Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Moderator: cicans

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Fri Oct 03, 2008 1:40 pm

Ukoliko imate potrebu za dvojezičnim sajtom možda će vam ovaj post pomoći.
Naime, napravio sam komponentu koja "na kvarno" pravi "prevod" originalnog sajta za JoomFish. Iako nije sve završeno i testirano (prebacivanje iz ćirilice u latinicu radi bez greške) želim da ovo podelim sa Community kako bi što pre došli do upotrebljive varijante.

Upustvo bi bilo sledeće:
1. Instalirati Joomfish 2.0 (još uvek je beta ali lepo radi)
2. Instalirati i ćirilični i latinični prevod
3. Instalirati komponentu koja je u atachmentu
4. U podešavanjima izabrati ciljano pismo
5. I konačno - Aplly
6. Ostalo je klasičan JoomFish
7. Nakon svake izmene ili dodavanja novih tekstova Aplly će automatski ažurirati šta treba.

Napomene: Komponenta je prvobitno zamišljena da se originalni članci unose u ćirilici a da se kasnije radi preslovljavanje. Kasnije sam našao i klasu koja radi preslovljavanje latiničnog html bloka tako da je omogućeno da originalni tekstovi budu i na latinici (ovo još uvek nije detaljno testirano).
Preslovljavanje u ćirilicu je vezano sa problemima reči koje ostaju u svojoj lanitničnoj verziji, kao i kod pisanja "dj" (odjava). Komponenta je koncipirana tako da se tekstovi koji se ručno menjaju preko JoomFihsa više se ne obrađuju automatski što omogućava se sa minimalnim naporom dobije i ćirilični sajt.

Da ne dužim sada dalje. Ako je ova priča nekom interesantna/korisna neka se javi pa da vidimo kako ćemo dalje.
Last edited by mpele on Wed Oct 08, 2008 1:20 pm, edited 1 time in total.

User avatar
dmd
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 510
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:56 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dmd » Sat Oct 04, 2008 2:51 pm

Da li treba prilikom svakog unosa kliknuti na Aplly?
Probao sam dodatak i moram prilikom svakog unosa da kliknem da bise ćir - lat.

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Mon Oct 06, 2008 6:35 am

Posle svake izmene u osnovnom tekstu treba kliknuti Aplly da bi se ažurirale izmene u latiničnom (ćiriličnom) prevodu. Nije problem ni napraviti plug-in koji će posle svakog "Save" raditi ažuriranje ali o tome ću razmišljati tek ako za to bude interesenata.
To što si video da briše je naznaka da briše keš od JoomFish-a, da bi se izmene odmah mogle videti.

Nego, Dmd, reci mi da li je sve radilo kako treba?

User avatar
dmd
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 510
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:56 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dmd » Tue Oct 07, 2008 12:00 am

Da. Uneo sam nekoliko članaka i na klik, uneto je u bazu prevod sa ćirilice na latinicu.
Nisam detaljnije pratio dodatak.Ali se meni u startu javio mali problem zbog velike dnevne količine (više od 100 unosa dnevno) pa bi bilo zamorno stalno posle unosa ići na Aplly.Za uobičajne sajtove sasvim o.k.
Možda nije loše napraviti dodatak u editoru, kada se unese podrazumevani jezik da se klikom na dugme(donji deo editora), uradi sve ono kod tebe.Praktičnije je, kada je odmah kod editora(dole desno od opširnije).

Ja sam pre nešto više od 2 meseca razmišljao o dodatku, nekakvog preslovljavanja.
Ideja je bila da dodatak "u letu" zameni jedno pismo sa drugim.
Znači bez joomfish-a.Jedna baza sa određenim pismom, a dodatak kada se aktivira "radi posao".Sa prednje "prekidač" koji služi za izbor pisma.Ne znam php sintaksu ali mogu donekle da razumem logiku.Ideja za preslovljavanje sadržaja je bila:

------------------------------------------------------------------------------
<?php
// bez direktnog pristupa
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');

// registracija događaja
$mainframe->registerEvent('onPrepareContent', 'plgPreslovljavanje');


function plgPreslovljavanje(&$row, &$params, $page)
{
// samo nekoliko slova za primer
$lat[0] = '/š/';
$lat[1] = '/s/';
$lat[2] = '/S/';
$lat[3] = '/v/';
$lat[4] = '/u/';
$lat[5] = '/č/';
$lat[6] = '/D/';
$lat[7] = '/d/';
$cir[0] = 'ш';
$cir[1] = 'с';
$cir[2] = 'С';
$cir[3] = 'в';
$cir[4] = 'у';
$cir[5] = 'ч';
$cir[6] = 'Д';
$cir[7] = 'д';

