Pershendetje

Moderator: General Support Moderators

Locked
URIM
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2007 12:11 am

Pershendetje

Post by URIM » Tue Jan 23, 2007 12:28 am

Pershendetje antar te nderuar,jam nga Kosova kam nje web me joomla,por deshiroj tja vendos nje radio,kam provu me script html por nuk po me ben nuk e di pse athu ndoshta duhet te jet me modul apo me ndonje script ju lutna te me ndihmoni

User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Re: Pershendetje

Post by albi » Tue Jan 23, 2007 7:36 am

URIM wrote: Pershendetje antar te nderuar,jam nga Kosova kam nje web me joomla,por deshiroj tja vendos nje radio,kam provu me script html por nuk po me ben nuk e di pse athu ndoshta duhet te jet me modul apo me ndonje script ju lutna te me ndihmoni
si i ben include scriptet?

kerko ne extensions, dhe besoj dhe cunat e radio iliria mund te te ndihmojne
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania

URIM
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2007 12:11 am

Re: Pershendetje

Post by URIM » Tue Jan 23, 2007 10:18 am

Faliminderit per pergjigje Scriptin po e kopjoj edhe po e vendosi tek opcioni Edit HTML Source por nuk ma shfaqe W.Media.Playerin

Edhe nese ke mundesi mem ndihmu per extensions ku te kerkoj a esht ndonje nenforum apo ?
Last edited by URIM on Tue Jan 23, 2007 10:27 am, edited 1 time in total.

User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Re: Pershendetje

Post by albi » Tue Jan 23, 2007 10:49 am

ndoshta editor te krijon problem

shko ne global configuartion dhe vetem per kete rast zgjidh No WYSIWYG editor dhe pastaj shto script

kur te mbariosh pune riygjidh editorin tend
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania

URIM
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2007 12:11 am

Re: Pershendetje

Post by URIM » Tue Jan 23, 2007 11:46 am

Te faleminderoj shum o albi me kryve pun tash me ben faliminderit shum shum

User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Re: Pershendetje

Post by albi » Tue Jan 23, 2007 1:28 pm

URIM wrote: Te faleminderoj shum o albi me kryve pun tash me ben faliminderit shum shum
te lutem miku im
me behet qefi qe arrita te te ndihmoje
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania

URIM
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2007 12:11 am

Re: Pershendetje

Post by URIM » Tue Feb 13, 2007 1:08 am

Hmm Albi kam edhe nje problem qe nuk mundem ta zgjidhi ne faqen e par deshiroj te gjith materialin qka dua ta paraqes ne Fontpage nuk po muj po ma qet ja keshtu si ne foto
Image
keshtu nuk deshiroj ta kem deshiroj te  shihen te gjitha ne font page si tja bej ?

URIM
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2007 12:11 am

Re: Pershendetje

Post by URIM » Fri Feb 16, 2007 10:27 pm

Ndihm please

User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Re: Pershendetje

Post by albi » Sat Feb 17, 2007 8:20 pm

URIM wrote: Hmm Albi kam edhe nje problem qe nuk mundem ta zgjidhi ne faqen e par deshiroj te gjith materialin qka dua ta paraqes ne Fontpage nuk po muj po ma qet ja keshtu si ne foto
Image
keshtu nuk deshiroj ta kem deshiroj te  shihen te gjitha ne font page si tja bej ?
me fal por me shpesh shoh joomalb.com sesa ketu. po munde shkruaj atje

shko tek menu/mainmenu  zgjidh menu home editoje dhe shko tek parameters
aty zgjidh numrin e artikujve qe do te shikosh ne faqe te pare.

shpresoj te kem kuptuar pyetjen e te te jem pergjigjur sakte

pershendetje
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania

URIM
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Tue Jan 23, 2007 12:11 am

Re: Pershendetje

Post by URIM » Sat Feb 17, 2007 8:39 pm

Flm shum per ndihmen qe me bane e kuptova normal por tek joomalb  jam i regjistrum e kam harru passwordin dhe nuk e di me cilen e-mail jam regjistru po provoj me hap tjeter user por problem me fjalkalimin nuk po e pranon kurrsesi nese mundesh te ma dergosh fjalkalimin e userit urim-mazreku tung te pershendes

User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Re: Pershendetje

Post by albi » Sun Feb 18, 2007 3:55 pm

URIM wrote: Flm shum per ndihmen qe me bane e kuptova normal por tek joomalb  jam i regjistrum e kam harru passwordin dhe nuk e di me cilen e-mail jam regjistru po provoj me hap tjeter user por problem me fjalkalimin nuk po e pranon kurrsesi nese mundesh te ma dergosh fjalkalimin e userit urim-mazreku tung te pershendes
password nuk mund ta shoh, vec po ta beje reset.
je rregjistruar me te njejtin emails si dhe ketu
po deshe me co nje mesazh privat me nje email funksional te ta nderroj dhe pastaj te shkosh te besh me dergo pass e tju vij nje pass i ri
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania


Locked

Return to “Albanian Forum”