myVMcurrency - kursna lista za Virtue Mart

Moderator: cicans

Post Reply
User avatar
TheHacker
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1316
Joined: Sat Oct 13, 2007 1:12 pm
Location: Beograd
Contact:

myVMcurrency - kursna lista za Virtue Mart

Post by TheHacker » Sun Mar 13, 2011 1:20 pm

Kao sto naslov kaze ovom komponentom mozete sami da birate kursnu listu koja ce vam vrsiti konverzije valuta u virtue martu.

Uputstvo za koriscenje:
Instalirate komponentu
Automatski ce vam biti azurirana podesavanja za VM gde ce converter module biti azuriran.
Image
sledece sto treba da uradite je da u VM podesite da default valuta bude dinar
to se radi u Store > Edit Store
Image

U komponenti odaberete korisnika koji ce moci da koristi promenu valute tako sto cete izabrati koji korisnik to moze da uredjuje i dati mu dozvolu.
Image

Posto ste odredili koji korisnik moze da uredjuje valute, napravite skriveni meni (tj meni koji necete objaviti u modulu) i pozovite komponentu i imacete u njoj link koji dodate posle vase strane i otvorice vam se strana za upis valuta.
Image
Tu mozete dodavati valute, menjati ih.
Samo korisniku ili korisnicima kojima dozvolite moci ce da vide ovu stranicu u suprotnom vratice ih samo na pocetnu.

Takodje valute mozete menjati kroz backend. Frontend opcija sluzi ako zelite da nekome omogucite da samostalno menja valute bez pristupanja backend delu sajta.

Komponenta dolazi uz srpski i engleski, a ako vam je potreban neki drugi jezik postoji language fajl koji mozete menjati i prilagoditi za svoje potrebe.

U paketu dolazi i modul koji prikazuje valute koje vi zadate u komponenti, a sve sto je potrebno je da u modulu podesite koje ce se prikazivati.

Na komponenti je radio moj kolega http://webarena.rs/autor/zeljko-galetic

Ako nesto nije jasno ili imate neku ideju koju bi mogao da ubaci u komponentu mozete ostaviti komentar ovde pa cu vam pomoci.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Web Arena - Tutorijali - Photoshop, Joomla, JavaScript... zanimljivosti, inspiracija... http://webarena.rs

danikcorp
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Fri Apr 24, 2009 3:54 pm

Re: myVMcurrency - kursna lista za Virtue Mart

Post by danikcorp » Tue Apr 26, 2011 4:55 pm

Iz nekog razloga me prilikom dodavanja valute izbaci u control panel Joomle.
Pokusao sam sve i konstantno me izbacuje. Mozes li mi reci gde gresim.
Joomla 1.5.23, VM 1.1.7a

User avatar
TheHacker
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1316
Joined: Sat Oct 13, 2007 1:12 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: myVMcurrency - kursna lista za Virtue Mart

Post by TheHacker » Fri Apr 29, 2011 7:11 am

Komponenta je ponovo uploadovana, i greska koja je postojala je ispravljena. Testiraj sad pa javi ako ti jos nesto pravi problem.
Web Arena - Tutorijali - Photoshop, Joomla, JavaScript... zanimljivosti, inspiracija... http://webarena.rs

danikcorp
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Fri Apr 24, 2009 3:54 pm

Re: myVMcurrency - kursna lista za Virtue Mart

Post by danikcorp » Fri Apr 29, 2011 12:38 pm

Uploadovao sam komponentu i radi kao sat. Hvala!!!

Web Studio M
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Mon Dec 19, 2011 6:11 pm

Re: myVMcurrency - kursna lista za Virtue Mart

Post by Web Studio M » Mon Dec 19, 2011 6:36 pm

Odlicna stvar, sve radi kako treba!

Hvala! ;)


Post Reply

Return to “Joomla! dodaci”