Warning: Installing 3rd party extensions

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
nebojsha
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Warning: Installing 3rd party extensions

Post by nebojsha » Mon Jun 18, 2007 3:53 pm

Taman se naviknem na probleme sa register_globals ili RG Emulation, kad eto mi nesto novo:

Warning: Installing 3rd party extensions may compromise your server's security. Upgrading your Joomla! installation will not update your 3rd party extensions.

Ovo upozorenje dobijam kada hocu bilo sta da instaliram - templejt, komponentu, modul...
Register_globals i RG Emulation su mi u ovom slucaju reseni, sve sljaka, sajt radi...
Da li trebam da ucinim nesto (i mogu li) da zastitim 3rd party extensions ili me samo upozoravaju da moze svasta da me snadje, a ja da se nadam najboljem?
Last edited by nebojsha on Mon Jun 18, 2007 5:17 pm, edited 1 time in total.

Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso

Re: Warning: Installing 3rd party extensions

Post by Leftfield » Mon Jun 18, 2007 4:07 pm

U sustini, radi se o ekstenzijama koje mozes da skines sa nekih sajtova (ili odakle vec) koje mogu imati ubacen zlonamjerni kod.
Joomla! ne garantuje za takve ekstenzije kao i kad se uradi upgrade Joomla!-e ne garantuje se da ce takve komponente i da rade.

Znaci isto tako, nije isto kad skidas sa nekog sajta istoimenu komponentu jer vlasnici tog sajta mogu naravno prepraviti kod.
Joomla Templates and Plugins /https://youjoomla.com/

nebojsha
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by nebojsha » Mon Jun 18, 2007 4:56 pm

Znaci li to da garantuju sigurnost ekstenzija skinutih sa Joomla! sajta (mislim bas sa tog sajta, ne sa nekog na koji me link od ekstenzije baci) i koliko pomaze ako ekstenziju prvo skinem u racunar (pod windows-om) i skeniram sa antivirus softverom?

Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso

Post by Leftfield » Mon Jun 18, 2007 5:03 pm

Pa... ekstenzije koje idu uz Joomla! instalaciju su ciste.

Za bilo koju ekstenziju na extensions.joomla.org  Joomla!/OSM ne daje nikakvu garanciju.
Joomla!/OSM samo pruza usluge da se na jednom mjestu mogu oglasiti svi koji "imaju sta da kazu".

Mada, valjda ne bi niko blesav pokusao da postavi zlonamjerni kod. Ali to je samo vjerovanje  ;)
Ima dosta sajtova/autora kojima se moze 100% vjerovati, koji su svojim dugim radom pokazali svoju ozbiljnost.
Izmedju ostalog ima nas koji rado pogledaju poneki kod...
Joomla Templates and Plugins /https://youjoomla.com/

nebojsha
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by nebojsha » Mon Jun 18, 2007 5:13 pm

Ok, hvala na odgovorima, vozim dalje.

Locked

Return to “Bezbednost”