Page 1 of 1

Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Tue Aug 08, 2006 8:13 pm
by albi
Se shpeji online Joomalb.com | Joomla ne shqip

Faqja per supportin e Joomla ne gjuhen shqipe.
Jam duke punuar intensivisht qe ta kemi online perpara dates 15/08/2006

Pres mendimet tuaja se cfare duhet te shtohet ne kete portal

Une kam menduar te kete
lajme te perditshem nga Joomla components /modules/ core

artikuj dhe how to ne gjuhen shqipe

nje katalog te faqeve shqiptare me joomla
nje forum supporti per joomla
perkthime ne gjuhen shqipe ne kategorine files

dhe gjera te tjera ne lidhje me komunitetin shqiptar

Faleminderit per bashkepunimin.

Cdonjeri mund te kontribuoje me artikuj dhe me idera per logon e Joomalb.com

gjithashtu nese keni perkthime ne shqip te komponenteve dhe te moduleve do te jeni te mirepritur qe ti ofroni per te bere sa me te pasur burimin e informacionit ne kete site

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Sun Aug 13, 2006 1:27 pm
by albaniaeri
bravo, do te ishte nje ndihmese e madhe per webmasterat shqiptare  ;)

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Sun Aug 13, 2006 1:36 pm
by albi
albaniaeri wrote: bravo, do te ishte nje ndihmese e madhe per webmasterat shqiptare  ;)
Do te ishte shume mire po te afrohen dhe njerez te tjere te ndihmojne ne kete perpjekje.

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Wed Aug 16, 2006 2:08 pm
by albi
Me ne fund site eshte gati si template dhe me nje forum funksional.

Tani do filloje te hedh artikuj te ndryshem / Joomla related.

Ndihma e te gjitheve eshte e mirepritur.

Mos u habisni ne vizitat e para do te gjeni shume pak informacion. Jam duke punuar ne site
Informacioni do te shtohet dita dites

Keshtu klikoni Joomalb.com | Joomla ne shqip per te vizituar site.

Mire do te ishte qe pyetjet ne lidhje me Joomla ti bejme aty

Mireardhshi ne shtepine tone te re, ndonese akoma te parregulluar, miqte jane te mirepritur  :)

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Thu Aug 17, 2006 8:51 am
by trueplaya
Tung Albi

Te pershendes, edhe urime per sitin e ri Joomalb.com :-* ne gjuhen shqipe. Ësht nje knaqësi e madhe, te keni kët faqe te bukur, edhe besoj se me ndihmen e te gjithve pëdoruesit shqiptar te Joomla!, dot perezentohemi mir si shqiptar, ne botën e Joomla! me ket portal. ;)

Ka nje problem te vogël ne procesin e aktivizimit te regjistrimit ne faqen joomalb.com:
Une tash para dy minutash u regjistrova ne portal (domethen ne pjesen e joomla, e jo SMF) edhe menjeher pranova e-mailin verifikus, per aktivizimin e "Account"-it.

Së pari, ne webmail (mail2web) texti i e-mail-it automatik nuk i ka te qart shkronjat (ë) ;-):
Ja ketu nje pjese te e-mailit:
Ju faliminderit për regjistrimin tuaj në Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe. Llogaria juaj është krijuar dhe përpara përdorimit duhet aktivizuar.
Për të aktivizuar llogarinë tuaj klikoni në linkun në vijim ose kopjoni dhe vendoseni atë në browser-in tuaj:
Me te vertet, nuk kam ber test me nji E-Mail Client si p.Sh. Outlook ose Outlook Express, por ket do ta bej me von!


2.
Kur klikova linkun per aktivizimin e "Account"-it, ma jep kët mesazh:
Link aktivizimi i gabuar!
Nuk egziston llogari e tillë në bazën tonë të të dhënave ose llogaria është e aktivizuar.

Ne realitet, Account-i esht i aktivizuar, edhe mundem me u identifiku ne Forum edhe ne Portal (domethen 1 her per te dy pjeset).

That's it Albi.

Ndoshta ke doni ide, ku esht problemi. Besoj qe ka te bej me "Bridge" të SMF.
BTW: Më intereson shum, cilën Joomla! bridge ke përdorur per SMF ????

