ALL VİDEO SHARE BİLEŞENİ (JOOMLA 2.5)

Joomla! eklentileri hakkındaki sorular, hatalar.
Locked
Xlasher
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

ALL VİDEO SHARE BİLEŞENİ (JOOMLA 2.5)

Post by Xlasher » Wed May 07, 2014 12:45 pm

Joomla 2.5’ e geçişle birlikte, yönettiğim web sitelerini de yavaş - yavaş bu sürüme yükseltmeye başladım. Dolayısı ile eklenti arayışlarımda beraberinde geldi. Yine yönettiğim bir sitedeki video galerisi ihtiyacı için araştırma yaparken, “AllVideoShare” bileşeninin joomla 2.5 desteğinin olduğunu gördüm. İlk izlenimlerim oldukça olumluydu. Ancak Türkçe dil dosyasının olmadığını gördüm. (ya da ben bulamadım) Hal böyle olunca da, hazır haşır - neşir olmuşken de Türkçeleştireyim dedim.

Bahsettiğim bileşeni daha önceden tanımayan joomla! cılar, demosuna buradan>>> bakabilir ve isterlerse orijinal halini yine aynı sayfadan indirebilirler.

Türkçe halini ise, hem sıfır kurulum yapacaklar için direkt Türkçe olarak, hem de daha evvel kurulum yapmış olanlar için sadece Türkçe dil dosyaları olarak hazırladım.

Daha evvel kurulum yapmış ve halihazırda kullananlar, buradan>>> indirdikleri zipli dosyayı açtıktan sonra klasör içerisinde bulunan ‘benioku.txt’ dosyasında tarif ettiğim şekilde Türkçeleştirme yapabilirler.

Sıfır kurulum yapacaklar ise; burada>>> yer alan eklentiyi direkt kurarak Türkçe bir video bileşenine sahip olabilirler.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle....

Locked

Return to “Bileşen, Modül, Bot”