solutie pentru componente netraduse cu JoomFish

Moderator: Alex Dobrin

Locked
starline
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 65
Joined: Sun Sep 23, 2012 5:28 pm

solutie pentru componente netraduse cu JoomFish

Post by starline » Wed Jun 17, 2015 5:47 pm

Salut.
Incerc sa traduc unele fraze sau cuvinte care raman netraduse cu Joom!Fish Version V2.0.4 (Lightning)
Situl este pe Jommla Spanish 1.5.22,cu VirtueMart 1.1.6 stable [Verona] ,si are traductie in engleza si spaniola deja,vreau sa adaog franceza.
Deci am instalat fr-FR_joomla_lang_full.1.5.23.zip in Joomla Extension Manager,apoi am downloadat din linkul http://joomlacode.org/gf/project/joomfi ... age_id=395 el archivo
virtuemart.zip si lam instalat in JoomFish Content Element Installer,unde mia dat mensajul ok.
Nu stiu daca aces fisier virtuemart.zip trebuia sa fie instalat in JoomFish Content Element Installer sau trebuia s ail fi instalan in Joomla Extension Manager?!
Am tradus ce sa putut ,dar raman cuvinte sau linii de cuvinte netraduse.
Unde nu se traduce:
1.Login menu form,can selectez limba FR ,ramane in engleza.Am facut captura unde am inspectionat cu unealta INSPECTOR de Firefox Developer, care tio atasez.
2.virtuemart
"Your cart is currently empty" (Tu carrito esta vacio),la fel,am facut facut captura cu INSPECTOR de Firefox Developer.
"You save"
"Quantity"
Butoanele de navigatie pentru produse "Start ,Prev,Next ,End"
"Recently Viewed Products" Ultimele produse vazute.

Daca ar fi sa modific fisierele XML pentru fiecare caz in parte unde trebuie sa le caut?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Locked

Return to “Romanian Forum”