Uzasno veliki broj poseta iz USA

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
Rcoma01
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Uzasno veliki broj poseta iz USA

Post by Rcoma01 » Tue Jun 19, 2007 9:07 am

Pozdrav svima.
Imam problem sa jednom statistikom ona mi pokazuje nenormalno veliki broj poseta
http://s1.shinystat.com/cgi-bin/shinyst ... =1&TIPO=40
Posete dolaze iz USA i goddy servera (zašto neznam), kod njih imam dva hostinga jedan je običan a drugi je za drugi sajt i na proksi serveru je.
Ovo mi se do sada nije dešavalo, jedno vreme je statistika bila isključena i sada kada sam je ponovo uključio dobila je nenormalan broj poseta.
Jednom su me već hakovali, u index.php su ubacili link ka sajtu koji je najverovatnije napadao samo window 2000 servere jer mi antivirus nije prijavljivao ništa na xp-u, plašim se da ovo nije još neki pokušaj promene index.php fajla
Kako ustanoviti da li je ova statistika lažna ili to neko pokušava da "osakati" http://www.autodijagnostika.eu

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Re: Uzasno veliki broj poseta iz USA

Post by BSD » Tue Jun 19, 2007 9:11 am

779 poseta iz jedne zemlje nije puno ako je rasporedjeno na mesec dana ali je moguce da te neko skenira. Ako mozes da vidis IP adrese za te USA posete daj da ih pogledamo. Uvek mozes traziti od svog hostinga da blokira odredjene IP adrese u firewallu. Tvoj hosting ima firewall na serveru, jel tako?:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

Rcoma01
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by Rcoma01 » Tue Jun 19, 2007 9:36 am

Ovo je dnevna statistika...
Imam jos dve statistika koje ne registruju nista, imam Google Analytics i ovu
http://urbae.com/monitor/?1=1&monitor_n ... 587&clid=3
Nemogu da vidim IP jer ima neki nacin da se proveri IP adrese sem ovog iz analitike. Samo ona pokazuje nenormalan broj poseta. Ona je bila iskljucena i kada sam je ponovo uključio registruju se posete,  preko dana je resetujem jer pregledi stranica predju 1000, kada resetujem statistiku onda ponovo cekam pola dana de se popuni...

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Post by BSD » Tue Jun 19, 2007 9:49 am

Zar nemas na tom hostingu neku normalnu statistiku preko koje mozes videti IP adrese? Ako ne kontaktiraj svoj hosting i zamoli ih da provere upite iz USA jer neko ocigledno flooduje a to ce admin odmah videti.
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

Rcoma01
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by Rcoma01 » Tue Jun 19, 2007 10:06 am

Imam web statistiku na serveru sa ip adresama ali sam je resetovao bas zbog lakse evidencije, to sam juce uradio i do danas ona jos uvek nije pocela da prikuplja podatke. Sacekacu jos dan pa cu ih kontaktirati.
Ja sam ceo sajt prebacio na lokal ako se nesto desi vraticu stvari sa lokala.

Rcoma01
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by Rcoma01 » Mon Jun 25, 2007 10:52 am

Evo jedne nove statistike na kojoj se vide IP adrese.

Go daddy software  United States of America  64.202.161.130

Evo i slike, zna li neko o čemu se radi, ovo nabija posete na sajtu. Ova IP adresa, ona za registrovana za Godaddy server.

Da li sam ja pogrešio ili šta ?

Pokušavam da stupim u kontakt sa godaddy tehničkom podrškom, ali nešto mi se ne zove telefonom ! ;D

Bilo kakva pomoć ili savet je više nego dobrodošao.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Rcoma01
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by Rcoma01 » Mon Jun 25, 2007 9:37 pm

Oglasila se i tehnička podrška godaddy-a
Ovo je moje pitanje na lošem engleskom

Please tell me why I have massive traffic from Your server 64.202.161.130
I get visit approximately every minute or two, online stats ban me from list of popular sites.
Can I block that ip address. And will that hurt my hosting ?

Odgovor
In response to your question, you are able to utilize a .HTACCESS file to block IP addresses from accessing your site. Unfortunately, we do not provide web design assistance and/or coding support. You will need to consult a search engine for assistance with creating your .HTACCESS file. I apologize for any inconvenience.

MENI SADA  NIJE JASNO ZAŠTO NJIHOV SERVER MENI PRAVI OVE POSETE, JA ĆU PODESITI .HTACCESS ali mi nije jasno šta se to dešava.

Locked

Return to “Bezbednost”