O co chodzi z tym zamieszaniem

Post Reply
User avatar
enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 554
Joined: Thu Aug 18, 2005 7:02 am
Location: Wroclaw, Poland

O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by enjoy777 » Thu Aug 18, 2005 10:17 am

Postaram sie w skrocie przedstawić co sie wlasnie dzieje i czego jestescie swiadkami.
Niedawno jak pamietacie ukazala sie informacja o powstaniu fundacji do zarzadzania i kierowania dalszym losem projektu Mambo. Okazuje się ze glownym zainteresowanym byla firma Miro, ktora chciala przejac kontrole nad dalszym losem tego projektu, bez konsulatacji z deweloperami i cala wspolnota, to nie Miro pracuje na ta marke tylko poszczegolne teamy na swoich obszarach.
Po powstaniu tej fundacji z tego co wnioskuje przeprowadzili wymiane zdan i opinii dotyczacych dzialan Miro i podjeli stosowane kroki tzn otworzyli ten serwis i to co bylo stworzone w Mambo do tej pory przenosza do "CMS znanego wczesniej jako Mambo" nazwa robocza bo nie ma jeszcze zadnej,
Ma to byc z zalozenia projekt open source bez zadnych fundacji, ci ludzie ktorzy napisali Mambo, ktorzy tworzyli dokumentacje, dodatki i inne po otrzymaniu informacji i tym rozdziale przylaczaja sie do tego projektu aby calkowicie uwolnic sie od wplywu firmy Miro.  Co tez i ja czynie :) wspierajac ducha opensouce
Co zrobi Miro z dotychczasowym projektem jak znaczna czesc wspolnoty mambo im ucieknie tutaj nie wiem, w tej chwili wiekszosc moderatorow poprzedniego forum stracila swoje uprawnienia, posty zawierajace adres i informacje o nowym domu dla Mambo sa kasowane, wyrzucono dotychczasowych administratorow itp. Dzialania pokazujace jaki jest stosunek firmy Miro do tego projektu.

Z tego co udalo mi sie dowiedziec trwaja prace nad nowa wersja systemu niedlugo w ciagu kilku mam nadzieje dni ukaze sie pierwsza wersja tego systemu ale juz pod nowa nazwa, wersja ta bedzie wspierana oczywiscie tutaj.
Wersja nowego Mambo będzie kompatybilna z Mambo 4.5.1 być może będzie oznaczona numerem 4.5.1 lub czyms jak 4.5.x tak aby oprocz nazwy nie zmienilo sie nic.

Z tego co mozna juz wyczytac aby zyskac status oficjalnego partnera (3PD) tworzacego komponenty dla Mambo trzeba bedzie zaplacic rocznie 1000$, nie wiadomo jeszcze nic o oplatach dla innych opcji partnerskich. Prawdopodobnie pojawia sie dodatkowe oplaty. Czyli koniec z darmowym najlepszym oprogramowaniem ktorym bylo Mambo.

Taka ciekawostka jaka widze to fakt, ze nazwa Mambo jest znakiem towarowym sprawdzcie pod adresem fundacji jest tam Mambo (TM) wiec nie wiadomo co bedzie z zarejestrowanymi domenami np mambosite.net, mambopl.com, mambopl.net, a jesli sie Miro o to upomni?

To na razie tyle jak ktos znajdzie ciekawe informacje to niech sie tutaj podzieli. Zachecam
Last edited by enjoy777 on Thu Aug 18, 2005 11:03 pm, edited 1 time in total.

User avatar
nexus246
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 38
Joined: Fri Aug 19, 2005 7:35 am

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by nexus246 » Fri Aug 19, 2005 7:42 am

Ni cnie będzie z zarejetrowanymi domenami bo mambo, owszem, może być zarejetrowanym znakiem towarowym ale jest również popularne słowo określające w Polsce taniec, w Szwecji bodajże związek bez ślubu (taj słyszałem ;)). Zresztą założę sięże istnieją firmy które mają Mambo w nazwie.

