probleme migrare 1015 to 157

Moderator: Alex Dobrin

Locked
deus_073
Joomla! Intern
Joomla! Intern

probleme migrare 1015 to 157

Post by deus_073 » Sun Sep 21, 2008 12:10 pm

Ok , este a nu stiu cata oara cand postez , stau pe forumuri , stau pe irc , nu iese , rog pe cei cunoscatori sa ma ajute .

Vreau sa trec de la j 1.0.15 la 1.5.7 . instalat componenta migrator 1.1. creat sql , download , uploadat pachet 1.5.7 intr-un folder separat pe hosting , extract , siteulmeu.ro/foldernou/administrator . instalare ... bagat totul ok . eroare la sql . initial am dat de eroarea duplicate key entry ( o gasiti aici : http://pastebin.com/m25954fd2 ) . dupa lungi incercari pe #sql , stersaturi , modificari , l-am lasat in forma originala , doar am schimbat site name , cand ma intreaba site name in instalare ... am pus un alt nume si nu am mai avut nici o eroare .
bun !
dar noul site este gol , n-are nici un template,articol...e joomla 1.5.7 dar e absolut gol . care e problema ? am uploadat sqlul manual , l-am redenumit in "migrate" , pus in directorul cerut si nimic .
raman fara idei , au trecut deja 2 saptamani de cand ma chinui ... sigur , siteul vechi merge dar vreau sa fac trecerea .

ps: acum introduc alte nume de site , dar eroarea a revenit .
Query:INSERT INTO jos_menu (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`,`parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`checked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`,`access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Home','index.php?option=com_frontpage','components','1','0','10','0','31','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\npageclass_sfx=\npage_title=073.ro - Diversitate in calitate\nshow_page_title=0\nback_button=1\nnum_leading_articles=7\nnum_intro_articles=6\nnum_columns=0\nnum_links=0\norderby_pri=\norderby_sec=rdate\nshow_pagination=2\nshow_pagination_results=1\nimage=1\nshow_section=0\nsection_num_links=0\nshow_category=0\ncategory_num_links=0\nshow_title=1\nlink_titles=\nshow_readmore=\nshow_vote=\nshow_author=\nshow_create_show_date=\nshow_modify_show_date=\nshow_pdf_icon=0\nshow_print_icon=0\nshow_email_icon=0\nunpublished=0\nshow_title=1\n','home-mainmenu-1');

MySQL: Duplicate entry '1' for key 1

Stopped on error

Locked

Return to “Romanian Forum”