joomla 1.5.x ne shqip?

Moderator: General Support Moderators

Locked
alme
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 22
Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm

joomla 1.5.x ne shqip?

Post by alme » Tue May 13, 2008 6:50 pm

Ju lutem ka kush ndonje version te perkthyer ne shqip ose a eshte duke punuar ndonjeri ?
Flm

 
User avatar
elmo
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Fri Aug 22, 2008 12:59 pm

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by elmo » Fri Aug 22, 2008 1:23 pm

Nese jeni te interesuar te behemi nji grup dhe ta perkthejm joomla 1.5 ne shqip, e pregadisim nji strategji dhe fillojm me punen.
www.shqip1.com - The best editet joomla in Albanian

albagen
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 41
Joined: Sun Jul 29, 2007 9:49 pm
Location: Shkodra, Albania
Contact:

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by albagen » Tue Oct 28, 2008 1:47 pm

Tung

Versioni shqip Joomla! 1.5.7 http://gegnia.com/joomla-shqip.

Blendi Kraja

alme
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 22
Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by alme » Tue Oct 28, 2008 1:51 pm

ky version eshte gegerisht mer shoku.si psh:
Tana te drejtat e rezervueme
Pf.... nuk ia vlen as ta shkarkosh e jo me ta vesh live ne faqe.Me mire anglisht se sa kete version qe skuptohet.

Perkthim aspak i mire

albagen
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 41
Joined: Sun Jul 29, 2007 9:49 pm
Location: Shkodra, Albania
Contact:

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by albagen » Tue Oct 28, 2008 2:00 pm

Nese s'kupton shqip, mesoje. Asht gjuhe e veshtire, por e bukur.

alme
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 22
Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by alme » Tue Oct 28, 2008 2:59 pm

Shqip thuhet Eshte jo Asht

albagen
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 41
Joined: Sun Jul 29, 2007 9:49 pm
Location: Shkodra, Albania
Contact:

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by albagen » Tue Oct 28, 2008 3:51 pm

@alme:

urime!

ja dole qe per 4 minuta me thane shprehjen monumentale "Perkthim aspak i mire", jam i mbreselanun prej shpejtesise, si dhe aftesive tueja, qe po i kuptoj qe qenkan t'eperme

por, pjesa qe me pelqen ma shum tek ti asht kjo: "Me mire anglisht se sa kete version qe skuptohet"

ke hy ne librin e cmuem temin qe e ruej per persona te rralle, zakonisht i quej me emertimin "ekselence"

kam nji kureshtje: per sa i perket "ma mire anglisht", a te ka pranu bota anglishtfolese ne gjinin e saj, dhe nese po, kur?"

te pershndes e t'uroj dite te mbare

alme
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 22
Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by alme » Tue Oct 28, 2008 10:40 pm

Sa lodhesh tu shkrujt ketu ik e bej ndonje perkthim te hajrit.Sa per vete "perkthimin" eshte shume i mire per shkodranet por jo per pjesen tjeter.faqet e mija si kam per shkodren shoku kshuqe aqshtu sic e thashe edhe me siper nuk do e instaloj kete version tendin pasi nuk eshte SHQIP.Te tjeret te bejne cte duan nuk me intereson.Sa per anglishten flasim ne privat edhe e shikon nqs e flas apo jo.

albagen
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 41
Joined: Sun Jul 29, 2007 9:49 pm
Location: Shkodra, Albania
Contact:

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by albagen » Tue Oct 28, 2008 10:45 pm

Je NJESH alme.

Mos e rruj fare.

Jam i sigurt se e din anglishten, dukesh nga larg.

Te pershndes

Paqe

alme
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 22
Joined: Tue Dec 18, 2007 3:07 pm

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by alme » Tue Oct 28, 2008 10:51 pm

Paske ndermend te shtosh nr e postimeve m'duket.

Tung shoku se si shume kohe humba ketu.

Smiba
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:22 am
Contact:

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by Smiba » Tue Nov 11, 2008 3:31 pm

Shqip ti thuash ati perkthemi, por gjithsesi ja vlen si nje ndihme per te nisur, pastaj mund ta perkthejshe vet avash avash,

aLvision
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Thu Jan 22, 2009 2:38 am

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by aLvision » Thu Jan 22, 2009 2:40 am

albagen un se kam ndermend me e ndrru ket perkthim tandin pom pelqen tejmase se keshtu duhet me qen gjuha letrare çysh e ke perkthy ti, se jemi shumë që flasim kshtu, me shumë se ata nga kongresi i enverit.

