Documentatie Mambo in romana

Moderator: Alex Dobrin

Locked
kosson
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Documentatie Mambo in romana

Post by kosson » Thu Aug 25, 2005 6:21 am

Salut,

Dupa cum am pus si cateva postinguri la sectiunea de documentatie, mi-as dori foarte mult sa beneficiem cu totii de avantajele unui sistem de documentare riguros ordonat.
Documentele in sine mi-as dori tare mult sa aibe o organizare interna riguroasa bazata pe accesibilitate si pe o usoara regasire. In buna traditie Mambo cred ca documentele trebuie sa arate bine in sine, sa contina imagini, obiecte flash generate de wink (tot os) sau dinamice de tip SMIL etc...

Idei cred ca sunt multe...

Ce parere aveti ?
"First they ignore you, then they laugh at you, afterwards they will fight you, then you win !" Gandhi

mophsy
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Re: Documentatie Mambo in romana

Post by mophsy » Fri Sep 09, 2005 1:44 pm

mda... chiar discutasem asta cu Cosmin odata  si el se arata putin neincrezator referitor la ideea mea de a face tutorialele [cel putin eu] in flash din cauza mai multor factori : dial-up, vizualizare flash..etc..

Personal imi convine sa le fac in flash pentru ca urasc sa scriu intr-un editor de text si mai mult decit atit se pot face interactive : adica filmul nu ruleaza mai departe decit daca dai click acolo unde specific eu. in felul acesta atentria este captata si mai bine. Ma bucur ca sintem pe acceasi lungime de unda si in felul acesta am unda verde!  8)

kosson
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by kosson » Fri Sep 09, 2005 10:02 pm

Astept cu mare nerabdare sa-mi iau concediu si pe cand voi fi stat eu linistit pus pe odihna ma voi gandi si voi incerca sa ticluiesc un tip de document care sa includa text, audio si video, toate pentru a explica acelasi lucru, aceeasi problematica prin trei fatete. Am eu o idee vaga la cum ar trebui sa arate, dar am nevoie de liniste sa dezvolt ideea...
Deci, eu marsez pe viabilitatea unor astfel de fisiere bogate in explicatii si/sau multifatetate !
Last edited by kosson on Sat Sep 10, 2005 6:01 am, edited 1 time in total.
"First they ignore you, then they laugh at you, afterwards they will fight you, then you win !" Gandhi

Motoridder
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by Motoridder » Sat Nov 19, 2005 8:29 pm

De anul viitor sunt si eu in barca la sectiunea de tutoriale in Flash...

Acuma se invata ActionScriptingu' :)

Locked

Return to “Romanian Forum”