kvadratek namesto črke č v datumu

Locked
bostjan.t
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:27 pm

kvadratek namesto črke č v datumu

Post by bostjan.t » Sun Jan 27, 2008 6:29 pm

vse sort razlag sem prebral (u glavnem ene in iste), kako rešiti problem s šumniki, nobene pametne pa nisem zasledil kako rešiti problem s šumniki v datumu. inštaliran imam joomfish zaradi večjezične strani. opazil sem, da imam lahko v country locale napisano karkoli, ker dejansko sistem upošteva nastavitve iz iso code (joomfish language manager). torej, če nasavim iso code na slovenian, mi prikaže slovenska imena dnevov, vendar s kvadratkom namesto č-ja. pravtako namesto nemškega ä.
kot sem prebral to nimam veze niti z podatkovno bazo, niti s konfiguracijskimi fajli joomle, temveč s serverjem?! joomlo laufam na localhostu, kjer mam inštaliran wamp5 v1.7.4.
ima slučajno kdo razlago, kako to rešiti?

lp, b.

User avatar
dorjano
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 432
Joined: Tue Aug 30, 2005 11:26 am
Location: Slovenia
Contact:

Re: kvadratek namesto črke č v datumu

Post by dorjano » Sun Jan 27, 2008 11:53 pm

Če upoštevaš "vse sorte" kar dobrih razlag mora č v četrtku lepo stati. Drugače pa je, če imaš v predlogi napisano funkcijo, ki kliče sistemski datum strežnika. E, pol je pa stvar težavna. Potem moraš napisati if funkcijo, ki ti za recimo dan monday vrne ponedeljek. To je res načeloma velik feler, ampak kaj čmo. Računalništvo žal ali pa na srečo temelji na enem jeziku - angleškem.

lpD
Moderator of Slovenian Forum

bostjan.t
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Sun Jan 27, 2008 5:27 pm

Re: kvadratek namesto črke č v datumu

Post by bostjan.t » Mon Jan 28, 2008 10:50 am

torej, če je še kdo tako tele kot sem jest, naj povem kako mi je vseeno uspelo rešiti težavo, vendar le delno:
v slovenian.php sem namesto obstoječega zapisa o ISO napisal tole:
DEFINE('_ISO','charset=sl_SI.UTF-8');
DEFINE('_DATE_FORMAT','l, F d Y');
ker pa mi je ta vnos pokvaril vse prej obstoječe šumnike, sem jih enostavno popravil ročno. datoteko slovenian.php sem spremenil v iz utf-8 v windows-1250, vsebino podatkovne baze pa popravil črko za črko (pravtako za vse dodatne jezike).

če pa ima kdo še lažjo rešitev, pa prosim, da nam jo izda.

bye, b.
Last edited by bostjan.t on Mon Jan 28, 2008 10:56 am, edited 1 time in total.

User avatar
dorjano
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 432
Joined: Tue Aug 30, 2005 11:26 am
Location: Slovenia
Contact:

Re: kvadratek namesto črke č v datumu

Post by dorjano » Tue Feb 05, 2008 1:26 pm

Poglej tukaj, bolj proti koncu. Lahko pa tudi tukaj.

lpD
Moderator of Slovenian Forum


Locked

Return to “Slovenian Forum”