Pravila uporabe Joomle 1.5 za komercialne namene?

Locked
User avatar
LovE-RicH
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Thu Nov 27, 2008 12:40 pm

Pravila uporabe Joomle 1.5 za komercialne namene?

Post by LovE-RicH » Sat Mar 21, 2009 8:02 pm

Pozdravljeni!
Sem newbie tu in me zanima par stvari o stvar o Joomli in GPL (general public licence)... Probal sem prebrat zadevo, ma ne vem če razumem prav...

Če uporabljam Joomlo za komercialne namene, recimo če zgradim stran in jo prodam stranki in postavim na njen strežnik... A mora čisto vse bit open source in še naprej pod GPL? Kako je recimo, če želim nekatere svoje izdelke zaščititi (recimo svoje komponente, module, plugine...), ker ne želim da jih stranka lahko sama ureja in preprodaja naprej... A se to da?

A bi mi znal kdo, zelo zelo lepo prosim, v par alineah enostavno razložit te pravne zadeve pri uporabi Joomle? Al pa me vsaj usmerit na kako temo, kjer se o tem govori? Ker ne najdem nič pametnega...

In a je kaka razlika glede tega pri Joomli 1.0 in 1.5?

Much appreciated! Hvala lepa!!!

User avatar
Mojsplet
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 131
Joined: Sat Mar 28, 2009 3:54 pm
Location: Slovenia
Contact:

Re: Pravila uporabe Joomle 1.5 za komercialne namene?

Post by Mojsplet » Sat Mar 28, 2009 4:04 pm

Joomlo lahko tržiš naprej in jo prodajaš. Se pravi narediš spletno stran in jo prodaš. Edini pogoj je da ohraniš copyright v kodi. Kodo lahko spreminjaš in obračaš kakor hočeš. Vse plugine, ki jih narediš sam, lahko licenciraš po svoji volji. Stranki ne moreš preprečit/prepovedat spreminjanja kode Joomle. To lahko narediš le za svoje plugine.

User avatar
LovE-RicH
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Thu Nov 27, 2008 12:40 pm

Re: Pravila uporabe Joomle 1.5 za komercialne namene?

Post by LovE-RicH » Sat Mar 28, 2009 7:19 pm

Mojsplet wrote:Vse plugine, ki jih narediš sam, lahko licenciraš po svoji volji.
To me najbolj zanima, ja... A to 100% drži? A ni tak, da moram tudi vse svoje plugine za joomlo dat pod General Public Licence - da jih lahko stranka naprej ureja po mili volji? In da le template lahko licenciram kot meni paše?
No, hvala za odgovore...

User avatar
Mojsplet
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 131
Joined: Sat Mar 28, 2009 3:54 pm
Location: Slovenia
Contact:

Re: Pravila uporabe Joomle 1.5 za komercialne namene?

Post by Mojsplet » Sat Mar 28, 2009 9:36 pm

No ja, če bi bilo tako, bi bili v "prekršku" vsi, ki prodajajo svoje komponente. Vse ostalo lahko brez skrbi lincenciraš po svoje. Lahko imaš tudi sisterware :D

User avatar
LovE-RicH
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Thu Nov 27, 2008 12:40 pm

Re: Pravila uporabe Joomle 1.5 za komercialne namene?

Post by LovE-RicH » Mon Mar 30, 2009 12:38 pm

Mojsplet wrote:No ja, če bi bilo tako, bi bili v "prekršku" vsi, ki prodajajo svoje komponente
Mislim da temu ni tako, saj GPL dovoljuje preprodajanje, vendar pod pogojem, da stvar še naprej ostane pod GPL?

Tako sem jaz razumel tole:
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f ... 6#p1632026

User avatar
Mojsplet
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 131
Joined: Sat Mar 28, 2009 3:54 pm
Location: Slovenia
Contact:

Re: Pravila uporabe Joomle 1.5 za komercialne namene?

Post by Mojsplet » Mon Mar 30, 2009 5:34 pm

If identifiable sections of that work are not derived from the Program, and can be reasonably considered independent and separate works in themselves, then this License, and its terms, do not apply to those sections when you distribute them as separate works.


Locked

Return to “Slovenian Forum”