Najgori hosting

Moderator: cicans

User avatar
Yasmine
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 72
Joined: Sat Aug 16, 2008 10:20 am
Location: Charleston SC
Contact:

Najgori hosting

Post by Yasmine » Mon Aug 09, 2010 7:14 pm

1. VERAT
2. VERAT
3. VERAT

RAZLOZI:

1. ne postoji kontrolni panel
2. za otvaranje mysql baze morate poslati e-mail podršci sa molbom
3. ne postoji pristup phpmyadmin-u ...morate naći program za to ... stim da mysql worbench ne može iz nepoznatog razloga da napravi konekciju sa bazom .. .. dečko što radi tamo nezna šta bih mogla da koristim na windowsu ... .. ipak sam našla nešto .... slučajno
4. može vam se dogoditi da vam je sajt na starijim serverima gde šljaka php4 --- za promenu na php5 imaju najjednostavnije rešenje na svetu .. promenite extenziju php skripti sa .php u .php5 ... jeste da sajt koji pokušavam da podignem nije Joomla ... googlala sam na tu temu .. i nigde nisam našla da je iko to napravio ...
5. prebacili su me na novi server ... EXTRA ... sada ne mogu da pipnem ni jedan fajl putem ftp-a .. na kratko sam nekako i uspela index.php5 da preimenujem nazad u index.php .... isključivši passive mode ... čisto toliko da se uverim da php5 ne šljaka ni na novom serveru .. ali mi je .. neznam iz kog razloga server vratio sve na staro .. moderan backup valjda .... u svakom slučaju čekam dečka da dođe na posao sutra u 9 - 9:15 ... kontaktirali su ga .. rešiće sigurno ...

Lord Milutin
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 183
Joined: Thu Apr 01, 2010 10:51 pm
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Lord Milutin » Mon Aug 09, 2010 8:16 pm

4. Medianis

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Najgori hosting

Post by Vrlo Jak Tim » Mon Aug 09, 2010 9:09 pm

Kad smo to pokrenuli wall of shame?
Procedura prelaska na drugi hosting traje 18 minuta, ni toliko.
I ja bih da moj Yugić piči 120 uz kanjon Morače, al' ne more mu bit'...
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
Yasmine
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 72
Joined: Sat Aug 16, 2008 10:20 am
Location: Charleston SC
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Yasmine » Mon Aug 09, 2010 9:39 pm

:eek: kapiram za jugić .. ali se nisam nadala volovskoj zaprezi :) ...
no wall of shame bi mogao svima biti od koristi .. pošto nisi u pravu za 18 minuta ...
jer prvo treba ubediti klijenta da mu je host na kome je besprekorno šljakalo par html stranica kesa ...
zatim tu idu i druge peripetije oko poverenja .... a sve to nimalo ne volim ... više bih volela da sam unapred znala i rekla - ne hvala :pop

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Najgori hosting

Post by Vrlo Jak Tim » Mon Aug 09, 2010 9:57 pm

Vlasnik hoće sam da ažurira sajt: pitaš ga da li je ikada u životu sam sipao gorivo, ili mu pumpadžija to radi?
Vlasniku nije jasno zašto mora da promjeni hosting: pitaj ga da li je u posljednjih 6 godina mijenjao računare u firmi? (ili ne-daj-Bože, i dalje vozi Jugića, pa sve i nek' ide 120)
Vlasniku nije jasno šta dobija novim sajtom: nadam se da si mu sačuvala stari?

Ako sve ovo ne možeš da mu pokažeš-dokažeš, zahvali se na povjerenju, pa neki drugi put...
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
hogar8
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 187
Joined: Fri Aug 21, 2009 6:38 am
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by hogar8 » Mon Aug 09, 2010 10:07 pm

Vrlo korisna tema, pocetnicima.
Ako vec nece biti brisana djelimicno bih spomenuo Loopia.
Sajt strasno kilavo otvara(spori serveri?), ali strasno kilavo.
+ Dobijes uz hosting paket(ne domen) jednu bazu a za svaku dodatnu platis oko 7,5 evrica.
Ipak, da ne grijesim dusu, s obzirom da sam se prvi put susreo s njim(hostingom) prilicno dobro sam se snasao. Pregledan je(to je to :laugh: )
Meni istice u januaru i planiram se prebaciti na bolji (koji ce mi ovde vec neko predloziti, siguran sam), a, iako za prenos treba 18 min plasim se uhvatiti u kostac s tim. Tim prije jer sam i domene uzeo kod njih, tako da nemam pojma na sta ce to sve ispasti

User avatar
Yasmine
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 72
Joined: Sat Aug 16, 2008 10:20 am
Location: Charleston SC
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Yasmine » Mon Aug 09, 2010 10:11 pm

