Nepisana pravila!?

Moderators: TheHacker, cicans

Locked
milettic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Nepisana pravila!?

Post by milettic » Wed Oct 13, 2010 8:46 pm

Na forumu sam nekoliko godina i nikad me niko nije upozorio da sam prekršio "pravilo"
i od jednom sam banovan na temi viewtopic.php?f=144&t=554244
i u poruci piše "banovani ste zbog konstantnog kršenja pravil"

Želio bi znati koja su to konstantna pravila i zašto nigdje ne mogu da nađem pravilo gdje piše da je zabranjeno postavljanje fajlova?

Ako u fajlovima pise "All rights reserved" jel to znači da su zabranjeni?
Onda ni jedan joomla fajl ne smije da se zakači jer i u dnu ovog foruma i joomla cms-a piše "All rights reserved"

Stvarno mi nije jasno o kakvoj licenci i ako jesam prekršio - gdje sam mogao da pročitma pravila i da li je to razlog da me trajno banujete sa foruma poslije toliko godina?!

Da li sada imam pravo da se registrujem ponovo, možda opet predstavim publici ili moram pod lažnim imenom ?
Jednostavno ne mogu da vjerujem...

cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero

Re: Nepisana pravila!?

Post by cicans » Thu Oct 14, 2010 5:51 am

Pravila su vrlo jasno i citko napisana, samo ih treba procitati:
...*Dozvoljen je samo jedan nalog po osobi.
*Lažno predstavljanje ili zastupanje trećeg je zabranjeno. Nalog će vam biti obrisan ukoliko prekršite ovo pravilo.
*Ne vodite diskusije o nelegalnim stvarima. Naš server se nalazi u SAD i sam im tim je pod SAD juridistikcijom. Molimo vas da nas ne izlažete nepotrebnoj pravnoj odgovornosti.
*Nemojte postavljati linkove ka sajtovima koji sadrže warez/copyrighted programe ili materijale koji mogu nelegalno da se skinu.
*...Nemojte postavljati isto pitanje na više mesta.
*Linkovanje ka ekstenzijama: Ako je ekstenzija (komercijalna ili bilo koja druga) izlistana u JED extensions.joomla.org onda link u Forumu mora voditi ka odobrenoj ekstenziji u JED-u.
...
Nepoštovanje ovih pravila može rezultovati izmenama, negativnim moderiranjem ili brisanjem vaše poruke. Zadržavamo pravo da zabranimo pristup našem sajtu korisnicima.
Zadržavamo pravo da u bilo koje doba izmenimo ova pravila.
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=29&t=73082

Cross-posting, ignorisanje pitanja moderatora, warez korisnik...
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso

Post by Leftfield » Thu Oct 14, 2010 9:16 pm

Ej ćao... ja sam odustao od Moderisanja pa se sada javljam iz istog položaja kao i ti Mileta. Zar u pravilima ne piše da je zabranjeno praviti više naloga? Eto još jedno si prekršio a kažeš da si pročitao pravila foruma :)
Joomla Templates and Plugins /https://youjoomla.com/

milettic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Post by milettic » Thu Oct 14, 2010 10:15 pm

cicans wrote:Pravila su vrlo jasno i citko napisana, samo ih treba procitati:
...*Dozvoljen je samo jedan nalog po osobi.
*Lažno predstavljanje ili zastupanje trećeg je zabranjeno. Nalog će vam biti obrisan ukoliko prekršite ovo pravilo.
*Ne vodite diskusije o nelegalnim stvarima. Naš server se nalazi u SAD i sam im tim je pod SAD juridistikcijom. Molimo vas da nas ne izlažete nepotrebnoj pravnoj odgovornosti.
*Nemojte postavljati linkove ka sajtovima koji sadrže warez/copyrighted programe ili materijale koji mogu nelegalno da se skinu.
*...Nemojte postavljati isto pitanje na više mesta.
*Linkovanje ka ekstenzijama: Ako je ekstenzija (komercijalna ili bilo koja druga) izlistana u JED extensions.joomla.org onda link u Forumu mora voditi ka odobrenoj ekstenziji u JED-u.
...
Nepoštovanje ovih pravila može rezultovati izmenama, negativnim moderiranjem ili brisanjem vaše poruke. Zadržavamo pravo da zabranimo pristup našem sajtu korisnicima.
Zadržavamo pravo da u bilo koje doba izmenimo ova pravila.
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=29&t=73082

