Eroare la upload

Moderator: Alex Dobrin

Locked
Cristy
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Eroare la upload

Post by Cristy » Mon Oct 24, 2005 3:43 pm

A fost o vulnerabilitate pe sistemul pe care faceam hosting la un site si adminul a pus niste setari mai restrictive pt www-data. Problema este ca de atunci, nu mai pot sa fac upload la absolut nimic. Imi da tot timpul o eroare de genul:

Upload module - Upload Error   
Failed to move uploaded file to /media directory.

Am dat la chmod-uri noaptea trecuta vreo 2 ore de m-am saturat. La un moment dat, m-am suparat, si am dat 777 pe toate directoarele si fisierele din joomla. Dar tot aceeasi eroare imi da. Am cautat si pe google eroarea, gasisem ca trebuie sa schimb o variabila in php.ini, am schimbat-o ,dar nu imi mai facea autentificarea in contul de admin. Cand am pus setarile la loc in php.ini, pot sa ma autentific, dar nu pot sa scap de eroarea asta, in nici un fel.

mophsy
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Re: Eroare la upload

Post by mophsy » Tue Nov 29, 2005 9:11 pm

Cristy wrote: A fost o vulnerabilitate pe sistemul pe care faceam hosting la un site si adminul a pus niste setari mai restrictive pt www-data. Problema este ca de atunci, nu mai pot sa fac upload la absolut nimic. Imi da tot timpul o eroare de genul:

Upload module - Upload Error   
Failed to move uploaded file to /media directory.

Am dat la chmod-uri noaptea trecuta vreo 2 ore de m-am saturat. La un moment dat, m-am suparat, si am dat 777 pe toate directoarele si fisierele din joomla. Dar tot aceeasi eroare imi da. Am cautat si pe google eroarea, gasisem ca trebuie sa schimb o variabila in php.ini, am schimbat-o ,dar nu imi mai facea autentificarea in contul de admin. Cand am pus setarile la loc in php.ini, pot sa ma autentific, dar nu pot sa scap de eroarea asta, in nici un fel.
daca ti-a bagat safe-mode AMIN!

E foarte greu sa executi scripturi in safe-mode...aproape imposibil

Locked

Return to “Romanian Forum”