Najgori hosting

Moderator: cicans

harlekince
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 5
Joined: Fri Jan 23, 2015 1:16 pm
Location: beograd
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by harlekince » Sat Jan 24, 2015 5:43 pm

Najviše me nervira kada gospodu u Veratu zovete na telefon koji je ostavljen na sajtu a oni se satima ne javljaju. Totalno neprofesionalno.

Dgras777
I've been banned!
Posts: 26
Joined: Mon Jan 26, 2015 2:05 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Dgras777 » Tue Jan 27, 2015 9:01 pm

Zar je moguce da neko jos uvek vostuje kod nas kada je preko daleko jeftinije i kvalitetnije

harlekince
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 5
Joined: Fri Jan 23, 2015 1:16 pm
Location: beograd
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by harlekince » Sat Feb 21, 2015 7:12 pm

Preko je jeftinije , ali čuo sam da je dosta ljudi i tamo imalo neke probleme.

Logomir
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Wed Jun 24, 2015 2:27 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by Logomir » Wed Jun 24, 2015 10:14 pm

Pozdrav svima (prvi post na forumu).
Ne znam da li se uklapa u temu, ali već više od 7 godina hostujem sve sajtove kod futurehosting.com, na preporuku prijatelja iz Beča. Server je u Londonu i dosad nisam imao nikakve probleme sa njihove strane, a na svaki tiket se odgovara u roku od par minuta.

Iskustva koja imam sa domaćim registrarima oko registracije domena su mi dovoljno mučna, tako da i ne pomišljam na domaći hosting. Mada bi voleo da me vreme demantuje.

User avatar
CyrusXxX
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 236
Joined: Wed Oct 04, 2017 6:23 am
Location: Belgrade Serbia
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by CyrusXxX » Fri Aug 24, 2018 8:12 pm

Hajde da uđemo u 2018 sa ocenama hostinga:
Orion, Beotelnet, Eunet bežite od njih kao đavoli od krsta. Mada Eunet je sada deo Sbb-a pa ko zna možda upumpaju malo znanja i kapitala...

Ove sitne neću ni da pominjem.

Jedini hosting koji zaista poštujem u Srbiji je Dreamweb hosting. Odlična usluga.

User avatar
cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2274
Joined: Fri Oct 12, 2007 10:31 am
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by cicans » Mon Aug 27, 2018 6:49 am

CyrusXxX wrote:
Fri Aug 24, 2018 8:12 pm
Mada Eunet je sada deo Sbb-a pa ko zna možda upumpaju malo znanja i kapitala...
Eunet je bio dobar sve dok ga nije preuzeo SBB, takvo je barem moje iskustvo. Ne znam kakav je drugi deo starog Euneta a sada se zovu Yu.net?
Ja sam trenutno na Plus hostingu, pouzdani su, podrška im je OK, redovno se ažuriraju... odličan odnos cena:kvalitet.
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

User avatar
CyrusXxX
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 236
Joined: Wed Oct 04, 2017 6:23 am
Location: Belgrade Serbia
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by CyrusXxX » Fri Sep 07, 2018 12:06 am

cicans wrote:
Mon Aug 27, 2018 6:49 am
CyrusXxX wrote:
Fri Aug 24, 2018 8:12 pm
Mada Eunet je sada deo Sbb-a pa ko zna možda upumpaju malo znanja i kapitala...
Eunet je bio dobar sve dok ga nije preuzeo SBB, takvo je barem moje iskustvo. Ne znam kakav je drugi deo starog Euneta a sada se zovu Yu.net?
Ja sam trenutno na Plus hostingu, pouzdani su, podrška im je OK, redovno se ažuriraju... odličan odnos cena:kvalitet.
Yu.net... iskren da budem neću barem trenutno ni da ih testiram.
Eto interesantna stvar neko zadovoljan neko ne.
Sa eunetom sam raskrstio kada sam ih zvao da mi promene php verziju koju sam koristio tada. Davno je bilo doduše i ono što me je iznerviralo je čekam ja na liniji a u pozadini čujem kako se zafrkavaju i ćaskaju a ja kao idiot čekam i čekam...

Možete li mi reći gđo Svetlana šta je sbb uradio pa je vaše iskustvo postalo negativno sa eunetom čisto da se informišem o promenama sa njima iz korisničkog ugla?

Hvala!

User avatar
cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2274
Joined: Fri Oct 12, 2007 10:31 am
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Najgori hosting

Post by cicans » Fri Sep 07, 2018 5:39 am

Koliko se sećam, Eunet je imao razvijen neki svoj custom admin panel, koji je raspadom i podelom, odlaskom ljudi, zamenjen c-panelom. Takođe ako se dobro sećam u yunet je prešla originalna ekipa euneta (ispravite me ako nisam u pravu). Do tog perioda, podrška kao i pouzdanost i stabilnost (zaštita od upada i sl.) je bila sasvim korektna, barem su bila takva moja iskustva. U tom periodu kad ih je preuzela neka druga firma (SBB ili kako god da se to onda zvalo), kada verovatno više nije bilo ljudi koji bi održavali te custom postavke servera, čak i sama promena verzije php je znacila i promenu samog servera, jer im je osnovno obrazloženje bilo da ne mogu da menjaju verzije zbog korisnika kojima su potrebne starije verzije phpa ili mysqla i sl. Hakerska i "hakerska" provaljivanja njihovih servera su bila veoma česta. O tome da sam ih čak i ja obaveštavala o njihovim propustima, do ignorisanja tih obaveštenja, završila sam sa njima kao korisnik.
Po ugovoru koji sa njima sklapaš, tako su se osigurali da oni nikad i ni za šta nisu krivi. Bilo šta da se desi na serveru, makar i njihovom greškom, posledice uvek snosi krajnji korisnik. Ukratko, oni su uvek u pravu.
Iako već godinama svoje sajtove ne držim kod njih, znam neke koji su sticajem raznoraznih okolnosti još uvek na Eunetu, podrška i odnos prema korisnicima im je najslabija karika, a verzije php-a možeš i sam menjati ;)
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

jovancv
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 25
Joined: Thu Mar 01, 2018 1:44 am

Re: Najgori hosting

Post by jovancv » Fri Oct 12, 2018 12:14 am

Ja imam neki hosting na eunetu, i par puta sam zvao podršku na onaj telefon i bio zadovoljan istom...
Ne znam, možda mi zahtevi nisu bili preozbiljni, ali nemam negativno mišljenje o eunetu


Locked

Return to “Ćaskanje”