User avatar
enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 554
Joined: Thu Aug 18, 2005 7:02 am
Location: Wroclaw, Poland

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by enjoy777 » Fri Aug 19, 2005 7:50 am

no i git :)

Dylek
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:59 pm
Location: Bialystok, Polska
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by Dylek » Fri Aug 19, 2005 1:04 pm

Pozyjemy - zobaczymy. Moim zdaniem poki co nie ma co robic ludziom wody z mozgu.
MamboPL.com Team
http://www.mambopl.com

User avatar
facedancer
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 172
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:13 am
Location: Antibes, France
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by facedancer » Fri Aug 19, 2005 1:07 pm

Dylek wrote: Pozyjemy - zobaczymy. Moim zdaniem poki co nie ma co robic ludziom wody z mozgu.
Kto robi ludziom wodę z mózgu?  ???

Dylek
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:59 pm
Location: Bialystok, Polska
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by Dylek » Fri Aug 19, 2005 1:12 pm

Bez wskazan personalnych bylo, nie zauwazyles? :) Mowie ogolnie, ze uwazam ze nie ma potrzeby robic zamieszania i rozmyslac "co by bylo gdyby..."
MamboPL.com Team
http://www.mambopl.com

User avatar
facedancer
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 172
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:13 am
Location: Antibes, France
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by facedancer » Fri Aug 19, 2005 1:21 pm

Dylek wrote: Bez wskazan personalnych bylo, nie zauwazyles? :) Mowie ogolnie, ze uwazam ze nie ma potrzeby robic zamieszania i rozmyslac "co by bylo gdyby..."
;D

User avatar
enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 554
Joined: Thu Aug 18, 2005 7:02 am
Location: Wroclaw, Poland

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by enjoy777 » Fri Aug 19, 2005 1:33 pm

Dylek wrote: Bez wskazan personalnych bylo, nie zauwazyles? :) Mowie ogolnie, ze uwazam ze nie ma potrzeby robic zamieszania i rozmyslac "co by bylo gdyby..."
taaaa ...  ;D

josh
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Fri Aug 19, 2005 1:11 pm
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by josh » Fri Aug 19, 2005 1:39 pm

zobaczymy jak sie sytuacja w czasie rozwinie, mam nadzieje ze jakos to przetrzymamy ;)

pozdr
josh
pozdrawiam
josh
http://www.mambopl.com

User avatar
magic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 182
Joined: Fri Aug 19, 2005 5:11 pm

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by magic » Fri Aug 19, 2005 6:16 pm

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o kasę ...
Nie znam szczegółów, ale mam nieodparte wrażenie, że Miro poczyniło ostatnio jeden kroczek więcej w celu położenia łapki na produkcie jakim jest Mambo. Czyli w celu komercjalizacji tego produktu. Pewnie w następnym kroczku wprowadzono by drobne opłaty (PayPal, SMS ...) za każdy download, później za dostęp do Forum i innych ...
Trochę przytomnych osób się zorientowało w porę ...

Natomiast trudno ocenić na ile ten "bunt" będzie skuteczny.
Dalsze losy Mambo zależą głównie od decyzji twórców core Mambo i jego komponentów, a także od poparcia ze strony translatorów i (ogólnie) wszelkiego support'u.
Jeśli dotychczasowe Mambo będzie się szybciej rozwijało pod nową nazwą, w nowej postaci i na nowych serwerach, to zyska popularność i zainteresowanie, a wtedy będzie się szybciej rozwijało ..., a wtedy ...

Firmę nie tworzą budynki ani akcjonariusze.
Firmę tworzą LUDZIE dla niej pracujący i współpracownicy.
Jak widać Enjoy777 już wybrał ...
I wielu innych ...
Ja się też dopisuję, choć nie zaprzeczam, że dopóki drogi starego i nowego Mambo się nie rozejdą - to korzystał będę (jestem szczerym konformistą ...) z obu rozwiązań, ale wsparcia (niekomercyjnego, w miarę skromnych możliwości) udzielę rozwiązaniu niekomercyjnemu - nie muszę dodawać któremu ...

Pozdrawiam serdecznie

User avatar
enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 554
Joined: Thu Aug 18, 2005 7:02 am
Location: Wroclaw, Poland

