zasto je joomla 1,6

Moderators: TheHacker, cicans

Locked
sorcerer-rshc
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

zasto je joomla 1,6

Post by sorcerer-rshc » Fri Jan 21, 2011 7:32 pm

nije mi jasno zasto ste morali ovoliko da zakomplikujete stvar
1.5 je bia mnogo jednostavnija i
plus jos nema komponenti i ostalih stvari koje su kompatibilne sa 1,6
a i od kad sam instalirao 1.6 samo prate problemi prvo me zeza sajt nemogu pojedine komponentre da instaliram izbacuje mi
Forbidden

You don't have permission to access /administrator/index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
sad
mi to izbacuje jace komponente ili bolje receno na komponete koje vise zauzimaju i koje su komplikovanije npr: jomsocial agora forum ili video flov .
i dali postoji tutorijal koji bih mogao da skinem da bih se malo privikao na ovo cudo jer nema nikakve slicnosti sa ijednom verzijom joomle samo su neki nazivi isti sve ostalo je komplikovano sacuvaj boze da nemoze covek da se privikne . zato vas pitam dali je moguce da se dobije neka vrsta tutorijalaza 1.6 na srpskom da se skine da bih nekako dosao na kraj sa ovim problemima?

sorcerer-rshc
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Re: zasto je joomla 1,6

Post by sorcerer-rshc » Fri Jan 21, 2011 8:25 pm

kako mogu da resim ovaj prblem jer je poceo da mi se javlja i na joomli 1.5.22 a ovaj problem nisam imao dok nisam resao na 1.6
ovo mi izbaci kad hocu da instaliram neku komponentu :
Forbidden

You don't have permission to access /administrator/index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
sta da radim ?

hogar8
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by hogar8 » Sat Jan 22, 2011 1:18 am

Ni rijeka nije bila rijeka u samom pocetku..

Nidzo2203
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by Nidzo2203 » Sat Jan 22, 2011 3:30 pm

sorcerer-rshc wrote:nije mi jasno zasto ste morali ovoliko da zakomplikujete stvar
1.5 je bia mnogo jednostavnija i
plus jos nema komponenti i ostalih stvari koje su kompatibilne sa 1,6
a i od kad sam instalirao 1.6 samo prate problemi
Niko ništa nije zakomplikovao. Joomla se samo unapredila. Kako je prešla sa verzije 1.0 na 1.5 tako je sad (nema ni mjesec dana) izašla verzija 1.6. Ako ti se to dešava na live sajtu šta da ti kažem osim da si pogriješio što si se zaletio sa prelaskom na novu verziju. Mnoge komponente i šabloni nisu još uvijek kompatibilni sa 1.6 ali vremenom će sve sjesti na svoje mjesto.Malo jeste čudna ali u suštini sve je to isto samo novije i bolje :)
Joomla 1.5 će i dalje imati podršku u narednih godinu i po dana tako da ova verzija 1.5.22 nije poslednja iz 1.5 "serije" :)
Mislim da još niko nije napisao tutorijal na srpskom.
To što ti se javlja može biti da su komponente koje pokušavaš da instaliraš nekompatibilne sa 1.6 ili da ti u podešavanju servera stoji da ne možeš da uploaduješ i instaliraš dodatke koji premašuju određenu veličinu. Ako je ovo drugo slučaj onda ili vidi u konfiguraciji joomle vrijednosti ili raspakuj dodatak, digni ga na server u tmp folder i odatle ga instaliraj. Drugo mi ništa trenutno ne pada na pamet.

The Genius
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by The Genius » Sun Jan 23, 2011 10:56 am

Zna li neko oce li moci ovo na ovu novu joomlu viewtopic.php?p=1820245#p1820245
Znaci kad objavljujem clanak da ga automatski objavim u vise kategorija?

Locked

Return to “Ćaskanje”