Search Engine Friendly URLs Problem

Moderator: General Support Moderators

Locked
limistudio
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Tue Jun 15, 2010 10:36 pm

Search Engine Friendly URLs Problem

Post by limistudio » Tue Jun 15, 2010 11:05 pm

Ju pershendes.
A mundet dikush me me ndihmu ne joomla. Kam nje problem kur e bej aktive SEFm e cila eshte ne Global Config... me humbet dizajni (theme) nuk hapet por vetem hapen linkat dhe tekstet cka jane brenda. (por jo krejta, psh.artikujt cka jane te postuara nuk hapen, vetem linkat cka jane te manya).
Nqs dikush e di se cka mund te jete problemi, le te bej replike ne kete teme.
Ju faleminderit.

rusnei
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Thu Jan 25, 2007 9:43 pm

Re: Search Engine Friendly URLs Problem

Post by rusnei » Fri Oct 01, 2010 12:58 pm

Pershendetje,

Kjo ka shpesh te beje me ate se duhet te aktivizoni edhe htaccess.txt -> .htaccess ne /root, ose thjesht ekzistone mundesia qe dizajni (theme) te mos kete mbeshtetje per SEF.

Mundohu te instalosh verzionin e fundit te Joomla's. Perndryshe aktivizimi i SEF krijon me shume probleme se sa zgjidhe ne disa raste ;((

Me nderime Neim Rustemi


Locked

Return to “Albanian Forum”