Prebacivanje Joomfish u FaLang ?

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
dare023
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Prebacivanje Joomfish u FaLang ?

Post by dare023 » Sun Jul 29, 2012 8:40 am

Vidim da se Joomfish trenutno ne razvija,a kao alternativa se javlja FaLang.
Zanima me da li je neko prelazio sa Joomle 1.5 sa Joomfish na Joomla 2.5 sa FaLang i kako?
Koliko vidim,radi se o forku Joomfish-a,pa pretpostavljam da može - sa više ili manje muke?

cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero

Re: Prebacivanje Joomfish u FaLang ?

Post by cicans » Mon Jul 30, 2012 8:43 am

Nisam koristila FaLang i ne bih, osim ako bas budem morala.
Sto se mene tice, nikako da pocnem sa prelaskom na Joomla 2.5 za visejezicke sajtove, upravo zbog toga sto ne bih da koristim nikakvu dodatnu komponentu jer nova Joomla omogucava visejezicnost bez ekstra dodataka. Time se resavate i problema razvoja dodatnih komponenti za sledece verzije Joomle.
Nije problem prevoda za male sajtove, sa nekoliko artikala, na razlicitim jezicima - moze se i "peske" iskopirati svaki artikal, itd... problem je sa velikim sajtovima, sa vise jezika i mnogo clanaka, modula, komponenti...
Mislim da bi najbolje bilo za one koji to znaju, napraviti skriptu koja ce citati staru bazu i joomfish tabele i prebacivati slogove u odgovarajuce tabele nove baze, ali... naravno da je to mnogo teze nego sto se na prvi pogled moze uciniti, u sta sam se i sama uverila - mnogo je parametara koje treba uzeti u obzir, tacnije jos uvek nisam pronasla niti napravila odgovarajuce resenje :)
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

vuperda
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Re: Prebacivanje Joomfish u FaLang ?

Post by vuperda » Wed Nov 14, 2012 1:03 am

Josseta script radi prebacivanje is joomfish u native joomla 2.5. Mislim da vredi probati za sajt manji od 1000 articala...
Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.

Locked

Return to “Joomla! dodaci”