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by enjoy777 » Fri Aug 19, 2005 7:00 pm

magic wrote: Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o kasę ...
Jak zwykle sadze ze Magic trafil w sedno
Dalsze losy Mambo zależą głównie od decyzji twórców core Mambo i jego komponentów, a także od poparcia ze strony translatorów i (ogólnie) wszelkiego support'u.
Jeśli dotychczasowe Mambo będzie się szybciej rozwijało pod nową nazwą, w nowej postaci i na nowych serwerach, to zyska popularność i zainteresowanie, a wtedy będzie się szybciej rozwijało ..., a wtedy ...
mam nadzieje ze bedzie dobrze, wiekszosc 3PD deweloperow juz tu jest, nie ma jeszcze miejsca do zlozenia projektow odpowiednika mamboforge ale niedlugo bedzie.
Firmę nie tworzą budynki ani akcjonariusze.
Firmę tworzą LUDZIE dla niej pracujący i współpracownicy.
Jak widać Enjoy777 już wybrał ...
I wielu innych ...
ano, jesli wszyscy deweloperzy Mam...bach sie tu przeniesli to kto jak nie oni stworzy lepszy system?? Kazdy jednak zrobi to co zechce. Ja osobiscie zapraszam do budowania tego forum. I ciesze sie Magic ze dolaczasz :)
Ja się też dopisuję, choć nie zaprzeczam, że dopóki drogi starego i nowego Mambo się nie rozejdą - to korzystał będę (jestem szczerym konformistą ...) z obu rozwiązań, ale wsparcia (niekomercyjnego, w miarę skromnych możliwości) udzielę rozwiązaniu niekomercyjnemu - nie muszę dodawać któremu ...
i o to chodzi korzystajcie z tego co jest na mamboforge ale kierujcie swoja uwage na ten dokladnie projekt
a to jest przyszlosc waszego ulubionego CMS'a

berger
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Sat Aug 20, 2005 5:15 am

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by berger » Sat Aug 20, 2005 5:29 am

cześć. ja dokładnie nie pamiętam jak to było na początki (hihi bo dawno) ale pamiętam do wersji 4.0.x przyznawała się własnie miro i nikt nie miał co do tego żadnych wątpliwości - ba nawet były dwie wersie: komercyjna (miro) i open. czy to zamieszanie moze oznaczać upomnienie sie o swoje? (nie pomyślcie tylko że ich bronie  ;D)

pozdrawiam

User avatar
enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 554
Joined: Thu Aug 18, 2005 7:02 am
Location: Wroclaw, Poland

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by enjoy777 » Sat Aug 20, 2005 2:56 pm

berger wrote: cześć. ja dokładnie nie pamiętam jak to było na początki (hihi bo dawno) ale pamiętam do wersji 4.0.x przyznawała się własnie miro i nikt nie miał co do tego żadnych wątpliwości - ba nawet były dwie wersie: komercyjna (miro) i open.
faktycznie tak bylo, teraz miro tez ma cos podobnego jako komercje nazywa sie Jambo czy cos podobnego a tu sie okazalo ze wersja open swieci triumfy a ich chyba nie bardzo, wiec chcieli miec wiecej do powiedzenia. No i teraz maja.

User avatar
ORLONnet
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 307
Joined: Fri Aug 19, 2005 5:15 am
Location: Poland
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by ORLONnet » Tue Aug 23, 2005 11:37 am

enjoy777 wrote:
berger wrote: cześć. ja dokładnie nie pamiętam jak to było na początki (hihi bo dawno) ale pamiętam do wersji 4.0.x przyznawała się własnie miro i nikt nie miał co do tego żadnych wątpliwości - ba nawet były dwie wersie: komercyjna (miro) i open.
faktycznie tak bylo, teraz miro tez ma cos podobnego jako komercje nazywa sie Jambo czy cos podobnego a tu sie okazalo ze wersja open swieci triumfy a ich chyba nie bardzo, wiec chcieli miec wiecej do powiedzenia. No i teraz maja.
Oj niewdzięczne z Was bestie ;)
mambo w całości zostało oparte na ... mambo  - produkcie MIRO
dali kod, dali nazwę a Wy jeszcze roszczenia że za darmo wszystko i nic w zamian
coś się za bardzo roszczeniowo nastawiliście
Może by tak spojrzeć na racje MIRO?
harcerzyków się nazbierało a to prawie zodziejstwo się robi
... no a napewno niewdzięczność

A czemu uważacie że mambo od MIRO słabo się sprzedaje?
A StarOffice się sprzedaje źle bo OpenOffice.org się pojawił?

Nie rozumiem ...