Të falemnerit albagen.

hakif
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Sat May 10, 2008 10:21 pm

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by hakif » Sat Mar 21, 2009 1:15 am

PHP register_globals setting is `ON` instead of `OFF`

hakif
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Sat May 10, 2008 10:21 pm

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by hakif » Sat Mar 21, 2009 1:17 am

qka do me then kjo1111

PHP register_globals setting is `ON` instead of `OFF`

macadhemiu
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Mon Apr 06, 2009 11:55 am

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by macadhemiu » Mon Apr 06, 2009 12:00 pm

a metevertet nuk e ka ndonje ne shqip?

linuxoid
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Sun Sep 13, 2009 7:32 am

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by linuxoid » Sun Sep 13, 2009 7:37 am

bukur bukur shqipe .... edhe ketu ne kete gje kaq paqesore ja niset nga llafet dhe ofendimet . Pse nuk i harrojme njehere e mire keto zenka dhe te bejme dicka te hajrit . :( :(

macadhemiu
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Mon Apr 06, 2009 11:55 am

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by macadhemiu » Sun Sep 13, 2009 10:30 am

ne nuk do te behemi te hajrit ndonjehere

pilivesa
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Sun Aug 30, 2009 11:31 am

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by pilivesa » Sun Sep 13, 2009 2:34 pm

Sikur te perpiqemi te tere pak e nga pak dhe te japim cfaredo lloj ndihme perkthimi do te ishte me ne rregull dhe me lehte per gjithe secilin nga ne, ne vend qe te zihemi dhe ti shkulim floket njeri-tjetrit >:( >:(
Fundi i fundit te jemi krenar per gjuhen shqipe qofte me dialekt shkodran ose sarandiot,
Une po perpiqem te bej disa zevendesime te vogla te perkthimit te fundit te zotit Blendi Kraja (TE GJITHA KREDITET E VERSIONIT TE PERKTHIMIT TE FUNDIT NE SHQIP I TAKOJNE ATIJ PERSONALISHT!!!!) Une do mundohem per qejfin tim ta perpunoj paksa ne dialekt fierak ( :laugh: ).Kush ti pelqeje versioni im le te me dergoje ndonje email, kush ti pelqeje te beje ndonje version tjeter le ta beje pse jo, sa me teper aq me mire.Kur te mbaroj versionin tim do le nje mesazh perseri, vetem nuk e di ku do te ishte vendi me i posacem per ta zbritur.
Tja kaloni mire te gjithe dhe shendeti mbi te gjitha

elviskasa
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Tue Nov 04, 2008 3:20 pm

Re: joomla 1.5.x ne shqip?

Post by elviskasa » Thu Jul 29, 2010 6:04 pm

Me kaq e paskeni lene debatin ???
Pas shume vitesh qe perdor Joomla v.1 (version i cili e ka gjuhen shqipe) tani me duhet te kaloj ne v1.5 per shume arsyeje te ndryshme.
Por si cdogje qe behet ne Shqiperine tone te dashur (dmth behet mbrapsht) dhe dalin gjithmone njerez qe vetem dua te hapin probleme dhe ti zgjidhin ato. Dhe ky eshte nje rast konkret.
Vertete kaq e veshtire paska qene te perkthesh ne gjuhen shqipe LETRARE jo dialektore ?
Perkthimi qe eshte ne sektorin zyrtar te gjuheve nuk eshte gjuha shqipe zyrtare.
Nuk kam asgje kundra qe mundimi i dikujt te vleresohet por ai version te jete nen-gjuhe dhe jo versioni zyrtar. Prandaj i lutem autorit qe te bej nje perkthim te dyte (shkodrance-shqip) nese eshte e mundur.
Te pakten nese eshte bosh sektori i gjuhes shqipe, dikush tjeter mund te vendose perkthimin e duhur aty.
Per momentin jam bllokuar ne ndertimin e faqes vetem per kete arsyje.
Faleminderit

 

Locked

Return to “Albanian Forum”