Probleme cu utilizarea formului de cautare

Moderator: Alex Dobrin

Locked
bidsro
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Probleme cu utilizarea formului de cautare

Post by bidsro » Sun Dec 03, 2006 6:06 pm

Salut

Am scris despre aceasta problema si in forumul in engleza da' acolo nu-mi raspunde nimeni..poate nu ma exprim bine? Chestia e ca problema e serioasa si stresanta si nu gasesc un raspuns la ea: atunci cand caut orice in site folosind forumul de cautare din Joomla (com_search), rezultatele apar ca si text nu ca si link. Mai exact, daca vreau sa caut "camera foto" gasesc 4 rezultate dar ele apar ca si text; ca sa ajung la produs trebuie sa ma duc in categoria indicata si sa caut din nou acolo (vezi http://www.mallromania.ro)..stresant rau..am pus din nou fisierele pt componenta, aceeasi poveste

Rog un sfat/idee/sugestie, orice

Multumesc

xcronix
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Re: Probleme cu utilizarea formului de cautare

Post by xcronix » Wed Dec 06, 2006 12:22 am

Vezi daca nu ai facut cumva ceva setari in Global Configuration, sa nu-ti evidentieze link-urile si sa-ti dea doar text ... stiam ca doar pt articole se poate, dar e posibil sa fie valabil si pentru modulul de cautare ...

la ora asta ... atata imi vine in minte ..

bidsro
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by bidsro » Wed Dec 06, 2006 8:44 am

Salut

Multumesc pentru raspuns, dar din pacate nu merge, am incercat tot ce se poate prin config...alta idee? :)

bidsro
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by bidsro » Thu Dec 07, 2006 10:15 pm

Am gasit problema, era de la bot-ul de virtuemart, daca e activat ProductSearchBot nu mai merge search-ul...o sa-i contactez pe cei de la Virtuemart, poate au o idee ce se intampla; partea proasta este ca am de ales intre a cauta doar in site fara magazin sau doar in magazin..

Locked

Return to “Romanian Forum”