Koju ekstenziju za komentare?

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
Panta
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Koju ekstenziju za komentare?

Post by Panta » Mon Jan 07, 2013 12:09 pm

S obzirom da godinama nista nisam menjao na sajtu (sad prelazim sa 1.0.15 na 2.5 :)), malo sam ispao iz tokova, pa su mi potrebni saveti.
Koju ekstenziju predlazete za komentarisanje clanaka? Vidim da se pominju i neke koje omogucavaju komentarisanje direktno sa FB nalogom, bez dodatnog logovanja. Da li one omogucavaju i direktno (klasicno) komentarisanje ili samo sa FB nalogom?
Da li se mogu importovati stari komentari, napravljeni nekom drugom ekstenzijom? Koristio sam joomlacomment (sada se zove CompojoomComment i kosta 33 EUR).

arsago
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Re: Koju ekstenziju za komentare?

Post by arsago » Wed Jan 09, 2013 1:01 pm

Panta
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by Panta » Thu Jan 10, 2013 9:04 pm

Jcomments omogucava migraciju sa drugih ekstenzija za komentarisanje, ali samo ako su instalirane na istom sajtu. Komentari koje ja zelim da prebacim su ostali na staroj verziji sajta (Joomla 1.0.15). Mogu li se nekako prebaciti "poluautomatski"? Recimo kopiranjem vrednosti iz neke tabele u bazi? Ako ne moze direktno u Jcomments, moze li u neku drugu ekstenziju, pa onda iz nje u Jcomments? Stari !JoomlaComment je recimo imao tu opciju (importovanje iz baze).

Panta
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by Panta » Sun Jan 20, 2013 9:29 am

Evo, mozda jos neko bude imao slicnu dilemu, pa da objasnim za sta sam se ja odlucio. Na kraju je izbor pao na Komento iz veoma jednostavnog razloga. Za razliku od Jcomments-a koji je omogucavao uvoz samo iz odredjenih ekstezija i to pod uslovom da su vec instalirane na istom sajtu, Komento ima opciju za uvoz podataka iz proizvoljne tabele u bazi. Importovao sam tabelu sa komentarima iz stare baze u novu, i u Migration sekciji Komenta podesio parametre (koje polje Komenta odgovara kom polju stare ekstenzije za komentare) i to je u sustini to.

Locked

Return to “Joomla! dodaci”