Vrlo Jak Tim wrote:Vlasnik hoće sam da ažurira sajt: pitaš ga da li je ikada u životu sam sipao gorivo, ili mu pumpadžija to radi?
HA HA ... nemoj da se ljutiš .... ali ovu tvoju rečenicu sam već videla ovde na forumu i isprobala na klijentu iz Nemačke ... odgovor je bio .. "Jasmina, pa ovde svi sami toče gorivo" ... :)

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Najgori hosting

Post by Vrlo Jak Tim » Mon Aug 09, 2010 10:22 pm

Pa moraš da paziš gdje je primjenjuješ :)

Ima i za njih lijeka, pokažeš im www.joomlamontenegro.com:
- Sie wissen wer Joomla ist?! Sagen Sie mir sofort seinen Namen!
- Ich werde ihn Ihnen zeigen... Sehen Sie diese Website? Das ist Joomla!
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
Yasmine
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 72
Joined: Sat Aug 16, 2008 10:20 am
Location: Charleston SC
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Yasmine » Mon Aug 09, 2010 10:27 pm

hogar8 wrote:Vrlo korisna tema, pocetnicima.
Ako vec nece biti brisana djelimicno bih spomenuo Loopia.
Sajt strasno kilavo otvara(spori serveri?), ali strasno kilavo.
Slažem se i ja imam account na Loopia ... sporost im je jedina mana.. podešavanja servera i podrška su vrlo dobri odnosno solidni ... ja medjutim tamo guram sve u jednu bazu samo izmenim prefix ... odnosno Loopiu koristim da klijentima pokazujem sajtove .. uz napomenu da je sporo ... i da će kod njihovog hosta sajt raditi dosta brže i ma koji da je host do sada bio u pitanju ... bila sam upravu :) .. no loopia bi bila extra da nije sporosti pošto možeš na jednom nalogu da hostuješ x domena i sajtova .. bilo kako bilo još uvek nisam digla ruke od njih .. sve se nadam biće brži ... ali ih za sada ne bih smela preporučiti ni jednom klijentu ... no ipak su zeru brži ove godine u odnosu na prošlu ;)

User avatar
gmagdic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 118
Joined: Wed May 05, 2010 1:53 pm
Location: http://adriahost.rs

Re: Najgori hosting

Post by gmagdic » Mon Aug 16, 2010 3:32 pm

Napokon ova tema :)
Hosting podrška @ AdriaHost.
http://adriahost.rs

Branko Rad
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Wed May 20, 2009 1:51 pm

Re: Najgori hosting

Post by Branko Rad » Fri Sep 24, 2010 12:44 pm

Tehnička podrška Loopie mi je obećala prije 4 mjeseca da će brzina da se popravi za par dana, ali naravno to je nije dogodilo pa sam hosting prebacio na hosting022. Nije reklama ali za moje potrebe i te pare extra.

User avatar
mamica
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 337
Joined: Wed Jul 02, 2008 6:46 pm
Location: Srbija
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by mamica » Mon Oct 18, 2010 3:39 pm

A kakav je godaddy?
Moj prvi sajt
www.superbeba.com

User avatar
Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso
Posts: 4439
Joined: Fri Dec 08, 2006 3:33 am
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Leftfield » Tue Oct 26, 2010 12:03 pm

Godaddy je OK samo ako imas Linux hosting ali ipak na kraju, to je share hosting.

Uvijek toplo preporucujem John Companies kao extremno dobar: professional quality hosting. Marko mi ga je otkrio prije par godina i moram priznati, ne da sam zadovoljan, nego vrh vrhova.
SEO & SEM Manager https://vujosevic.com/

User avatar
snajperista
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 159
Joined: Sun Feb 25, 2007 11:10 am
Location: Serbia Belgrade

Re: Najgori hosting

Post by snajperista » Sat Nov 27, 2010 11:34 am

Ko nije hostovao Joomla sajt na VERATU taj nezna šta je tuga. :)

radnic
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 15
Joined: Tue Dec 23, 2008 6:53 pm

Re: Najgori hosting

Post by radnic » Tue Nov 30, 2010 7:40 am

Na Veratu imam jedan sajt, jeste bilo povuci potegni ali sam ga utegao i radi. Radi ali Verat nema mail server (samo preko skripti možeš praviti funkcije za forme) tako da Joomla ne može da radi punim plućima.
Pošto sam u ranijim prilikama ratovao sa Veratovom tehničkom podrškom, pa sam iz jedne takve bitke sve svoje sajtove prebacio kod ljudi koji znaju da rade ovaj posao, ovaj jedan hostink nalog (nije moj) je više nego dovoljan.
Trenutno na Prodhosting.net imam najviše naloga. Jedan od iznajmljenih servera je u Kelnu. Imam najbolje moguću saradnju sa tehničkim osobljem i to je dovoljan razlog da vam ovu firmu preporučim.
U poslednje vreme ljubomorni konkurenti vrše na servere Prodhostinga ddos napade ali to je uobičajna stvar.

blejalo
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 42
Joined: Mon Nov 27, 2006 11:26 am

Re: Najgori hosting

Post by blejalo » Sun Dec 05, 2010 8:33 pm

Leftfield wrote:1. Godaddy je OK samo ako imas Linux hosting ali ipak na kraju, to je share hosting.