Pozdrawiam
Norbert
Norbert
ORLON.net

User avatar
facedancer
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 172
Joined: Thu Aug 18, 2005 6:13 am
Location: Antibes, France
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by facedancer » Tue Aug 23, 2005 11:53 am

A oglądałeś materiał wyjściowy? Nie uważasz że po kilku latach wspierania projektu społeczności coś się należy?

http://forum.opensourcematters.org/inde ... 093.0.html

User avatar
ORLONnet
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 307
Joined: Fri Aug 19, 2005 5:15 am
Location: Poland
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by ORLONnet » Tue Aug 23, 2005 11:59 am

facedancer wrote: A oglądałeś materiał wyjściowy? Nie uważasz że po kilku latach wspierania projektu społeczności coś się należy?

http://forum.opensourcematters.org/inde ... 093.0.html
Pewnie że czytałem
i napisałem co napisałem
A co? nie zgadzasz się?
Norbert
ORLON.net

User avatar
magic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 182
Joined: Fri Aug 19, 2005 5:11 pm

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by magic » Tue Aug 23, 2005 1:50 pm

ORLONnet wrote: Oj niewdzięczne z Was bestie ;)
mambo w całości zostało oparte na ... mambo  - produkcie MIRO
dali kod, dali nazwę a Wy jeszcze roszczenia że za darmo wszystko i nic w zamian
coś się za bardzo roszczeniowo nastawiliście
Może by tak spojrzeć na racje MIRO?
harcerzyków się nazbierało a to prawie zodziejstwo się robi
... no a napewno niewdzięczność
Mam wrażenie, że nie znasz historii Mambo (jakim jest w dzisiejszym kształcie).
Na tym forum jest mnóstwo postów na ten temat. Przedstawiających racje zarówno Miro jak i "harcerzyków", a w tym ludzi, którzy tworzyli mambo od samego początku.
Wystarczy sięgnąć i poczytać.
Żeby nie zostać posądzonym o stronniczość: proponuję zapoznać się z wyjaśnieniami Phila Taylora http://forum.opensourcematters.org/inde ... 723.0.html , który z wahaniem i dopiero po kilku dniach przyłączył się do "harcerzyków".
Dla Ciebie i dla innych, którzy (zapewne z powodu nawału innych zajęć) nie mają czasu grzebać po Internecie proponuję bardzo (bardzo) skróconą historię Mambo:

- mambo by Miro (tak się ma do dzisiejszeo Mambo jak DOS v.1 do dzisiejszego Linuxa)

- mambo oddane zostaje na sourceforge.net celem rozwijania tego projektu jako Open Source

- Miro zabiera mambo z sourceforge pod swoją opiekę (link do ostatniej wersji na sourceforge podał wyżej facedancer) i przekazuje w ręce grupie programistów (większość "harcerzyków - buntowników" to właśnie ci ludzie - to oni stworzyli dzisiejsze Mambo) celem dalszego rozwijania tego CMS jako OpenSource;
Miro zapewnia pokrycie niektórych wydatków jak np. koszty łącz do internet dla mamboforge.net, część kosztów udziału Mambo w targach, wystawach, przygotowania materiałów do konkursów, etc.

- zarówno CoreDev Team, jak również coraz więcej kontrybutorów, niezależnych developerów, i innych osób z całego świata (pewnie i Ty maczałeś w tym jakoś palce) przez lata wspiera ten projekt swoją mniej lub bardziej ciężką pracą;
dzięki temu powstaje produkt który bije na głowę wszystkie inne CMS na podobnej licencji, a nawet większość innych produktów OpenSource z Firefox (niedawno) włącznie;

- Miro (nie pytając się nikogo o zdanie - w szczególności społeczności, która stworzyła i tworzy Mambo) przekazuje swoje prawa do  Mambo stworzonej przez siebie Fundacji, obsadza zarząd Fundacji swoimi ludźmi, Fundacja przejmuje kontrolę nad mambo;
Fundacja ma za zadanie rozwijać Mambo poprzez decydowanie co ma być i jak ma być robione, w jej gestii jest również przyszłość Mambo; Wszyscy którzy tworzyli i tworzą mambo nie mają nic do powiedzenia w Fundacji, a od niektórych (3PD) żąda się pieniędzy za wspieranie projektu (  ;D )

- cały Core Dev Team Mambo buntuje się przeciwko odebraniu i zawłaszczeniu własnej, wieloletniej  pracy w postaci dzisiejszego Mambo i zabiera SWÓJ produkt ze sobą (mamy do niego prawo - Ty też); za nimi idzie większość niezależnych developerów (sprawdź co ostatnio przybyło w repozytorium na mamboforge ...), translatorów, dokumentatorów i całe mnóstwo innych ludzi wspierających własną pracą lub po prostu zainteresowanych Mambo, którym się nie podobają działania Miro, a którzy popierają decyzje DevTeam.