// tekst sadržaja, naslov sadržaja, datum, autor, tabela sadržaja...
$row->text = preg_replace($lat, $cir, $row->text);
$row->title = preg_replace($lat, $cir, $row->title);
$row->created = preg_replace($lat, $cir, $row->created);
$row->author = preg_replace($lat, $cir, $row->author);
$row->date = preg_replace($lat, $cir, $row->date);
$row->toc = preg_replace($lat, $cir, $row->toc);
// i ostalo šta treba...
}
?>

--------------------------------------------------------------------------------------
Ovaj nezavršeni niz naših(samo zbog primera rada) slova se zamenjuje uz pomoć funkcije koja preslovljava, pre nego što se prikaže stranica i to izuzetno brzo.Pošto je podešen "okidač"
za događaj, on se aktivira za svaku novu otvorenu stranicu.
Gore napisan niz za zamenu karaktera(koji je blago rečeno očajan i zahteva elegantniju dimenziju niza, ali i takav brzo se izvršava) treba stručnije napisati.Rekao sam da ne znam php.
Pošto je parametar onPrepareContent, sve se prvo zameni pa se onda prikaže željena strana.
Rad dodatka za preslovljavanje sadržaja?
Nema problema sa izmenom karaktera, ali "tako dobro radi" da zameni i dodatke koji takođe rade u člancima i samim tim su beskorisni.Logika provere ostalih dodataka mora se implementirati(ako bi se koristilo sa proverom {- vitičaste zagrade, koja se obično pojavljuje za aktiviranje dodatka).I ovo nije dobro ukoliko bi neko u članku hteo da unese tekst posle { koji ne treba zameniti.Takođe i za hiperlinkove,...
Ostalo je da se radi na preslovljavanju teksta u modulima.Ovo se odnosi na unos članaka.
Da se vratim tvojoj komponenti.Kao što sam rekao nekoliko puta sam uneo tekst i radila je svoj posao.
I ukoliko imaš znanje za izradu dodataka za editor(Editors-xtd), možda bi bilo brže.

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Tue Oct 07, 2008 6:20 am

dmd wrote:Ali se meni u startu javio mali problem zbog velike dnevne količine (više od 100 unosa dnevno) pa bi bilo zamorno stalno posle unosa ići na Aplly.
100 x 3min = 300 min = 5h denvno za ažuriranje
Koji sajt to održavaš ?
dmd wrote: Možda nije loše napraviti dodatak u editoru, kada se unese podrazumevani jezik da se klikom na dugme(donji deo editora), uradi sve ono kod tebe.Praktičnije je, kada je odmah kod editora(dole desno od opširnije).
Problem je preslovljavanje raditi u editoru jer ako se još nije kreirao članak (upisao u bazu) onda nije moguće ni prevod "vezati" za original. Preslovljavanje se mora uraditi pošto original postoji u bazi.
Po meni se rešenje nalazi u plug-inu koji se startuje na dogadjaj Save ili Apply - dakle kada se završi unos teksta. Ovo je bilo u planu ali u skorije vreme neću imati vremena da rešavam taj problem :( Ali biće...

User avatar
dmd
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 510
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:56 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dmd » Tue Oct 07, 2008 12:17 pm

Znatno se više unosi od 100 članaka dnevno i ažurira najmanje 12 h dnevno (više ljudi).

Dodatak za editor sam mislio na principu:
Imaš podrazumevano pismo, a dodatak u editoru zameni karaktere i sačuva u polje koje je u relaciji sa unosom.
Znam da je lakše pričati nego izvesti logiku.

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Wed Oct 08, 2008 7:23 am

Probaj ovako:
- Kada uneseš sav text koji imaš klikneš na Apply (ono koje se pojavljuje na formi editora) da sačuvaš izmene odnosno napraviš članak.
- Odmah zatim klikneš na Save i to bi bilo to.

Plug in koji ti je prilogu će na svako Save iz com_content da startuje preslovljavanje i sa dodatnim klikom imaš automatsko izvršenje funkcije kao i iz komponente.

Trenutno se preslovljavanje radi na celoj bazi (što uzima resurse) a ako već imaš toliko članaka onda je potrebno uraditi i malu optimizaciju onoga šta se preslovljava. O tome ćemo ako ti ovo vrši posao.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by mpele on Tue Oct 14, 2008 6:02 am, edited 1 time in total.