2. Uvijek toplo preporucujem John Companies kao extremno dobar: professional quality hosting. Marko mi ga je otkrio prije par godina i moram priznati, ne da sam zadovoljan, nego vrh vrhova.
Godaddy je smeće (linux), pišem na osnovu iskustva, toliko su bili loši da se osnovna joomla! bez ikakvih dodataka, sadržaja, slika učitavala skoro 3 minute!!! Otkazao sam im, i pošteno su mi vratili novac! Godaddy za kupovinu domena je Meka i Medina, pogotovu kad daju kupon, možeš za 1$ kupiti domen...

Ovi su dobri što se tiče zakupa servera ko fura freebsd, Marko ih ne kupuje eto tek tako, ali nisu nešto povoljni i uz to ne nude dijeljeni hosting. Zaključak: namjenjeno ljudima koji znaju šta im treba, a pritom ne štede!
Za nas amatere (sirotinju) je plafon http://nordicvps.com ili Hostgator (nekidan su imali rasprodaju 50-80%). Mada u Srbiji se pojvilo hosting kompanija kao pečurke poslije kiše. I šljakaju, da ih sad ne nabrajam, međutim, uvijek ima ono ali... ali desi im se da ne zakrpe centos pa im turčin mazne sve korisničke podatke i difejsuje sajtove, pa onda kreću tako blentavi izgovori tipa korisnici su dužni da se brinu o sigurnosti sajta, nije do njih da povratiš od izgovora! :eek: zaključak: da baba dinar da uđe u kolo a tri da izađe tj. ako ne znaš šta vrijedi, znaš šta je "skupo" - nije svačije ispod Ramića pjevati! :D

User avatar
cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2274
Joined: Fri Oct 12, 2007 10:31 am
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by cicans » Mon Dec 06, 2010 9:40 am

snajperista wrote:Ko nije hostovao Joomla sajt na VERATU taj nezna šta je tuga. :)
znaju oni koji su sa verata presli na Adssrbija ! ;)
Koliko vidim, najnovije je da ads prestaje sa radom - znaci jedan manje.
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

User avatar
snajperista
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 159
Joined: Sun Feb 25, 2007 11:10 am
Location: Serbia Belgrade

Re: Najgori hosting

Post by snajperista » Mon Dec 06, 2010 10:28 am

Sva sreća pa nikda nisam ni čuo za njih...

User avatar
Woutan
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 81
Joined: Sat Sep 25, 2010 5:40 pm
Location: Trebinje-Beograd
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Woutan » Tue Dec 07, 2010 2:27 pm

FIna tema, samo nastavite tako, da se neko ne zaleti od onih silnihe banera..i reklama...."Najbolji hosting u Srbiji, samo 1000 din godisnjeeee...naj boljeeeee"
Oni koji se ne reklamiraju toliko i jesu najbolji jer im reklama nije potrebna, sam ce neko doci na neki forum i rece...

@Leftfield
ne da sam zadovoljan, nego vrh vrhova.
http://www.malestvari.net
http://etrafika.net
Hercegovina, Kalifornija...
Volim što sam eroooo :D

User avatar
trabakula
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 119
Joined: Thu Dec 20, 2007 1:40 am
Location: Balkan

Re: Najgori hosting

Post by trabakula » Wed Dec 08, 2010 11:25 am

Ja imam jedno 5 hostinga na joomli i nisam u principu nikada imao problema. Sad sam uzeo da preradim jedan stari u joomli i... naravno server je neka praistorija i sad čekam da prebace na drugi server... Radili su mi to i pre za jedan drugi sajt. Prosto u srbiji se očekuje da ne tražiš ono što si pošteno platio ;)

Ah, da...
Last edited by cicans on Wed Dec 08, 2010 11:43 am, edited 1 time in total.
Reason: smanji sliku pa je ubaci ponovo

Novi Lik
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 74
Joined: Mon Nov 02, 2009 1:15 pm

Re: Najgori hosting

Post by Novi Lik » Wed Mar 02, 2011 6:59 pm

E Verate Verate
Najgore je kada nesto treba prebaciti na sajt ili preuzeti. Veza PUCA ponekad na svakih 5sek.
Sto je najludje isto je bilo i pre godinu dana. Jedino sto su me tada ubedjivali da je do mog ADSL pristupa i da oni nemaju veze sa tim. A sad lepo priznaju da su radovi u toku...

Otvaranje sajta je veoma sporo, ponekad ocajno narocito u vecernjim satima.