Reasumując:
Twórcy core Mambo oraz większość twórców komponentów, modułów, etc oraz wiele innych osób z całego świata są właśnie tutaj - zdecydowani rozwijać Mambo pod nową nazwą, w dalszym ciągu jako Open Source, w sposób nie kontrolowany przez jakieś dziwne fundacje.
Nie ma znaczenia że za tą fundacją stoi właśnie dotychczasowy dobroczyńca - firma Miro.
Oprogramowanie dotychczasowego Mambo jest własnością każdego, każdy może je rozwijać jak mu się podoba.
W szczególności zaś ludzie którzy stworzyli to oprogramowanie mają do tego prawo.

Dlaczego zaś działania Miro są niestosowne?
Bo potraktowali ludzi jak murzynów - niewolników, którzy przez wiele lat pracowali za darmo i z własnej chęci na sukces Mambo, a teraz stawia im się Karbowego (Fundację zależną od Miro, obsadzoną jej ludźmi), który praktycznie decydował będzie kto i co ma robić oraz w każdej chwili może np. skomercjalizować Mambo i sprzedać owoce tej wieloletniej pracy (być może również Twojej) komuś innemu - za ciężkie pieniądze.
Chciałbyś być takim niewolnikiem na usługach Miro?

To sobie sam odpowiedz dlaczego tu jesteśmy i popieramy ten bunt "harcerzyków" - niedoszłych niewolników.

A tak przy okazji:
Nie uważam, że wszyscy muszą podzielać zarówno moje zdanie jak i zdanie innych tutaj zgromadzonych.
Nie uważam też aby potrzebne były jakiekolwiek antagonizmy pomiędzy zwolennikami nowego CMS i zwolennikami Miro, Fundacji czy CMS rozwijanego dalej pod nazwą Mambo.
Niech każdy wspiera wybrany przez siebie produkt (lub obydwa), niech każdy korzysta z dowolnego lub z obydwu ...
Dlatego użyte przez Ciebie epitety są nie na miejscu ...

Pozdrawiam

User avatar
ORLONnet
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 307
Joined: Fri Aug 19, 2005 5:15 am
Location: Poland
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by ORLONnet » Tue Aug 23, 2005 2:18 pm

magic wrote: ///CIACH
Dlatego użyte przez Ciebie epitety są nie na miejscu ...

Pozdrawiam
Ale efekt osiągnięty ;)
Tą małą prowokacją chciałem wydobyć właśnie takie słowa - i to po polsku
To powinno lepiej przemówić do każdego z mniej zorientowanych mambowiczach niż jakiekolwiek inne tłumaczenia
Dzięki magic :)
Proponuję opracowanie tego w formie petycji do MIRO w imieniu naszej polskiej społeczności uzytkowników CMS-a dawniej zwanego mambo

Pozdrawiam
Norbert
ORLON.net
Norbert
ORLON.net

User avatar
enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 554
Joined: Thu Aug 18, 2005 7:02 am
Location: Wroclaw, Poland

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by enjoy777 » Tue Aug 23, 2005 3:08 pm

ORLONnet wrote: Ale efekt osiągnięty ;)
Tą małą prowokacją chciałem wydobyć właśnie takie słowa - i to po polsku
To powinno lepiej przemówić do każdego z mniej zorientowanych mambowiczach niż jakiekolwiek inne tłumaczenia
Brawo Orlon brawo,  >:(
szkoda tylko, ze zamiast zadawac dziwne pytania i prowokowac wypowiedzi innych, sam nie siadles i tego nie napisales (przetlumaczyles) tylko swoimi wypowiedziami zmuszasz innych do przedstawienia calej historii jeszcze raz na co magick musial troche czasu stracic.
Szczerze mowiac nie bardzo masz byc z czego dumny, a na pewno nie z tego ze zadales trafne pytanie ...

