Bir Çeşit Data Listeleme/Görüntüleme Yardım Talebi....

Joomla! hakkındaki kategori dışı kalan sorular.
Locked
c a g a t a y
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Bir Çeşit Data Listeleme/Görüntüleme Yardım Talebi....

Post by c a g a t a y » Tue May 23, 2017 7:36 am

Arkadaşlar Merhaba
4 değişkenden oluşan veriler var elimde
AD-SOYAD-BABA-DYERİ gibi dört veri düsününü
yada ŞEHİR-ÜLKE-KÖY-OBA
her ne ise; Bu 4 veriyi girmek istiyorum ve asagidaki imajdaki gibi görünmesini istiyorum
(en sağda YORUM EKLE olacak)

Bunu yapabilecegim bir comp var mı?
Yada Joomla nın kendi icinde bunu yapabilir miyim?

SelamlarImage

c a g a t a y
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Re: Bir Çeşit Data Listeleme/Görüntüleme Yardım Talebi....

Post by c a g a t a y » Tue Jun 06, 2017 10:39 am

Evet Joomla ölüyormu sorusunu sormadan edemiyor insan. Eskiden BABA JOOMLA MASTER lar vardı. Daha çok insan joomla kullanır, birbiriyle yardımlaşırdı. 2005 den beri Joomla kullanan biri olarak söylüyorum

horoz nuri
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by horoz nuri » Wed Jun 21, 2017 2:11 pm

c a g a t a y wrote:Evet Joomla ölüyormu sorusunu sormadan edemiyor insan. Eskiden BABA JOOMLA MASTER lar vardı. Daha çok insan joomla kullanır, birbiriyle yardımlaşırdı. 2005 den beri Joomla kullanan biri olarak söylüyorum
Joomla 2005'den bu güne çok değişti, çok gelişti. Joomla ölmedi ama forumlar ölüyor. Joomla gelişti ama forumlar da gelişeceğine geri gitti. Forumlardaki eski yardımlaşma günümüzde yok. Millet facebook, twitter gibi yerlerde vakit geçiriyor. Forumlarda yardımlaşmayı bırak yeni mesaj sayısı bile çok az hatta bazı forumlarda günlerce yeni mesaj yok. Bir çok forum bu yüzden kapanıyor.

Foruma girip yardım almak isteyen kişi "hemen sorumu sorayım hemen yardım alayım sonra kaçayım" diyor. Hatta soruyu sormuş cevap verilmiş mi diye gelip bakmamış bile. Mesela ben senin bu sorunu ilk önce http://forum.joomla.gen.tr 'de şu konuda http://forum.joomla.gen.tr/showthread.php?t=4514 gördüm. Soruyu sorduktan 15 dakika sonra sana cevap yazmışım. Ama sen cevap verilmiş mi diye gelip bakmamışsın bile.

Neyse şimdi soruna gelecek olursak. İstediğin şeye en yakın eklenti olarak extensions.joomla.org 'da List Manager isimli eklentiyi buldum. https://extensions.joomla.org/extension ... t-manager/

Bu eklenti ile tablonun sütun isimlerini istediğin gibi ayarlıyorsun. Ad, soyad, baba adı, doğum yeri mi yazarsın isim şehir mi yazarsın sana kalmış. Son sütunu da "Yorum" sütunu yaparsan istediğin kıvama gelmiş olur. İstediğin alanı sitenin ön yüzünden değiştirme imkanı var. Yani istersen her alanı değiştirme imkanı var, istersen sadece yorum kısmını değiştirilebilir. Bu ayarlanabiliyor.

Alanları kimler değiştirebileceğini ayarlamak mümkün. Yani herkes mi değiştirsin, kayıtlı kullanıcılar mı değiştirsin, publisher mi, manager mi değiştirsin ayarlamak mümkün.

Bu tabloyu ne amaçla yapmak istediğini bilmediğim için anlattığın kadarıyla en yakın eklenti olarak bunu buldum. İnşallah işine yarar. Kolay gelsin.

Bu yazıyı kim bilir ne zaman okuyacaksın :)

c a g a t a y
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Post by c a g a t a y » Wed Jun 21, 2017 2:29 pm

Nuri Bey
Forumlar hakkında dediginize aynen katiliyorum
2003 ten beri Joomla kullanıcısıyım
gen.tr de cevabınızı simdi gördüm açıkcası demekki gen.tr nin cevaplandiginda mail ile uyarı ver araci calismiyor. (Bana mail gelecek de ben cevap evrmeyecegim?????)

3-5 dk önce joomla.org dan mail anında cevap veriyorum

List Manager i bu arasitrma sürecinde gördüm. Ve maalesef eskiden hersey bedavaydı simdi kıytırık bir JS den olsuturulmus plugin bile 9 USD....Biraz kassam JS den bir plugin de ben yapacam.
Componentlere Modullere paran yetmez bir site yapayim desen

Joomla 2.5 te free kullandigim com ve mod larin %95 i paralı olmus düsünün
Ne bilim acaba joomlaya ilgi bu yüzden mi azaldı?

Eskiden mümkün müydü abicim bir mesaja 110 kişi bakacak 1 kişi cevap yazacak

Problemimi hallettim bu arada...2.5 teki comp un son sürümünü buldum 3.7 de calisiyor simdilik
Gittigi eyre kadar napalım?

İlginiz ve alakanız icin teşekkürler

Selamlar

c a g a t a y
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Post by c a g a t a y » Wed Jun 21, 2017 2:39 pm

horoz nuri wrote: Bu yazıyı kim bilir ne zaman okuyacaksın :)
Ahahahaha
babalar ERKEN ÖTEN HOROZ oldun bence......Çok erken öttün.... :D :D

horoz nuri
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by horoz nuri » Wed Jun 21, 2017 2:59 pm

İşe yarayan çok güzel ücretsiz eklentiler de var. Eskiden ücretsiz eklenti daha çoktu. Eğer kullanacağımız eklenti sitede çok işimize yarayacaksa o eklenti olmadan olmuyorsa icabında ücret de verilir. Ama dandik bir şeye ücret vermektense ben de ücretsiz alternatifini kullanıyorum.

Neyse ki siz işinizi halletmişsiniz.

Locked

Return to “Genel Sorular”