User avatar
trabakula
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 119
Joined: Thu Dec 20, 2007 1:40 am
Location: Balkan

Re: Najgori hosting

Post by trabakula » Thu Mar 03, 2011 2:50 am

Jednom rečju, mislim da je verat jedan od najgorih provajdera u Srbiji ali stvarno. Probao sam jos neke domaće "jake" provajdere i nije ovakva tuga kao verat. Moram joomlu fajlić po fajlić da penjem :)
U principu, njih hosting i ne zanima ;)

Novi Lik
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 74
Joined: Mon Nov 02, 2009 1:15 pm

Re: Najgori hosting

Post by Novi Lik » Tue Mar 22, 2011 5:32 pm

Ako vec nisi Probaj FileZilla za prebacivanje fajlova. Mnogo je lakse nego windows commander.

Jecika
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 49
Joined: Fri Nov 13, 2009 11:26 am
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Jecika » Wed Aug 24, 2011 11:08 am

Leftfield wrote: Uvijek toplo preporucujem John Companies kao extremno dobar: professional quality hosting. Marko mi ga je otkrio prije par godina i moram priznati, ne da sam zadovoljan, nego vrh vrhova.
Pozdrav da li možete da mi kažete kakvo predznanje mi treba da bi prešla na VPS konkretno kod John koga preporučujete.

Vidim konkretno za Linux VPS Servers da postoji neki VPS Control panel da li je on dovoljan za rad:
Ubacivanje više sajtova, baza, mail-ova... ili treba još nešto da se instalira kada se uzme ovaj VPS... ili da naučim neki program za pristup serveru

Kod drugih postoji cPanel i WHM Control Panel u njima znam da radim ali verujem vama da je dobar John pa mi treba ta informacija.

Da li je tehnička podrška dobra kod Johna.

Hvala! Možda pitanje nema veze sa Joomlom ali mislim da je dobro da se malo prodiskutuje oko VPS jer obimniji i zahtevniji Joomla sajt bez dobrog hosta nije dobar.

Inače ja koristim EUnet Cloud i sve preporuke za njih ali su baš skupi i naplaćuju sve što mogu i što ne mogu oni naplaćuju!!!

User avatar
acamilicko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Fri Nov 30, 2007 10:26 pm
Location: Serbia

Re: Najgori hosting

Post by acamilicko » Fri Aug 26, 2011 1:55 am

Loopia dno dna! Nisam ih zvao niti kontaktirao u vezi sporosti hostinga, jer znam da cu se unapred iznervirati. Jednostavno kada dodje momenat preselicu sajt na drugi host i cao zdravo...

Najbolji... za sada meni neki strani, ne znam kako se zvase... I dobar Banker inter.net iz Nisa, veoma mala firmica ali sajtovi sljakaju pa pevaju :)
Kada mislis da je najteze i da je doslo do kraja, probaj da zapnes jos malo.

SinisaKrisan
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 173
Joined: Sun Apr 05, 2009 5:05 pm
Location: Bali, Indonesia
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by SinisaKrisan » Sun Dec 04, 2011 11:57 pm

Ono sto sam ja naucio na tezi nacin te davne 2002 kada sam uplatio tadasnjem Neobee-ju danasnjem Orion Telekomu je da NIKAD vise u zivotu ne hostujem ni kod jednog provajdera koji ima prezentaciju na domacem nam jeziku.

Jednostavno, to je fakt. Nasi hostinzi ne mogu da se porede sa stranim, i ja apsolutno nemam problem da pare za hosting dam strancu.
JomSocial Project Manager
http://www.jomsocial.com
IJOOMLA INC

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by drazic » Mon Jan 16, 2012 11:08 pm

Orion - Nikad vise!!! Katastrofa je blaga rec za njih...Imali su problem sa serverom tokom septembra-oktobra i jos to nisu sredili.

Prebacio sam par sajtova na VeratNet i prezadovoljan sam. Da li se to VeratNet u medjuvremnu popravio ili je samo privid?

Acko017
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 404
Joined: Mon Jan 18, 2010 7:30 am
Location: Bujanovac
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Acko017 » Mon Jan 16, 2012 11:52 pm

@drazic, ipak privid... :D

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by drazic » Tue Jan 17, 2012 2:37 am

Za sada (nekoliko meseci) nemam nikakvih problema...

kajzer
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 18
Joined: Tue Mar 09, 2010 5:20 pm
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by kajzer » Mon Oct 21, 2013 11:11 pm

Nisam mnogo okasnio na thread, doduše nisam odavno ni bio na forumu, uglavnom
ORION najgori hosting od domaćih sa kojima sam ja imao iskustva, što reče drazic, kad god ih pozoveš imaju problema sa serverom, dok su bili SezamPro i bili su okej...


Locked

Return to “Ćaskanje”