User avatar
dmd
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 510
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:56 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dmd » Wed Oct 08, 2008 7:29 pm

Probaću ovo što si postavio i kazaću ti kako je bilo.

User avatar
dmd
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 510
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:56 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dmd » Wed Oct 08, 2008 7:54 pm

Uneo sam nekoliko članaka u lokalu i lepo radi.
Odlično urađen posao.
Javiću ako se slučajno pojavi problem.

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Fri Oct 10, 2008 7:54 am

Javi se kada budeš hteo da koristiš na "live" sajtu - da ti objasnim kako da optimizuješ preslovljavanje.

User avatar
dmd
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 510
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:56 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dmd » Fri Oct 10, 2008 9:19 pm

Da mislim da treba optimizacija.
Možda možeš da objasniš i ovde šta raditi.

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Mon Oct 13, 2008 6:58 am

Možeš li da mi daš link do tvog sajta da vidim kakva je struktrua sajta? Ovako napamet mogu samo ovo da kažem:

Da pojasnim, za početak šta se dešava.
Medju podešavanjima imaš nešto ovako

Code: Select all

content-170,171-title-introtext-fulltext
menu--name
sections--title
categories--title
modules--title
weblinks--title
Kada čitaš jedan red prvo je naveden naziv tabele (bez "jos_"), pa onda spisak id-članaka koji se ne obrađuju i na kraju spisak polja u navedenoj tabeli koja treba da se preslovljavaju.

Algoritam bi bio sledeći: za svaki red iz gornje "tabele" se izvrši upit koji vraća SVE vrednosti iz tabele sem onih za koje se izričito kaže da ne trebaju. Onda se za svako polje učita vrednost iz prevoda i proveri da li je original u medju vremenu menjan ili je nov. U zavisnosti od prethodne provere akcije su logične - menja se ili kreira novi prevod.

Da uprostim - skoro cela tvoja baza se provuče kroz ovu komponentu. Ako ti je broj dnevnih unosa veliki ni baza ti sigurno nije mala i optimizacija je neophodna.

Za početak možeš da izbaciš preslovljavanje tabela jos_menu, jos_sections, jos_components, jos_modules i, možda, jos_weblinks. One se retko menjaju a to može da se uradi i ručno kada zatreba.
Najveća ušteda će biti ako uspemo da ograničio upit nad tabelom jos_content na, recimo, 5 najnovijih zapisa. Nadam se da ću to uraditi za koji dan ;)

User avatar
dmd
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 510
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:56 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dmd » Mon Oct 13, 2008 8:40 pm

Hvala na odgovoru.Javiću ti ako nešto bude trebalo.

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Tue Oct 14, 2008 6:01 am

Probaj sa ovom verzijom. Sada bi trebalo da bude značajno brže.

U preferences podešavaš da li želiš da ti obrađuje sve iz content-a ili samo najnovije.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
dmd
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 510
Joined: Tue Aug 14, 2007 10:56 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dmd » Tue Oct 14, 2008 5:36 pm

Da. Probaću i javiću ti kako je.

Jovica81
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 54
Joined: Sun Oct 19, 2008 2:23 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by Jovica81 » Sun Oct 19, 2008 2:56 pm

Ja pokusao da instaliram ovaj plugin i dobio sam sad ovo

Code: Select all

Warning: require_once(/home/wwwsrbi/public_html/administrator/components/com_preslovljavanje/preslovljavanje.class.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wwwsrbi/public_html/plugins/system/preslovljavanje.php on line 3

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/wwwsrbi/public_html/administrator/components/com_preslovljavanje/preslovljavanje.class.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wwwsrbi/public_html/plugins/system/preslovljavanje.php on line 3
Sad ne mogu ni u admin da udejem u cemu je problem?

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Mon Oct 20, 2008 6:07 am

Plug-in da bi radio mora da bude instalirana i komponenta - plug-in u suštini samo startuje funkciju iz komponente.

Rešenje iz trenutne situacije je da iskuljčiš plug-in. Zači phpMyAdmin,ili nešto slično, u tabeli jos_plugins nađeš zapis za "Preslovljavanje" i izmeniš polje published u "0". Onda instaliraš komponentu i ponovo aktiviraš plug-in.

