Eroare Articol

Moderator: Alex Dobrin

Locked
pcpalex
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Eroare Articol

Post by pcpalex » Wed Jan 04, 2012 10:06 am

Buna Ziua.

Am si eu o problema cu site-ul meu . Incerc sa fiu cat se poate de explicit.
Site-ul original : Live Demo
Site-ul meu : Live Demo

Problemele sunt urmatoarele :
1. Cum pot face si eu un articol unul sub altul cum este pe site-ul original . Eu am incercat , merge foarte bine doar primul articol , adica se incadreaza perfect asa cum doresc eu , dar celelalte 2 articole nu .. adica se lipesc unul de celalalt nu sunt cum imi doresc eu unul sub altul.
2. Cand dau Read More sau Addcoment se decaleaza tema , adica nu mai apare meniu in partea dreapta , apare in partea stanga jos ( foarte urat ) . Cum pot rezolva aceste probleme.
Sper sa nu se considere reclama sau ceva de genu ...

Cu stima
Alex.

George02
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Re: Eroare Articol

Post by George02 » Thu Jan 05, 2012 11:08 am

1.ca sa faci chestia aia cu una sub alta trebuie sa te loghezi pe administrator dai la menus --> main menu --> si vezi care menu e default (iti apare o steluta acolo) deobicei este Home sau Acasa dai click pe el si in stanga la Parameters Basic scrie Columns si scrii 1.
2.probabil ti se vede asa pentru ca paginii Front Page(prima pagina) i-a fost atribuit un suffix.Ca sa verifici dai tot cum ti-am spus mai sus si cand ajungi acolo la Parameters Basic sub el mai scrie si Parameters(system) dai click si te uiti dupa Page Class Suffix.Daca scrie acolo ceva ca sa iti ti se vada si pe celelalte pagini la fel intri tot in main menu selectezi numele respectivei pagini si scrii la fel cum e la Acasa la Parameters System

Bafta!
Sa imi spui daca ti-a mers!

communicator
I've been banned!

Post by communicator » Fri Mar 01, 2013 7:16 pm

Foloseste CSS sunt eficiente si usor de folosit

Succes!!!

communicator
I've been banned!

Post by communicator » Fri Mar 01, 2013 7:18 pm

Mai poti folosi daca esti incepator Front Page este un program foarte bun pentru incepatori.

Crucifix
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by Crucifix » Tue Sep 23, 2014 5:52 pm

Cel mai simplu ar fi sa folosesti CSS si div. Succes!!! :o. Daca nu te descurci poti folosii utilitarul Front Page 2007. Sper sa-ti foloseasca...

Locked

Return to “Romanian Forum”