Ciao

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Thu Aug 17, 2006 9:36 am
by albi
trueplaya wrote: Tung Albi

Te pershendes, edhe urime per sitin e ri Joomalb.com :-* ne gjuhen shqipe. Ësht nje knaqësi e madhe, te keni kët faqe te bukur, edhe besoj se me ndihmen e te gjithve pëdoruesit shqiptar te Joomla!, dot perezentohemi mir si shqiptar, ne botën e Joomla! me ket portal. ;)
Faleminderit per fjalet e mira.
Ka nje problem te vogël ne procesin e aktivizimit te regjistrimit ne faqen joomalb.com:
Une tash para dy minutash u regjistrova ne portal (domethen ne pjesen e joomla, e jo SMF) edhe menjeher pranova e-mailin verifikus, per aktivizimin e "Account"-it.

Së pari, ne webmail (mail2web) texti i e-mail-it automatik nuk i ka te qart shkronjat (ë) ;-):
Ja ketu nje pjese te e-mailit:
Ju faliminderit për regjistrimin tuaj në Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe. Llogaria juaj është krijuar dhe përpara përdorimit duhet aktivizuar.
Për të aktivizuar llogarinë tuaj klikoni në linkun në vijim ose kopjoni dhe vendoseni atë në browser-in tuaj:
Me te vertet, nuk kam ber test me nji E-Mail Client si p.Sh. Outlook ose Outlook Express, por ket do ta bej me von!
te lutem provo te zgjedhesh si encoding utf dhe me thuaj nese e sheh ne rregull. ne te kundert do ta shoh se ka mundesi te mos kem bere te gjithe file e gjuhes utf8
2.
Kur klikova linkun per aktivizimin e "Account"-it, ma jep kët mesazh:
Link aktivizimi i gabuar!
Nuk egziston llogari e tillë në bazën tonë të të dhënave ose llogaria është e aktivizuar.
ke te drejte
e provova edhe une
eshte problem ndoshta i bridge
do ta verifikoje edhe une


BTW: Më intereson shum, cilën Joomla! bridge ke përdorur per SMF ????
SMF bridge by orstio versionin e fundit
forumi dhe joomla ne dy DB te ndryshme


[/quote]

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Wed Oct 18, 2006 3:09 pm
by dvd2k
.

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Sun Dec 23, 2007 2:54 pm
by unix
Albi, sdi a te ka rene rasti te perdoresh sql dumper, kur e dergoj prej nje faqe ne faqe tjeter ne vend se te me dalin ë-jat me dalin pikpyetje ne tekstin ku permban ë-ja ne vend se "në këtë frazë" me del "n? k?t? fraz?"

Ndoshta ke pasur ksi problemi dhe e ke zgjedhur ?

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Thu Dec 27, 2007 1:18 pm
by albi
Shih se ka te beje me encoding

albi

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Wed Jan 09, 2008 11:11 pm
by unix
eh, falm por s'eshte te encodingi problemi ishte se duhet te besh komplet databazen backup prej ne phpmyadmin, dhe pastaj te bejsh export normal qe duhet bere backup para se te miresh me hapa te tilla ne phpmyadmin :)

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Fri Oct 24, 2008 10:38 am
by Smiba
Te lumt per punen qe po ben me kete sit, do jet nje ndihme e madhe per gjith webmasterat shqiptare qe perdorin joomla.

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Tue Dec 15, 2009 10:53 pm
by Sh2dow
po me habit fakti se ki sit eshte len pas dore ? albi nuk ke koh apo qfar eshte problemi

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Tue Feb 09, 2010 12:34 pm
by andic
Shkova tek faqja dhe me vjen keq qe eshte lene pas dore ku postime e fundit kane shume kohe qe jane bere. Te lutem na thuaj se ku qendron problemi qe eshte ne kete gjendje forumi????

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Mon May 24, 2010 5:21 am
by ishpifuri
Siti " Joomalb.com" nuk egziston ...

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Posted: Tue Mar 11, 2014 3:05 am
by simit
Më vjen mirë që forumi Joomla! shqiptar