Druga varijanta je da iskopiraš fajl preslovljavanje.class.php iz komponente u direktorijum /administrator/components/com_preslovljavanje/ , ugasiš plug-in iz admin panela, izbrišeš fajl, instaliraš komponentu, pustiš plug-in...

Javi kako si prošao.

Jovica81
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 54
Joined: Sun Oct 19, 2008 2:23 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by Jovica81 » Mon Oct 20, 2008 5:14 pm

Javi kako si prošao.
Dobro sam prosao...Vratio sam u prvobitno stanje..Ali me sad buni sta sve treba i kako da instaliram da ne napravm isto.... ;)

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Tue Oct 21, 2008 6:21 am

Za početak moja topla preporuka bi ti bila sve probe radiš na rezervnom sistemu. Kada vidiš da sve funkcioniše kako treba onda isto to i na sajtu - ako se nešto zezne nije ni strašno.

Što se tiče preslovljavanja potrebno je prvo da instaliraš komponentu koja se nalazi u nekom od mojih prethodnih postova. Proveriš da li to zadovoljava tvoje potrebe (upustvo je u prvom postu) i ako je to ono što tebi treba, instaliraš plug-in da bi olakšao dalje ažuriranje.

Sve ovo je napravljeno za moje potrebe (i dmd-a) a rezultat toga možeš videti na www.pd-radnicki.rs .

npantos
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Tue Jan 13, 2009 1:44 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by npantos » Tue Jan 13, 2009 2:34 pm

Hmm... Meni ovo baš i ne radi.
Stavio sam najnoviju joomlu, joomfish verzije 2.1.
Instalirao ovu tvoju komponentu i plugin.
Skinuo latinicu i ćirilicu.
Podesio.
I kada izaberem tekst u joomfishu, kliknem da se prekopira sadržaj i uradim apply (primeni)
I ništa se ne dešava.
Grešim li negde?

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Mon Jan 19, 2009 7:20 am

Компонента коју си инсталирао се не интегрише з Joomfish већ ради самостално (додуше над tabelama Joomfish-a). После инсталације компоненте у менију Components изабереш Пресловљавање, и онда се ту изабира Applay.

Иначе, plug-in је само за аутоматизацију пресловљавања и није неопходан за рад.

пс. Ово је све радило са Joomfish 2.0rc. Још немам никаквих искустава са 2.0.1

User avatar
CreatorRS
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 129
Joined: Fri Aug 15, 2008 9:24 pm
Location: Pale RS/BiH
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by CreatorRS » Thu Jan 29, 2009 11:48 am

Naisao sam na ovaj tekst jer zelim da odradim sve kako je ovdje. Sad nisam najbolje bas sve shvatio, a dosta sam se trudio pa molim za malu pomoc.

Joomla 1.5.9
Joomfish 2.0.2

Instaliran Engleski, Srpski latinica i cirilica

Kao default language odabrana latinica

u Joomfishu mi izbacuje ovako:

Image

Na sajtu su mi vidljive zastavice, koje sam podesio. Sajt je ispisan lainicom i engleski funkcionise dobro. Skapirao sam kako se sve prevodi i to mi je jasno, medjutim kada kliknem na ikonicu cirilica ne prevodi mi nista i ako sam ja rucno preveo neke artikle. Ako cirilicu stavim na drugo mjesto u Joomfish language configuration sajt mi je ispisan cirilicom!?

Da bih isao na sledeci korak, a to je ova @mpele kompnenta, prvo moram ovo rijesiti, pa vas molim za pomoc.

PS podesio sam poziciju za zastavice pomocu modula, i one su se pojavile na odredjenom mjestu, medjutim ostale su zastavice i u vrhu i ne mogu nigdje da ih pomjerim, a zauzimaju mi dragocjeno mjesto?

----------------------------------------------------

PS rijesio sam ovo, problem je bio sa Short code, trebalo je staviti sr-rs i sr-yu. Elem sada sam probao sa preslovljavanjem, nista nije preslovio i izbaciolo mi je sledece:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\xampp\htdocs\Joomla5\administrator\components\com_preslovljavanje\preslovljavanje.class.php on line 71

Obrisan chache za ćirilicu
Obrisan chache za latinicu
Obrisan chache za engleski
Gotovo je sa preslovljavanjem


naravno imam i ovaj problem:
Podesio sam poziciju za zastavice pomocu modula, i one su se pojavile na odredjenom mjestu, medjutim ostale su zastavice i u vrhu i ne mogu nigdje da ih pomjerim, a zauzimaju mi dragocjeno mjesto?

