Ndihme njerez.

Moderator: General Support Moderators

Locked
b3k1m1
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 13
Joined: Sun Jan 23, 2011 11:22 pm

Ndihme njerez.

Post by b3k1m1 » Tue Aug 09, 2011 4:26 pm

Hello guys,

Ne cPanel username i im fillon me: web
Automatikisht kam kriju nje database New Database: web_b3k1m1

Pastaj posht i krijova MySQL Users
Username: web_b3k1m1
password: ******
Done.


Me pas i dhash privilegje te gjithve 777
Add User To Database
User: web_b3k1m1
Database: web_b3k1m1
i bera 'ADD'
Fajllin e vjeter ne .sql e kam gjujt ne phpMyAdmin,tek web_b3k1m1

dhe ne configuration.php duket keshtu:

Code: Select all

$mosConfig_db = 'web_b3k1m1';
$mosConfig_user = 'b3k1m1';
Dhe prap nuk me kthehet website me thot qe eshte ende OFFLINE nuk mund te lidhet me database.

Sinqerisht,
b3k1m1

 
User avatar
enihoxhalli
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 49
Joined: Sat Oct 11, 2008 5:34 pm
Location: Tirana,Albania
Contact:

Re: Ndihme njerez.

Post by enihoxhalli » Wed Sep 21, 2011 11:05 pm

tek rreshti

Code: Select all

$mosConfig_user = 'b3k1m1';
duhet te shtosh web_, perpara fjales b3k1m1,ashtu sic e ke krijuar edhe databasen edhe username.
http://enterserver.info
Professional Web Hosting

 

Locked

Return to “Albanian Forum”