Kako postaviti pitanje na forumu? [OBAVEZNO ŠTIVO!]

Moderator: cicans

Locked
User avatar
Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso
Posts: 4439
Joined: Fri Dec 08, 2006 3:33 am
Contact:

Kako postaviti pitanje na forumu? [OBAVEZNO ŠTIVO!]

Post by Leftfield » Sun Oct 19, 2008 10:26 am

Iako je definisano u Pravilima Foruma - http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=29&t=73082 kako da postavite pitanje, kako treba a kako ne, a u svrhu kako bi se Vama lakše pomoglo evo malog savjeta:

1. Razmislite 1 min. Postavite pitanje sažeto i jasno. Objasnite.
2. Uvijek navedite koju verziju koristite (Joomla!, ekstenzije...) bez obzira da li mislite da li treba ili ne.
3. Objasnite šta ste uradili prije nego je došlo do neke greške (nešto ste mijenjali, instalirali...)
4. Ako je pitanje u vezi prikaza šablona, postavite link prema vašem sajtu.
5. Ako je pitanje u vezi hostinga i Joomla! navedite od čega se sastoji vaš web server.
6. Ako je pitanje u vezi greške, citirajte grešku... ako je duži tekst, najprije ga stavite u tekstualni fajl, pa ga okačite u post.
7. Na Forumu se ustalio neki ružan običaj da se citira sagovornik bez ikakve potrebe. Molimo vas da, radi preglednosti, ne citirate bez potrebe i citirajte samo onoliko i ono što želite da komentarišete.
8. Ne postujte nekoliko puta zaredom.

Prmijer:

Loš naslov:
HITNO !!! Problem sa linkovima
Ispravan Naslov:
Dupli linkovi - sh404
Loš Post:
Ovo mi je baš hitno, ne znam kako da maknem slične urlove. Ali baš mi je hitno.
Ispravan Post:
Koristim Joomla! 1.5.7, imam instaliranu komponentu sh404 verziju 1.3.8.
Kako da se riješim duplih linkova?
SEO & SEM Manager https://vujosevic.com/

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Kako postaviti pitanje na forumu? [OBAVEZNO ŠTIVO!]

Post by Vrlo Jak Tim » Sun Oct 19, 2008 11:08 am

I kad već postavite pitanje, nemojte posle 36 minuta pitati "zar niko ne zna?", uz odgovarajući tužni izraz lica. Svaki takav post biće obrisan.

Na forumu ima bar 15 ljudi koji redovno odgovaraju na pitanja, daleko više njih koji čitaju sve postove i 5 moderatora koji čitaju SVAKI post.
Ako odgovora nema - ili niko ne zna, ili je već toliko puta odgovoreno...

Ne postavljajte 6 različitih problema/pitanja u jedan post. Niste ograničeni brojem postova.
Jedan problem - jedan post.

Za nove korisinke: potrošite 3 sata vremena, pročitajte sve prve postove na forumu, pogledajte sa kakvim su se problemima ljudi sretali, kako bi znali da postoji rješenje i za vaš problem. Zato je potrebno "Solved" u naslovu topica, i zato je potrebno precizno pitanje u topicu.
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...


Locked

Return to “Serbian/Montenegrin Forum”