forum i inrtegraciju ali nije bez problemcica... tj radi.. ali nikako da nateram da mi je preko cijelog donjeg djela.. makar ugasio prikaz menija ljevo i ostalih gluposti.. i dalje mi ostaje sirine menija prazno polje....

Bahattee
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by Bahattee » Sat Oct 01, 2005 8:48 am

andrej wrote: pa sam probao xoops... na njemu pak pola stvari nije htjelo proraditi kako treba... te sam naisao na mambo, poslao preko ftp-a na site i proradilo iz prve sve :-)
Xoops je prekompleksan za takve ko ti, zato nije radio.

andrej
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by andrej » Sat Oct 01, 2005 9:02 am

nije prekompleksan... ... jednostavno nije htio raditi.... mozda je jedan od razloga windows serverr...... a ne linux... heh.... mail preko smtpa nema sanse... i slicno... pa.. eto... nemam vremena zajebavati se s necime da proradi kako spada.. zato postoje drugi koji prorade iz prve.. bez problema...

Locked

Return to “Croatian Forum”