User avatar
magic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 182
Joined: Fri Aug 19, 2005 5:11 pm

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by magic » Tue Aug 23, 2005 3:22 pm

enjoy777 wrote: Brawo Orlon brawo,  >:(
szkoda tylko, ze zamiast zadawac dziwne pytania i prowokowac wypowiedzi innych, sam nie siadles i tego nie napisales (przetlumaczyles) tylko swoimi wypowiedziami zmuszasz innych do przedstawienia calej historii jeszcze raz na co magick musial troche czasu stracic.
Szczerze mowiac nie bardzo masz byc z czego dumny, a na pewno nie z tego ze zadales trafne pytanie ...
Ja się tam nie gniewam...
Od razu wyczułem prowokację (choć uczciwie mówiąc - nie byłem pewien).
Dużo osób które tu zagląda - zapewne nie do końca się orientuje o co tutaj biega, więc napisałem parę zdań, które może troszeczkę doobjaśniają temat ... A ORLON mnie skutecznie sprowokował do tego  ;D
Mam nadzieję jedynie, że czegoś nie pokręciłem. Jakby cóś to przecież każdy może wnieść poprawki  ;)

A ORLON'a zapraszam na BBQ - niech stawia wszystkim piwo łobuz jeden ...
Pozdrawiam

User avatar
enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 554
Joined: Thu Aug 18, 2005 7:02 am
Location: Wroclaw, Poland

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by enjoy777 » Wed Aug 24, 2005 6:14 am

magic wrote: A ORLON'a zapraszam na BBQ - niech stawia wszystkim piwo łobuz jeden ...
No dobra niech bedzie po skrzyni na głowę i będzie ci wybaczone  ;D ;D

ryh
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 7
Joined: Wed Nov 23, 2005 1:12 pm

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by ryh » Wed Nov 23, 2005 1:35 pm

facedancer wrote:
Dylek wrote: Pozyjemy - zobaczymy. Moim zdaniem poki co nie ma co robic ludziom wody z mozgu.
Kto robi ludziom wodę z mózgu?  ???
Niestety nie znam przypadków w których rozpad (tutaj, marka mambo oddzieliła się od developerów) przepowiadał coś dobrego. Tak czy siak zarówno mambo jak i nowa nowy produkt stracą na tym i będą musiały pracować aby odrobić straty.

User avatar
enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 554
Joined: Thu Aug 18, 2005 7:02 am
Location: Wroclaw, Poland

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by enjoy777 » Thu Nov 24, 2005 11:09 pm

Jasne, tylko male sprostowanie to developerzy odlaczyli sie od marki mambo, skoro pracowali tam nad mambo to i tu nad joomla daja sobie calkiem niezle rade.

Tak wiec nie wiem co bedzie z mambo, choc podejrzewam ze jeszcze jakis czas pociagnie to joomla na pewno bedzie raczej dobrze sie miala.

User avatar
ORLONnet
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 307
Joined: Fri Aug 19, 2005 5:15 am
Location: Poland
Contact:

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by ORLONnet » Sat Nov 26, 2005 4:15 pm

Tylko że tak bez wsparcia nawet otoczenia biznesu to wciąż pozostanie zabawka lub co najwyżej ciekawostka.
Jak by na to nie patrzył to pod każdą inicjatywą OS podpisuje się firma.
Jeżeli takiego sponsora (ale sponsora a nie jedynie figuranta - i wiecie zapewne o czym mówię) nie ma to powolistagnacja i śmierć na oczach tłumu
A potem to już tylko można powiedzieć to co zwykle: "ooooooooo, dobrze żarło i zdechło"
Norbert
ORLON.net

User avatar
angling
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 10
Joined: Mon Sep 29, 2008 7:52 am
Location: Polska

Re: O co chodzi z tym zamieszaniem

Post by angling » Mon May 25, 2009 9:08 am

enjoy777 wrote:Tak wiec nie wiem co bedzie z mambo, choc podejrzewam ze jeszcze jakis czas pociagnie to joomla na pewno bedzie raczej dobrze sie miala.
Trochę odświeżam ale zbieram się do pisania pewnej pracy na temat rozwoju CMS...
Jak widzicie szybkość postępu między tym co było 5 lat temu a teraz... Wiele stron jak widzę stoi na mambo jeszcze, więcej na J! 1. mnóstwo na J! 1.5 a Drupal (lubię mówić Drupal dupal) pnie się jak szalony do góry choć ja sam za jego wnętrzem nie przepadam... Jak to się według was będzie kształtować za 2-3-4-5 lat?
Moje strony w J!:

https://keszker.pl
SSL, mySEF J!2.5, wkrótce 3.0


Post Reply

Return to “Polish Forum”