Cross-posting, ignorisanje pitanja moderatora, warez korisnik...
Bojim se da još uvijek ne razumijem...

Nemoj da sad ispadne da sam banovan zato što sam poslije banovanja otvorio drugi nalog ...

Registrovao sam se ponovo pod istim imenom i prezimenom jer stvarno nemam namjeru da se skrivam pod nn nikovima i ja za svaki post odgovaram moralno i pravno.

Isto tako nisam mogao da prihvatim činjenicu da sam osuđen a da mi nije predočen moj grijeh...
Slao sam pp moderatoru koji me blokirao u želji da riješimo ko ljudi međutim nisam dobio odgvor pa sam postavio post.

Svaka se greška može ispraviti a može se neko i pomilovati.
Ako sam napravio neku grešku MOLIM VAS izvinite, a ako je bila vaša greška - nema problema , ne morate mi se izvinjavati samo mi pustite moj nalog.

Ako nisam dobrodošao u zajednicu scg - recite i to, nije problem - neću napisati ni jedan post ovdje, samo Vas molim da mi vratite nalog jer ne želim da mi stoji pored mog naloga da sam banovan!

Ne vodite diskusije o nelegalnim stvarima. - pod ovo stvarno neznam šta podrazumijevate?
Pitali ste me koji template i ja sam rekao, niko me nije pitao da li imam licencu i da li, bez obzira na to da li je imam, ne mogu tražiti pomoć za ništa što nije upakovano u joomla-u.

Nisam tražio da krekujem, da hakujem, samo sam tražio način da promijenim boju u css-u za ono što već imam...

Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso

Post by Leftfield » Fri Oct 15, 2010 1:04 am

Zar je neko napisao da nisi dobrodošao u scg zajednicu??? Zašto na politiku? Zar je odje iko ikad pisao na tu temu (osim jedan debil iz Nikšića)? Evo, i sad ti niko nije izbrisao postove.
Nemoj da sad ispadne da sam banovan zato što sam poslije banovanja otvorio drugi nalog ...
Reče da si pročitao pravila ali se ni sam sebi nisi narugao (u šali) da si ih prekršio.

Drugo, PP nije dozvoljen osim ako nisi pozvan to da uradiš - i ovo piše u pravilima foruma. I eto, tek si se registrovao, a već si počeo da redjaš. Sad bi Mod trebao da te juri, da te opominje, i na kraju ćeš se pitati a radi čega.

Pošto sam tu i imam kontakt sa Modovima popričaću ovih dana sa njima pa da vidimo kakvu će odluku donijeti.

Žao mi je, ali najiskrenije, ako misliš da sam donio pogrešnu odluku i/ili ako misliš da je bilo išta lično u donošenju ovakve odluke. Ovo sam napisao da te ispoštujem a zaista ne želim da raspravljam dalje da diskusija, kako mi miriše, ne bi otišla u pogrešnom smjeru.

Srdačan pozdrav.
Joomla Templates and Plugins /https://youjoomla.com/

milettic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Post by milettic » Fri Oct 15, 2010 3:48 pm

rijetko ko prizna krivicu :P
Ma nisam privatnu poruku slao - ne moze tehnicki jer treba 5 postova, poslao sam mejl.

Zamolio bih te da vidis sta i ako je moguce da mi se vrati onaj nalog jer sam tamo "pravi ja"

Poz

Locked

Return to “Ćaskanje”