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Thu Jan 29, 2009 1:35 pm

Грешка највероватније настаје јер нису најбоље дефинисана поља у табелама која се пресловљавају. Упиши следећи текст у подешавањима за "Spisak tabela, polja koja se prevode i izuzetaka":

content--title-introtext-fulltext
menu--name
contact_details--name
sections--title
categories--title
modules--title
weblinks--title

User avatar
CreatorRS
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 129
Joined: Fri Aug 15, 2008 9:24 pm
Location: Pale RS/BiH
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by CreatorRS » Thu Jan 29, 2009 2:54 pm

mpele wrote:Грешка највероватније настаје јер нису најбоље дефинисана поља у табелама која се пресловљавају. Упиши следећи текст у подешавањима за "Spisak tabela, polja koja se prevode i izuzetaka":

content--title-introtext-fulltext
menu--name
contact_details--name
sections--title
categories--title
modules--title
weblinks--title

Jel mozes da mi pojasnis gdje je to tacno?

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Fri Jan 30, 2009 6:52 am

Када се инсталира компонента и одеш у мени компонента. На екрану где видиш та подешавања, у горњем десном углу (испод logout) имаш два дугмета Preferences i Applay. На Preferences ћеш прво кликнути и снимити подешавања (да би се креирала ако то до сада ниси урадио), и онда на Applay. Кликом на Applay ће се излистати чланци који се пресловљавају - ако то видиш, онда је операција усплела.

User avatar
CreatorRS
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 129
Joined: Fri Aug 15, 2008 9:24 pm
Location: Pale RS/BiH
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by CreatorRS » Fri Jan 30, 2009 9:38 am

mpele wrote:Када се инсталира компонента и одеш у мени компонента. На екрану где видиш та подешавања, у горњем десном углу (испод logout) имаш два дугмета Preferences i Applay. На Preferences ћеш прво кликнути и снимити подешавања (да би се креирала ако то до сада ниси урадио), и онда на Applay. Кликом на Applay ће се излистати чланци који се пресловљавају - ако то видиш, онда је операција усплела.
lol ma bravo legendo, svaka ti dala. Ne znam da li si na sajtu joomfisha predstavio ovu komponentu? Trebao bi napraviti mozda i neku licnu stranicu, postaviti ovu komponentu i postaviti gumb "donate".

User avatar
CreatorRS
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 129
Joined: Fri Aug 15, 2008 9:24 pm
Location: Pale RS/BiH
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by CreatorRS » Thu Feb 05, 2009 9:38 am

Sada sam na drugom sajtu instalirao komponentu. Izbacuje mi sledecu gresku:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/palelive/public_html/administrator/components/com_preslovljavanje/preslovljavanje.class.php on line 263

Obrisan chache za ćirilicu
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/palelive/public_html/administrator/components/com_preslovljavanje/preslovljavanje.class.php on line 268

Obrisan chache za latinicu
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/palelive/public_html/administrator/components/com_preslovljavanje/preslovljavanje.class.php on line 273

Obrisan chache za engleski
Gotovo je sa preslovljavanjem

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Thu Feb 05, 2009 10:59 am

Ове грешке су настале у делу када се брише кеш који је Joomfish направио. По типу грешака рекао бих да директоријуми у које Joomfish смешта своје кеш-податке још нису ни направљени - па се онда буни што нема одакле да их брише. Ако си инсталирао језике пробај само да приступиш својој страници и да измењаш све језичке варијанте.

У сваком случају не би требало да утиче на рад остатка компоненте.

mkecman
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Wed Feb 11, 2009 7:27 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mkecman » Wed Feb 11, 2009 7:33 pm

ne postoji vise link ka komponenti?!

mpele, da li moze da se skine negde komponenta?
Hvala unapred!!

arhangelmihajlo
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Fri Feb 27, 2009 9:28 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by arhangelmihajlo » Sat Feb 28, 2009 8:30 pm

mkecman: Ја сам успео да скинем компоненту данас са поста.

mpele: Kако би било да се com_preslovljavanje постави као званична компонента па да има верзије...

Онда би могли и други да сарађују.

Иначе, ја се спремам да користим com_preslovljavanje јер сам тако нешто већ дуже тражио, па замало да и сам седнем да направим...

Ово је јако корисно, нарочито за сајтове у иностранству, јер многа наша деца не читају ћирилицу...

Поздрав из Канаде.


Locked

Return to “Joomla! dodaci”